Kancelář Blaník - Série 1 (2014) (série)

První série se mi líbila, řada epizod velmi vkusně udělaných. Musím říct, že jsem ji prakticky zhltl, tak mi snad neuteklo nic podstatného. A jsem zvědavý na další díly.

Kancelář Blaník - Série 2 (2014) (série)

Druhá série nebyla vůbec špatná, dosahovala plnohodnotně série první. Některé díly sice stály skoro za nic, ale objevila se tu červené linie, která nás nejspíš bude seriálem provázet dál a na to jsem hodně zvědavý.

Kancelář Blaník - Štědrý sen (2014) (epizoda)

Začátek takový horší, něco podobného jsme už párkrát viděli. Ale Havlovo zjevení bylo zajímavé, tak jsem zvědavý, jestli se to nějak odrazí v dalším ději.

Kancelář Blaník - Teambuilding (2014) (epizoda)

Úvod druhé řady výrazně slabší, než některé díly první řady. Snad se to obrátí v lepší.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Komedie byť z prostředí tajných služeb, které jsme viděli již tolikrát, kolikrát to jen jde, mě jednoduše nadchla. Z počátku jsem si tímto filmem nebyl jistý, ale v momentě, kdy se objevil Michael Caine jsem věděl, že to rozhodně nebude špatný film. A nebyl.

Kód Enigmy (2014)

Kvalitní válečné drama, které dokazuje, že nepotřebujete nutně bojové scény pro dobrý válečný film. Vím, že existuje starší film Enigma, který nejspíš zpracovává podobné téma, bohužel jsem ho nikdy pořádně neviděl. Takže nemůžu porovnat. Už jsem Cumberbatche v několika filmech viděl, tady ale podle mě podal nejlepší výkon. Ostatně film byl dobře herecky obsazen. Nicméně Knightley mě opět nepřesvědčila, přijde mi, že má jeden styl, který jede pořád dokola.

Město 44 (2014)

Velká očekávání, pak přišlo zklamání.... Film sice sliboval, že se bude jednat o pěkně moderně natočený válečný snímek. Je natočen velmi naturalisticky, to ano. Bohužel, během sledování sestával čím dál tím více zdlouhavým. Též kombinace hudby, která byla užita, nebyla vhodně zvolena. Bohužel tato kombinace způsobila, že po shlédnutí toho filmu člověku zůstala na jazyku hořká pachuť....