The Ledge (2011)

Velmi povedený snímek. Střet víry a nevíry tady byl podán opravdu dobře, aniž by stavěl jednu či druhou stranu do morální výšiny. Film prostě ukazuje, že všichni jsme jen lidé se svými chybami a s tím se musíme naučit žít. Zároveň skvěle ukazuje kam až člověk může zajít, když bere nějakou knihu příliš vážně. A jasně ukazuje, přestože my ateisté nevěříme v nadpřirozené bytosti, že stále najdeme něco opravdového, za co stojí zemřít.

Agora (2009)

Jako student klasické archeologie jsem v tomto filmu našel velmi zajímavý pokus o vyplnění mezer v příběhu o Hypatii. Velmi se mi líbilo zobrazení jednotlivých náboženství, které poměrně věrně zachycovalo situaci té doby ( křesťané, Vaše náboženství má mnoho chyb a často vedlo a stále vede k násilí, přeneste se už přes to!). Historických chyb tam bylo opravdu jen málo, většinou to byly části, které měli vyplnit naše chybějící znalosti o Hypatii a podle mně se povedli a jsou v hranicích uvěřitelnosti. Pro mně to rozhodně byl skvělý film o propadu západní civilizace a vzdělání do temnot náboženského fanatismu, ze kterého jsme se vynořili teprve nedávno. Je skvělou připomínkou toho co nesmíme zapomenout. Řekové a Římané postavili moderní svět a my ho musíme bránit před fanatiky všeho druhu.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Úvod k nejlepšímu sci-fi seriálu všech dob.Utopistický Star Trek a Hvězdná Brána se musí poklonit před tímto velmi reálným skvostem.Díky BSG jsem opravdu docenil krásu sci-fi.Není to jen o velkolepých bitvách, úžasné technologii a mimozemšťanech.Je to o nás, lidech, o tom jací jsme, o lidských problémech ale taky o našich chybách.BSG toto perfektně vystihuje ve čtyřech sériích a 2 filmech.Tvůrci seriálu vytvořili nezapomenutelné dílo se skvělým dějem, dokonalým hereckým obsazením a právě velkou uvěřitelností.Seriál má pouze 4 série, což je veskutečnosti velmi chytré(vyhli se tak stereotypu a nedotaženým nápadům jak tomu je u jiných seriálů).Moje hodnocení je 100% ale za ten neuvěřitelný konec by seriál zasloužil alespoň 150%