Iluzionista (2010)

Jsem nesmírně zklamaný. Animace je dokonalá, do postav jsem se zamiloval, ale tempo vyprávění je k uzoufání stereotypní a zhruba od poloviny fimu už to prostě bezchybná vizuální stránka neutáhla. Škoda přeškoda.

Králova řeč (2010)

Byl jsem dojat, ačkoliv k slzám nedošlo. Perfektní kamera, atmosféra, herecké výkony.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Co vznikne, když vaří pejsek s kočičkou? - Scott Pilgrim! Celá tahle koláž skvělých nápadů mi prostě nesedla. Jednu hvězdu tedy dávám za naprosto perfektní grafické a typografické zpracování a druhou hvězdu dávám za scénu se zavazováním bot.

Megamysl (2010)

Dost jsem se pobavil, a ještě ke všemu se mi prodloužilo těšení na opravdu originální animák z týhle většinový produkce, kterej mě překvapí dějově a ne jen skečově. A protože se rád těším, jsem po tomto filmu velice spokojený.

Sociální síť (2010)

Až do konce budete sedět na zadku a říkat si - tenhle borec je fakt dobrej, trošku svině, ale ví co chce. Víc toho ve filmu není, nebo jsem to alespoň neobjevil.

Černá labuť (2010)

Jakýkoliv film, který mě přinutí nevěřícně koukat do plátna ještě minutu po rozsvícení sálu asi stojí za to. Černá labuť, tohle dokázala - okouzlila mě! Je to perfektní příběh boje vnitřních běsů, inspirací můz s touhou po dokonalosti, ideálnímu stvárnění, boje přirozenosti s tvrdou prací. Pro mě osobně je Černá labuť doposud nejpřístupnější Aronofského film.

Legenda od Bobří přehrady (2010)

Tento kraťas mě rozesmál způsobem jako nic jinýho v posledním půl roce. Tarantino - jsi mrtev!

TRON: Legacy 3D (2010)

Pro mě naprosto ojedinělá záležitost. V porovnání s jiným designovým skvostem, Avatarem, hraje nepopiratelně prim. Detailnost zpracování a vynikající nápady ve všech směrech fascinují diváka, kterého tak v podstatě nijak nepohoršuje jednoduchost příběhu. Po dlouhé době potom musím říct, že bez dokonalého soundtracku by byl film poloviční. Daft Punk odvedli bezchybnou práci. Tron je pro mě jednoznačně událostí roku, nic podobného jsem ještě neviděl.

Runaway (2010)

Naprosto ojedinělé dílo navazující sebevědomě na hudební videa Michaela Jacksona. Jen doufejme, že jich bude více.

Jak vycvičit draka (2010)

parádička. Princip klasický, animace výborná, nápady úžasné. O čem jsem musel celý film přemýšlet? Jak je možné, že i při strašlivé proměně tělesné postavy náčelníka do podivné karikatury, pořád věřím že by podobnej tvor mohl žít a fungovat. Animátoři Dream worku jsou boží.