E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Očekával jsem trochu něco jiného, ale výsledek mě příjemně překvapil. Tedy překvapil ve stylu "bavil jsem se", konec a rozuzlení jsem bohužel tak od půlky uhodl. Líbilo se mi postavení filmu na skutečnosti, že jen šílenec v 19tém století dokázal léčit šílence. :)

Pátý element (1997)

Jeden z mých NEj filmů. Jediná má výtka je čistě soukromá .... při filmovém maratonu jsem u něj usnul (po 70ti hodinách), ale to je dané tím, že jsem jej viděl tolikrát.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Asi jsem už na tento druh filmů starej, ale hodně jsem si přál, ať už to skončí a můžu jít domů. Bohužel to totiž není zase tak blbé, abych si mohl dovolit demonstrativní odchod v půlce filmu. Dokud se jen jezdí (případně nakrucuje zadky mezi naleštěnými auty) tak to jde, ale jak se začne mluvit .. děs běs.

Predestination (2014)

Marně vzpomínám, kdo mi tento film doporučil .. musím si na něj příště dát pozor, protože toto bylo naprosté šlápnutí vedle. Když jsem o tom později přemýšlel, tak mi došlo, že film měl asi zaujmout hlavně atmosférou .. a to se u mě nepodařilo. Možná za to mohli ostatní spolucestující v MHD ... nebo mi přišlo zajímavější pozorovat lidi kolem, než sledovat nudu na obrazovce.

Válka Bohů (2011)

Nelogický děj, nelogické chování postav. Kdybych na to nekoukal ve vlaku (tj. nic lepšího na zábavu nebylo), tak bych to po 15ti minutách vypnul. Kromě výrazně stylizovaného vzhledu jednotlivých lokací se mi na tomto snad nelíbilo nic.

Železná srdce (2014)

Válečný film ze staré školy s novým přístupem k brutalitě. Nemůžu říci, že bych se nebavil, atmosféra byla vybudována úžasně, ale celkově jsem z filmu trochu rozpačitý. A konec byl na mě až moc předvídavě americký.

Podfukáři (2013)

Po přečtení níže uvedených komentářů jsem nabil dojmu, že se po skončení filmu budu cítit nějak ošizen a oklamán. A opak byl pravdou .. užil jsem si zajímavě natočený film a pocit po skončení byl veskrze příjemný.

Jupiter vychází (2015)

Prvních cca 15 minut bylo docela těžko přežitelných - tj. očekával jsem něco jiného, ale pak jsem vypnul mozek a začal si vychutnávat úžasné výtvarné zpracování, infantilní humor a bezduché zápletky. Ale když jsem odcházel z kina, tak jsem měl překvapivě příjemný pocit :)

Whiplash (2014)

Velice chytře a chytlavě natočený film o šíleném odhodlání uspět a šíleném učiteli. Nikdy jsem neměl ambice hrát na bicí a po tomto filmu rozhodně nikdy mít nebudu. Už na první hodině bych J.K.Simmonsovi narazil buben na hlavu :)