Rod Draka (2022) (seriál)

Člověk je v tom zas až po uši. Za mě lepší, než Hry o trůny. Na poli seriálové fantasy bez konkurence.

Predátor: Kořist (2022)

Woke newoke nejlepší film o šmejdovi z vesmíru. :-P jako fakt.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Ta poslední rozmluva mezi mistrem a učedníkem za to stála. Nicméně…ajhejčjůůůdyzny. Tohle měl být klenot. Když koukám na trailer Andora, tak mě jímá vztek, jak to mohlo vypadat a nevypadá. Nemluvě o tom, že snad mělo zůstat u filmu.

Prehistorická planeta (2022) (seriál)

Kašlete na Juráč v kině a raději si na odpoledne předplaťte jablečnou telku. Koncept již několikrát vytěžených na kost, ale přesto mi padla brada z jeho zpracování.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jop, bavil jsem se. Sice se animace nikam neposunula, dinosauři se nám tu zjevují jako atrakce bez následku, ale co vlastně očekáváme? Ten koncept ani dál jít nemůže. Přece nechceme válku dinosaurů, nebo planetu dinosaurů, kde by lidem sloužili jako obrněné příšery, nebo kde by snad zotročili lidstvo aka planeta opic. Sympatická oddechovka, která neznásilňuje sérii, ani její představitele. Goldblum ultimátní, a ta černoška k sežrání. Prodloužená verze doplňuje některé scény , a je to dobře.

Top Gun: Maverick (2022)

Paralela na útok na Hvězdu smrti. Skvělé úvodní titulky a dosažení hranice 10g. Řemeslně perfektní a asi nejvíc feelgood velkofilm poslední doby. Škoda jen, že to nejlepší bylo na začátku.

LEGO® příběh 2 (2019)

Sakra, ten chytlavý song vážně nejde dostat z hlavy. Za mě lepší jak jednička.

matka! (2017)

Hříčka Boha s matkou přírodou, který se v počátku promítá jako disfunkční vztah mezi egoistickým tvůrcem a oddaně milující ženou, avšak s blížícím se koncem je víc než jasné, co sledujeme, a co nám tím chce tvůrce sdělit. Čistá radost z filmového řemesla a neskutečné intenzivní zážitek.

Matrix Resurrections (2021)

Jsem nadšený a mám radost. Neskutečně osvěžující příspěvek do příběhu o Vyvoleném a jeho Vyvolené, který dokáže nabídnout pestrou škálu emocí při zachování hladké návaznosti na M:Revolutions. Nevěděl jsem, že to budu chtít takhle.