Na dřeň (2012)

Velice hezký film. Nečekala bych, že půjde tak hezky skloubit téma box, sex, handicap, láska....

Muž ve stínu (2010)

Velice kvalitní atmosféra - kostýmy, exteriéry, interiéry... Celé prostředí filmu je dosti "vymazlené" a dotažené do detailů, včetně výkonu herců. Bod dolů dávám za pro mě ne zcela nečekanou zápletku.

Nic nás nerozdělí (2012)

Velmi emotivní, realistické ztvárnění skutečné tragické události, které nezavání trapným americkým patosem katastrofických filmů, které opravdu nemám ráda. Film je až do konce velmi zajímavý, napínavý, citlivý a zcela Vás vtáhne do děje.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Po mnohých, již níže řečených, oslavách tohoto filmu, nejspíš asi nemám nic moc co dodat. Je to vskutku výtečný film. Citlivý, zábavný, ze života...Pokud kdo alespoň malinko chce, najde si v něm to své. Na herecké výkony nemám ani slov a díky tomuto filmu začínám brát Leonarda DiCapria jako opravdového Pana herce (předem říkám, že jsem film viděla s velkým zpožděním a bohužel jsem dlouho nemohla překousnout DiCapriovu uhlazenou image z Titanicu). J. Depp, J. Lewis a ostatní taky fantastické. Nemám slov. Po dlouhé době jsem viděla tak dlouhý film, u kterého mě mrzelo, že už končí. Tento film v mém budoucím hodnocení nasadil hodně vysokou laťku.

Zlatíčko (2004)

Hravé, svěží, místy sarkastické, zábavné, trefné, elegantní, vkusné! Víc k tomu snad nemohu dodat. Snad jen to, že občas jsou ta klidně a sirově podaná fakta o ženách od Juda Lawa až děsivě pravdivá.

Hanna (2011)

Nápad mi to přijde pěkný a ve svém celku i neokoukaný, ale zpracování už za ideou trochu pokulhává. Myslím si, že hlavní představitelka hraje svou roli dobře a její postava se mi líbí, tak tomu ale není u některých dalších postav - proč proboha za ní běhají ti prapodivní těžkopádní náckové a blonďák v teplákovce?! Taky zcela upřímně nejsem na hudbu, která v akčních filmech naprosto přehlušuje děj. Myslím si, že film stojí za shlédnutí, ale žádný zázrak to dle mě není. Proto pro mě jen za ***.

Princ a pruďas (2011)

Pro mě je to film chvílemi velmi zábavný, chvílemi nudný a trapný, z čehož vyvozuji ***, tedy průměr. Zpočátku jsem čekala a doufala, že si film svůj ostrovtip ponechá po celou dobu, avšak bohužel vtipy začaly hraničit až z trapnou nechutností, proti které normálně výrazně nic nemám, ale nic se nemá přehánět. Zase musím uznat, že to, u čeho jsem se nasmála, bylo vážně hodně od srdce. Pokud má někdo chuť na film, nad kterým není potřeba přemýšlet, má pěkné kostýmy, obsazení i kameru, a hlavně, pokud má silný a mírně zvrácený smysl pro humor, doporučuji.

Zoufalci (2009)

Překvapivě právě Zoufalci mě vytrhli z mého již po delší dobu platného názoru, že český film zoufale klesá. Pro mě tedy milé zpestření českého filmu a ukázka suchého, chytrého humoru ze života.

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

No nevím, co k tomu dodat. Mám podezření, že tvůrce musel být asi při plození tohoto uměleckého skvostu pod vlivem omamných látek. Jinak si totitž nedokáži vysvětlit. směsici tak nevkusných nápadů, záběrů, "grafických úprav".... Jestli to myslel tvůrce vážně, zbývají mi jen oči pro pláč, pokud to byla snaha o parodii, tak tleskám. Jedno se tomu upřít nedá - opravdu jsem to musela dokoukat do konce, jelikož nic takového jsem ještě nikdy neviděla.