Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

Vlastně moc dobře vymyšlený pořad, vystřihaný z marastu, který mi kazil každou neděli, když jsem omylem zmáčkl na ovladači mé Tesly trojku. Bohužel ne dokonalý. K dokonalosti už zbývá vyměnit reportéry.

Misfits CZ (2013) (amatérský film) odpad!

Ještě 30 let intenzivního natáčení, zkoušení a pilování svých dovedností a zasloužíte si hvězdičku. Co takový počin vlastně dělá na ČSFD? Nedávno jsem po pěti pivech a dvou slivovicích natočil stejně ožralé kamarády, jak v garáži oslavujou narozeniny. Po shlédnutí tohoto snímku uvažuju nad názvem TBBT CZ. Pár hvězdiček, jak tady někdo napsal "za snahu", dostanu. V tom mém opojení bylo totiž hodně těžké držet můj Samsung v ruce a snažil jsem se, co to šlo.

Osvícení (1980)

Bojím se o nějakém filmu říct, že je dokonalý. Nebojím se ovšem říct o tomto filmu, že má jenom vlásek k dokonalosti. Úžasná atmosféra filmu + skvělá hudba + brilantní Jack Nicholson = 5/5 bez delšího uvažování.

Requiem za sen (2000)

Darren Aronofsky není moc aktivní režisér a to je možná dobře, protože všechny jeho filmy teď na mě působí jako naprosté unikáty a tento film není výjimkou. Každý by si řekl další z klasických "drogy jsou špatné" filmů, ale není tomu tak. Darren možná chtěl ať si to diváci prožijí s postavami společně a ať sami rozhodnou jak posoudí morální ponaučení. V mém případě se mu to povedlo, protože po tomto filmu mi bylo ještě 2 hodiny (psychicky) špatně. A o tom to přece je ne?

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Patřím mezi odpadlíky, kterým se tento film zrovna moc nelíbí. Neříkám, že je to odpad, vyškrábaný ze dna žumpy, ale ani poklad československé kinematografie. Problém je v prosakujícím klišé tohoto filmu. Ale na druhou stranu díky hereckým výkonům stojí za to se na tuto pohádku podívat. V mém případě jednou a stačí. Dlouho jsem se rozmýšlel zda tomuto filmu dát 3/5 nebo 2/5. Kdybych dal 3/5, tak bych křivdil jiným mnohem lepším pohádkám...