Temný rytíř (2008)

Žiadny film nie je dokonalý, ale tento má k tomu sakra blízko... Hodnotenie: 9.9/10

Ed Wood (1994)

Dobrý film, ale čakal som viac. Hlavne pre mňa nefungoval ako komédia... Hodnotenie: 7.3/10

Megamysl (2010)

Skvelý animák, ktorý odporúčam vidieť v originály pretože Brad Pitt ako Metroman (čítaj Superman) a Will Ferrell ako „záporák“ Megamind (Brainiac?) sú úžasný, a samozrejme tu nechýba ani Roxanne Ritchie (Lois Lane). Pre mňa je to najlepší animovaný film so „Supermanom“, a pozerať túto variáciu jeho príbehu ma neskutočne bavilo. Hodnotenie: 8.4/10

Old Boy (2003)

Jeden z najlepších cudzojazyčných filmov (samozrejme nerátam angličtinu ako cudzí jazyk :) aké som kedy videl. Keď som to prvýkrát pozeral vôbec som nevedel čo od toho očakávať a dostal som dokonale naservírovanú inteligentnú drámu o pomste a spravodlivosti, ktorá ma jednoducho dostala, vôbec som nečakal takíto vývoj a záver filmu ma dorazil. Hodnotenie: 9.1/10

Warrior (2011)

Jednoznačne najlepší športový film aký som videl. Má jednoducho všetko čo od tohto žánru očakávam. Vyzdvihol by som hlavne skvelé herecké výkony, predovšetkým Nick Nolte je skvelý. Taktiež príbeh sa mi veľmi páčil, bol dojemný a hlavne v záverečnom súboji si môžete vybrať komu budete viacej priať víťazstvo pretože keď pozeráte Rockyho, Milion Dollar Baby či Cinderella Man je jednoznačné komu fandite, ale v tomto filme si nie ste istý či vôbec chcete aby jeden z bratov vyhral. Hodnotenie: 9.3/10

King Kong (2005)

Najväčší problém tohto filmu je pravdepodobne dĺžka, pretože trvá asi trištvrte hodinu kým sa vôbec dostanú k ostrovu a King Kong sa objaví takmer až v sedemdesiatej minúte. Osobne si myslím, že theatrical cut mal byť ešte o nejakú polhodinku kratší a potom na blu-ray director's cut, ktorý trvá 3:20 a ktorý je pre mňa dokonalý, ale viem pochopiť, že to mohlo trochu nudiť zo začiatku, ale od 70- tej minúty kedy sa objaví Kong je to úžasný film. Hodnotenie: (73% really?? tento film radím medzi mojich 20 najobľúbenejších filmov a určite si zaslúži hodnotenie niekde okolo 80-tky) 9.4/10

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Toy Story trilógia je pre mňa jednou z najlepších aké som kedy videl (hneď za Dark Knight a LOTR trilógiou) a asi jediná ktorej každá ďalšia časť je lepšia a lepšia pričom Toy Story 3 je pre mňa pravdepodobne najlepší animovaný film vôbec. Je to dokonalé, krásne a dojemné zakončenie príbehu ktorý trval 15 rokov, pričom by mi vôbec nevadilo ak by v nasledujúcich rokoch vznikla ďalšia časť, pretože zbožňuje tieto charaktery a Tim Allan ako Buzz v je dokonalý . Hodnotenie (hodnotenie 83%,ktoré tu má považujem za strašne málo, tento film patrí minimálne do top 100): 9.4/10

Muž z oceli (2013)

Jedným slovom EPICKÉ. Nie je žiadny film, ku ktorému mi to pasuje viacej. Najväčším kladom tohto filmu je pre mňa príbeh, zatiaľ čo v Avengers je podaný s dávkou vtipu tu je to podané s úplnou vážnosťou tak ako v Dark Knightovi (čo je podstatné vedieť pred pozretím filmu pretože toto nie je Supermana z osemdesiatych rokov, ten by v súčasnom svete pôsobil príliš naivne, a to je hlavný problém ľudí ktorým sa tento film nepáčil, pretože mali až príliš jasnú predstavu o Supermanovi a neboli schopný ju opustiť) a Kal-El tak sa nachádza v ťažkých situáciách, v ktorých ide o osud celej planéty a o zvyšok populácie Krypronu a v podstate si musí vybrať medzi dvoma civilizáciami. Druhým najväčším kladom je pre mňa General Zod. Najviac sa mi na jeho postave páči, že má v podstate svoju pravdu, ktorá sa mu nedá uprieť a v podstate nemá na výber. Obrovským kladom sú pre mňa akčné scény, pretože tá mi naozaj chýbala v poslednom Supermanovi, našťastie tento film jej má viacej akcie ako filmy z Dark Knight trilógie dokopy a v poslednej trištvrte hodine nasleduje jedna akcia za druhou (to môže byť pre niekoho negatívom, pretože Zack vám tak nedá príliš veľa času na spracovanie a na emocionálne zapojenie do deja). Dokonca Krypton na mňa zapôsobil v tých 20 minútach viacej ako Pandora v Avatarovi, a vôbec, úvod na Kryptone je úplne dokonalý. A čo sa tíka hereckých výkonov tie sú skvelé, podľa mňa dokonalý casting. Vyzdvihol by som v úlohe otcov Russella Crowa a Kevina Costnera a takisto tak obrovská chvála z mojej strany ide k Supermanovi pretože Henry Cavill mal pred sebou ťažkú úlohu, ktorú v mojich očiach splnil a vyrovnal sa Christopherovi Reevovi. Avšak najlepší bol Zod v podaní Michaela Shannona. Čo sa tíka castingu Lois, uznávam že Amy nemusí sadnúť každému, ale podľa mňa bola skvelá a určite lepšia ako Kate Bosworth, to musí uznať každý. Zack bol skvelou voľbou na režiséra. K tomuto filmu nemám takmer žiadne negatíva, najväčším je klišé v scenári, našťastie ho nebolo až tak veľa a vôbec mi nevadilo. Hodnotenie: 9.8/10