Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Pokus o S čerty nejsou žerty (jen místo četrů se tu řeší loupežník), bohužel kvalit této kultovní pohádky to nedosahuje. Až na krajně nesympatického Kluse je to kupodivu koukatelný…. Tak nějak mi to království připomnělo naši malou Českou zemičku, jen Babišové byli v pohádce dva. Viděno 2019

Král psanec (2018)

Kvalit Statečného srdce to sice nedosahuje, ale i tak je to porce kvalitní Skotské řezničiny.

Bobby Z (2007)

Tak to bych chtěl vidět - jak se přes noc stane z člověka co se v kriminálu neubrání pár lidem s nožem chlap, co dokáže vymlátit místnost plnou ozbrojených lidí z kartelu. Ale jinak je byl a bude (i když už není) Chodec sympaták a když překousnete výše popsaný fakt, tak se film shlídnout v nemocnici s kapačkou v ruce dá. Každopádně nejhorší film Fishbourna. Na odpad to určitě není

Aquaman (2018)

Wan je prostě borec. Jak říkal Ražaš Kontrapali (z Teorie) Aquaman je trubka - a on z něho dokázal udělat nejen zajímavou postavu, ale i audiovizuální orgie nechci říci překonávající i slavného Avatara, každopádně se mu rovnající. A jelikož jsem před třemi dny byl na premiéře End game, můžu v klidu říci, že toto se mi líbilo o hodně víc (rozhodně víc akce, supr hudba i písničky, promyšlenější příběh a ke konci dokonce i překvapení v podobě Krakena). Nevím nevím zda se Wan ke komixu ještě vrátí (a pokud ano doufám, že to nebude Aquaman 2), ale rozhodně by si poradil i s jiným hrdinou od DC. Moc bych si přál, aby to byl Green Lantern, protože věřím, že by se James na těch jeho konstruktech určitě hodně vyřádil.

Avengers: Endgame (2019)

Tak to teda ne. Tohle jim nezeru. Už jen proto, ze Cpt.Marvel udělali jen proto, aby z lidi vytáhli další miliardu. Jinak byla pro dej úplně zbytečná postava. Navíc Avengers bez Hůlka nejsou Avengers. A Hulkobenner je u mě srac! Navíc po IW jsem si myslel, ze se EG ponese v nastolenem vážnějším duchu a ono to opět atmosférou sklouzlo pro haranty do 10 let. Vždyť to přece musí nasrat i všechny ty, co s Marvelem vyrůstali celých těch 15 let, ne jenom mě. Když chci cestování časem pustím si Návrat do budoucnosti. Celá tahle hodina a půl byla nuda, akce poskromnu, jen občas vtip. Fajtu v celým filmu moc nebylo a závěrečná bitva byla spis k smíchu jak Epic. Protože pokud na scéně nebyl Thanos, tak jeho armáda nebyla ani do počtu. Ti jeho poskoci s velkým potenciálem tam jako-by nebyly. Takže cely závěr se nesl v duchu strategie - zběsile opice z Vakandy utikaj proti zběsile vlně Shitoriu. A hodni Herove valcuji Shitory. Neumrel ani jeden hero.To někoho baví? Vždyť to se pak divas jen na hezké obrázky a není komu fandit. To mě teda nebaví. Jo, bylo tam chvíli Rugby o rukavici, ale když chci Rugby, pustím si All Blacks a ne Avengers. A na to kolika bitvami všichni prošli a kolik vedatoru Avengers má, tak nemá ani jednoho, kdo by aspoň trosku ovládal válečnou strategii boje. Nikoho nesere ze mají nad hlavami válečném kriznik!!! Jim je to jedno, protože ve scénáři mají napsané, ze neumre ani jeden !!! Moje poslední návštěva kina od Marvelu. Tohle já podporovat nebudu. A jak říkál Thanos: “Thore, kurva, měl si mířit na hlavu”!! To by bylo důstojně zakončení tohoto jinak promakaneho vesmíru... Ale to by pak EG a Cpt. Marvrel nevznikla a a bylo by o 2 miliardy USD min!!! EDIT. Prostě End game NEMÁ koule. Kdyby ie vrátili a Thanos je všechny ty tři hodiny vraždil a zakončili to takhle https://www.youtube.com/watch?v=4FOW3foZJAg tak bych řekl, ano bylo to EPIC ( a místo One punch mana to mohla udělat klidne Cpt.Marvel - aspon by ten její film měl důvod).

Bumblebee (2018)

Chápu, že nejsem cílovka maskovaných robotů, ale to se fakt nedá natočit nic jiného jak vykradačku prvního dílu ? Jo jasně místo Withwickyho tu mám votravnou hnusnou holku, ale opravdu tam musí Bee demolovat vlastní byt, opravdu musí mít psa? Opravdu musí mít holka neschopý votravný rodiče ? Opravdu musí být hlavní hrdinka šikanovaná od ostatních ? Fakt to celé musí být jak přes kopírák ? Proč musí Bee mít spálenou memmory a 74 minut si hrát na Chappieho ? (o restartu paměti se radši vyjadřovat nebudu). Fajty tu máme všehovšudy jen tři a první sekvence z Cybertronu vypadá jak demo z počítačové hry, druhá nestojí za moc a třetí je na fakt, že sledujete film už 95 minut, zatraceně krátká.... No prostě zkrátka ztráta času...

Creed II (2018)

Je to sice už po osmé to stejné, ale Rocky je prostě srdcovka. Na starý kolena ani neočekávám nějaké ultimátní změny v boxu (teda nic proti Viktorovi - jednak mi byl sympatický jménem, druhak to byla více než důstojná kopie Ivana), mě prostě baví Stallonova postava napříč jeho dlouhým a těžkým životem. Nikdy jim neodpustím, že za postavu v Creedovi jedna nedostal zlatýho plešouna za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli 2015.

Captain Marvel (2019)

Stejně jak u Antmana 2 - Capitan Marvel dojíždí na to, že opravdu zajímavá scéna přijde až jako první potitulková (na tu druhou ani nečekejte). Přiznám se, že Marvel je u mě první Avenger, kterého jsem neznal. Proto byla nutná návštěva kina ještě před Endgame, abych viděl kdo vlastně má zamáznout Thanose. A jsem zvědavej, jak se bude bez rukavice takovým herem bojovat. Jinak film není ničím vyjmečný, mladý Fury sice hláškuje jak může, ale zrovna toto se k Nickovi moc nehodí, myslel jsem, že ukáže něco vostrého ve stylu Winter Soldier. Ale nee. A kdo čekal, že o oko přijde fakt nějak zajímavě, tak nejspíš bude zklamán.

Zrodila se hvězda (2018)

Zrodila se NUDA. Filmů o tom, jak z ošklivého káčátka přes noc vyroste krásná labuť je jak hub po dešti. Né teda, že bych byl vyhledávačem tohoto žánru, ale pár jsem jich už viděl. Tohle dílko není ničím vyjmečné. Mě osobně se nejvíc líbily ty pasáže, kdy byl Bradly vylitej jak váza. Zápory - hnusná Gaga, tuctovej příběh, škaredý songy (fakt se mě nelíbil ani jeden). Klady - Cooper tradičně super, předávání Gramy (na takový by se určitě nikdy nezapomnělo), aspoň ten konec měl koule.... Mě osobně daleko víc chytlo za srdíčko Avicii: True Stories...

Sicario 2: Soldado (2018)

Tak nějak oba dva díly jsou slušně rozjety, ale jako by jim docházel dech. Až na scénu se znakováním, mi ve dvojce žádná nepřipadala něčím vyjmečná. A to je u takovýho filmu rozhodně mínus.. Čtyři opravdu s hodně odřenýma ušima.... Kdo se z upoutávek těšil na Kartelovou válku tak bude asi hodně zklamán...