Nelítostný souboj (1995)

neprekonateľná žánrova orgasmiáda. nič viac, nič menej.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

toto je presne dôvod prečo je dobré že George Lucas má zo Star Wars už len tučné prachy a nič viac. bravo, bravo, bravo!!!

Deadpool (2016)

mohla to byt neskutočná pózerska hlúposť na úrovni komédii Martina Lawrenca, miesto toho to skončilo ako naozaj kvalitne urobená satira. ja tlieskam a teším sa na dvojku.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

tak ako hovorí POMO: pre fandov najlepší sex ich života. ako fanúšik DC som odchádzal absolútne naplnený, Snyder vytvoril akčnejších a menej filozofických Watchmenov, perfektný protiklad k oddychovým Avengerom. bring on the suicide squad!

Já, Olga Hepnarová (2016)

rozprávačsky jeden z najzmätenejších filmov aké som kedy videl, možno zmätenejší než samotná Hepnarová. režisér chce najskôr robiť psychologicku ,,hanekeovsku" sondu, na to je film však príliš chladný, neskôr chce vlastne hovoriť o prvých rokoch normalizácie, na to sú však postavy a scenár príliš introvertné, jednu chvíľu chce režisér hrdinku obhajovať ale práve v tích scénach vyznieva Hepnarová ako hlúpa attention whore a neskôr jej záverečný rádoby poľahčujúci ,,schizo" obrat pôsobí asi tak dôveryhodne ako predabovaná poľská herečka v hlavnej úlohe. materiál je to skvelý, vizuálne to na európu nie je nič výnimočné ale na český film budiš. klamal by som ak by som povedal že to vo mne nič nezanechalo, ale očakával som oveľa väčšiu mordu. toto je materiál pre Cronenberga, Hanekeho alebo Von Triera.

Carol (2015)

chladné? nemyslím si, je to správne namiešaný Haynesov cocktail, na môj vkus to bolo trochu moc slušné ale koho to má chytiť za srdce toho chytí. 4* za skvelú scénu s listom, to ma dostalo. ale na Ďaleko od neba sa to nechytá

Spectre (2015)

Craig ako Bond je značka kvality. A buď ste to už pochopili alebo vám to dôjde až keď ho preobsadia. A najlepšie obsadená časť (Bellucci ako Bond girl bolo čisté porno)

Marťan (2015)

na celé 2 minúty som mu držal palce, na to že ten film má 134 minút celkom málo. na túto tému je oveľa lepší Moon.

Eva Nová (2015)

film na ktorý sme čakali od roku 1989. bravo

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

málokedy sa mi stane že od filmu neodtrhnem oči, som už z tej kasty divákov čo videli všetko a nič ich neprekvapí- či už je to násilie, krv, také tempo, onaké tempo. z tejto rutiny ma pravidelne vie dostať jedine David Cronenberg alebo Pedro Almodovár, naposledy to bol Innarituov Birdman. Revenant je viac než len survival film, možno to bolo tou absolútne DOKONALOU kamerou (ktorá prosto musí dostať oscara) alebo neskutočnou hudbou, alebo faktom že ten chlap prosto nechal first classovú celebritu DRŽAŤ HUBU a krok až do finále ktoré sa podľa mňa bude pamätať rovnako ako dnes pamätáme finále Vtedy na Západe. úplne celé dobré, také silné kino tu dlho nebolo a dlho nebude.