Policajt ze školky 2 (2016)

Zbytečná komedie bez špetky humoru. Ani nevím, proč jsem na to koukal a co jsem od toho očekával. Ještě zlatý první díl s Arnoldem. Dolph to nezvládl vůbec, ale ani sebelepší herec špatný scénář nezachrání.

Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

V záplavě seriálů se vyplatí vsadit na zvučné a ověřené jméno. Martin Scorsese jím určitě je a první výkon seriálu Vinyl si pohlídal hodně dobře. Na můj vkus je hodina a 48 minut pilotního dílů hodně, ale uběhlo to jako voda a těším se na další díly.

Sázka na nejistotu (2015)

Tenhle snímek měl dostat Oskara v kategorii nuda roku a ne za (pro mě zcela nepochopitelně) scénář. Přiznám se, že jsem na to koukal kvůli hvězdnému obsazení a to asi byla chyba. Ještě by mě zajímalo, proč je film v kategorii "komedie". Co na tom mělo být vtipného? Asi to, že striptérka měla hypotéku na 4 baráky.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Druhá série si stále drží vysokou kvalitu, kterou předvedla v první sérii. Výborná volba Jona Bernthala do role Punishera. Snad třetí série nepoleví, byla by to škoda.

Český lev 2015 (2016) (pořad) odpad!

Kvalita ceny Český lev raketově klesá a očekávám, že za pár let upadne např. díky kategoriím televizní tvorby, které nominují samotné televize do úplného bahna. Díky kategorii televizních dokumentů se do nominace dostala i reality show Výměna manželek. Za pár let se tedy o Českého lva budou ucházet Česko hledá superstar, Prostřeno a VIP zprávy. Koneckonců někde tyto hrozný pořady ohodnoceny být musí, když už zrušili TýTý. Letošnímu udílený cen tak k dokonalosti chyběl už jen falešný Jim Carrey.

Na návštěvě (2015)

První polovinu filmu jsem přemýšlel, že to vypnu, ale přemohl jsem se a těch 90 minut jsem dal. Nakonec z toho byl celkem průměrnej horor. Shyamalana jsem po filmech Poslední vládce větru a Po zániku Země odepsal a po pár pozitivních kritikách jsem tohle zkusil. Tak snad se Shyamalan tímto snímkem vrátí ke kořenům a zase začne točit pořádný filmy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

REVENANT určitě patří mezi lepší snímky, které nabízí divákům mnohem více než laciné záběry a jednoduchý děj. Příběh Hugh Glasse zaujme a rozhodně si zaslouží oněch 156 minut vyprávění a pravděpodobně i více. Film rovnou skočil do období, kdy pan Glasse měl za sebou již historii piráta a adopci do kmene Pauwnee. Pan DiCaprio si vybírá náročné role a film je díky jeho výkonu (pan Hardy ale rozhodně nezůstává v jeho stínu) jedna velká show, které opravdu stojí za shlédnutí na velkém plátně v kině. Teď už jen držet filmu pěsti, aby si z udílení oskarů odnesl co nejvíce zlatých sošek, protože si je opravdu zaslouží.

Fantastická čtyřka (2015)

Je to určitě slabší, ale stále se na to nechalo koukat. Vedle původní Fantastické čtyřky z roku 2005 je toto o dost horší.

S láskou, Rosie (2014)

Určitě nadprůměrná romantická "limonáda", přesto jsem čekal na základě místního hodnocení ještě trochu více.