Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nevím, nevím...tak rozporuplné pocity jsem z filmu dlouho neměl, ale více zatím převažuje zápor... No uvidíme po druhé projekci, pak k tomu snad něco více napíšu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

1. díl byl dobrý, 2. horší a 3. díl byl prostě špatný.... Charaktery jsou strašné ploché a vůbec nezaujmou. Všudypřítomné cgi je otřesné a do očí bijící. Aby tenhle díl fungoval, tak by z něj tak polovina musela být vystřižena, vše je zbytečně natahované a nudí. Chvilky, které mají člověka rozesmát, tak ho nechávají chladným a ty, které se tváří vážně, navozují úsměv. O gravitaci popírajícím Legolasovi ani nemluvím, ten to zabil úplně. A když už se našli chvíle, které mě začínali bavit, tak to Jackson zase něčím utnul. Tři hvězdy jen proto, že mám Středozem opravdu rád, uvidím po shlédnutí režisérské verze na br disku, zda nepůjdu s hodnocením dolů nebo naopak nahoru.

Železná srdce (2014)

Nejlepší film z 2.sv války od Zachraňte vojína Ryana, možná vůbec ten nejlepší. Zobrazení války tak jak má být, bez přikrášlení a zbytečných keců okolo. Těším se na druhou projekci. "Best job I ever had!"

Interstellar (2014)

Chtěl bych se podívat do hlavy Pana Nolana...alespoň na chvíli. Úžasné!

Temný případ (2014) (seriál)

Tohle je pro mě prostě TOP seriálový počin v poslední době, možná úplně ten nejlepší seriálový počin vůbec. Skvělá atmosféra a brilantně zahraná ústřední dvojce. Nemám slov, tleskám.