Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Mistrovská práce. Film je plný špičkových triků, ale člověk je tak nějak v průběhu příliš nevnímá. Přeměna Brada Pitta je natočená perfektně. Velmi originální a zajímavý příběh. Viděno v kině - 91% - 5*****

Zelená míle (1999)

Krásný film, který donutí člověka se po skončení filmu zamyslet! Brutální stopáž která způsobila, že jsem se, stejně jako u Shawshanku, pár minut nudil. Nicméně výsledných 5***** to ani zdaleka neohrozí. 95%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Mistrovské dílo! Spolu se Zelenou mílí nejlepší film z vězeňského prostředí. K dokonalosti mu chybí málo, přesto jsem se pár minut, zhruba uprostřed filmu, nudil. Nicméně závěr filmu je naprosto brilantní! Scénář bez chyb, režisér nás doslova nutí soucítit s vězni, herecké výkony jak z jiné planety! Suma sumárum - 95% - 5*****

Sedm (1995)

Mistrovské dílo. Režisér i Scénárista by zasloužili metál! Na tenhle film se nezapomíná. Jeho atmosféra je tak hutná, že už to lépe nejde natočit. Brad Pitt mě zde poprvé přesvědčil, že si může nárokovat místo mezi hereckou smetánkou Hollywoodu. Morgan Freeman je mu více než dobrým soupeřem. Film bez sebemenší slabiny - 98% - 5*****

Drtivý dopad (1998)

Drtivý dopad kritiky ode mne na tenhle film neuslyšíte. Naopak, bavil jsem se. Ikdyž nebýt hrdiny Elijaha alias Froda (svatba,loučení,návraty,loučení a znovu loučení), tak by finální hodnocení mohlo dopadnout ještě lépe. 70% - 4****

Million Dollar Baby (2004)

Eastwood zraje jako víno, to ví každý. Ale to, že ve svých letech točí jeden film za druhým, je opravdu rarita. Jeho zkušenosti už mu dovolí natočit film s "minimálními" náklady, na omezeném prostoru a přesto je z toho emocionální pecka, právě jako Million Dollar baby. 80% - 4****

Válka světů (2005)

Woow, velké a příjemné překvapení! Od názvu Válka světů, jsem očekával řežbu vesmírných zelených mužíků, ale Steven Spielberg spolu s Cruisem nám představili výtečnou, atmosférou nabitou ,jízdu z bodu "A" do bodu "B" Malá Dakota Fanning je velký příslib do budoucna. 91% - 5*****

Drsný časy (2005)

Christian Bale v roli bývalého vojáka, na kterého válečná vřava zapůsobila "trochu" víc než měla. Totálně vyšinutý člověk? OK, dejte tu roli Baleovi. 75% - 4****

Americké psycho (2000)

Christian Bale je ďábel. V Hollywoodu by jste těžko v dnešní době hledali herce s více "psychotickým" výrazem a projevem než je právě on. Christian Bale... pak dlouho nic ... pak titulky. Přesto mě to nadmíru bavilo! 80% - 4****

Predátor (1987)

Tenhle film, měl podle mého velké předpoklady, stát se jen další akční béčkovou řežbou z konce 80 let, ale výsledek je přímo famózní. Arnie si jako obvykle vystačí s pár drsnými pohledy, "Apollo Creed" překračuje svůj stín z Rockyho, Bill Duke hraje nehorázného srdcaře a Indiánský stopař Sonny Landham, se svou mačetou, taktéž vstoupil do filmové historie. Atmosféra v pralesu je umocněná skvělou hudbou a pohledy Predátora na tápající komando, vše jen umocňuje. Akční kultovní pecka - 95% - 5*****