Hlava rodiny (1991)

Velmi zábavná rodinná komedie s úžasnou rodinou v čele s úžasným Stevnem Martinem. Rodina s překrásným domem a skvělými rodinnými vztahy se chystá vystrojit nezapomenutelnou svatbu, ale není to jen tak vystrojit takovouto svatbu a tatínek se ocitá v dosti svízelných situacích.

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

První díl už nasadil docela solidní laťku a i přesto díl druhý je podle mého zajímavější a zábavnější. Stále rodina Banksů bydlí v krásném bílém „panství“ a užívá se rodinné trable. Problém, který řeší v tomto pokračování, je originálnější, a ukáže divákům ještě výraznější rodinné semknutí. A navíc jejich dům bych hrozně moc chtěl! :)

Patriot (2000)

Mela Gibsona obdivuju snad ve všech filmech a teprve v historických velkofilmech jako je Statečné srdce či Patriot. Pro mě je těžké přesně určit, který z těchto dvou filmů je lepší, protože každý se mi líbí z různých stránek víc. Např. Patriot je pro mě ze zajímavějšího období (Válka o nezávislost USA je prostě to TOP v dějinách) a zase Statečné srdce má v sobě plno zajímavějších chvílí (třeba na konci kdy princezna prozradila bezradnému Eduardovi I. své tajemství - přitom jsem se radoval jako dítě, které dostalo svůj vysněný dárek). A když to ještě zvážím, tak je to koneckonců šumák a oba filmy rozhodně za 5*.

Statečné srdce (1995)

Přirozený talent (1984)

Tento film není pouze o baseballu, ale hlavně o překonání nešťastného osudu a ukázky chlapeckého snu. Již v dětství mě tento snímek zaujal, i když jsem to vše bral hrozně těžce, protože jsem byl zvyklý na pohádkové konce, ale teďko v dospělosti chápu, že bez takového scénáře bych nejspíše na tento film už dávno zapomněl a pamatoval bych si možná tak rozbité hodiny nebo závěrečný ohňostroj (resp. jiskrostroj). Scénář je neoddiskutovatelně nejlepší, co se týče sportovních filmů a kéž by takových bylo více.

Po čem ženy touží (2000)

Kdo by nechtěl vědět, co si ženy myslí? Melu Gibsonovi se to podaří a divák (muž) to s ním prožívá, jakoby měl sám tuto moc. Dvě hodinky uplynou jak voda v řece a muži jako já si na konci filmu přejí, aby trval ještě alespoň jednou tolik. Co mohu dodat na závěr?? Prostě velice příjemný film!

Maverick (1994)

Gibsonovi jdou dva žánry výborně: historický velkofilmy a komedie. Tento film není výjimkou a člověk se u Mavericka musí chtě nechtě bavit.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Jéééžiš marijá… Takhle moc se u českých filmů nebavím často a o to je to hezčí. U typických narážek na americké westerny jsem se musel válet pod stolem a určitě bych Limonádového Joea nominoval na nejlepší českou komedii všech dob.

Podraz (1973)

Paul Newman s Robertem Redfordem postupně odhalují divákům jejich důmyslný Podraz, který ocení snad každý. Já jsem si tento snímek schovával na horší časy s domněnkou, že budu z tohoto filmu unesen, ale to se naneštěstí nestalo. (nejspíše proto, že takovýchto filmů už je habaděj… např. Dannyho parťáci)

Tři dny ke svobodě (2010)

Tento film ukazuje v plné nahotě, co dokáže udělat s člověkem láska. Dokázal by někdo takto hrdinský čin bez vnitřní síly, kterou je láska? Russell Crowe se zde ukazuje jako veliký sympaťák, kterému prostě celý 2 hodiny musíte fandit.