Epizody(7)

Boba Fett (Temuera Morrison), který už není nájemným lovcem, objevuje na Tatooinu své nové já po boku Fennec Shand (Ming-Na Wen). (Disney+)

luka4615

Četným žádostem fanoušků bylo tímto seriálem konečně učiněno zadost, protože už víme, co se s Bobou Fettem stalo po jeho slavném pádu do díry se Sarlaccem v Epizodě VI. Samotný seriál už od začátku zaujme svým nastaveným tempem, které je například v porovnání se seriálem “The Mandalorian” velmi rozvážné, místy občas i lehce liknavé, což ne každému padne do noty. Musíme si zde tedy “vystačit” s charismatickým Bobou a jeho pobočnicí, snažíc se udržet si svou nově nabytou moc. Celé je to pak prokládáno flashbacky, v nichž se dozvíme celou trnitou cestu této oblíbené postavy Star Wars univerza. Celý tento výjev se poté markantně promění s nástupem starých známých postav zhruba v druhé polovině série, takže to pak působí dynamičtěji a patřičně dramatičtěji. Ve finále tedy dostaneme velmi příjemný seriál, který působivě rozšiřuje portfolio Star Wars projektů a který by si fanoušek této franšízy určitě neměl nechat ujít. Skvělá práce! (Disney+) „Do you know who I am? I am Boba Fett!” ()

Lexonka97

Postava Fetta v tomto seriálu je velký opak oproti předchozím filmům a seriálům. Má sice více osobnosti, ale z toho nejvíce drsného záporáka se stala kladná postava co na svoji bývalou pověst až příliš mluví a až moc často má sundanou helmu. Na to že Bobovy má být kolem čtyřiceti jsou jeho pohyby mnohem pomalejší a z jednoho z nejlepších lovců své doby se stal osobou nad kterou by v jakékoliv sportovní disciplíně vyhrálo i desetileté dítě. Bohužel to je vidět především v soubojích a tím nezaostává pouze Boba. Na seriálu je vidět, že stál spoustu peněz a CGI je skvělé, jak už to u SW bývá zvykem. Hudba je fantastická a Ludwig Göransson znovu předvedl, že si s Star Wars tématikou umí poradit. ZBYTEK RECENZE OBSAHUJE SPOILERY...  Co se týče samostatného hodnocení seriálu, to je trochu složitější, protože hodnocení epizod se alespoň u mě často mění. Po prvním dílu jsem spíš zklamaný. Těšil jsem se na Bobu typu poslední epizody druhé série Manda, ale ono nic. Na rozjezd to ale stále ušlo. Jen mám furt Bobu daného jako zápornou postavu, než kladnou, takže trochu nezvyk. Ve druhé epizodě je vidět značné zlepšení a flashbacky jsou toho součástí. Vše do sebe zapadá a přál jsem si více takových epizod. Ale ono nic! Pak přijde třetí epizoda, která mě úplně vykolejí ze seriálu a já si stále opakuji ''proč?'' Nehorázně otravné a špatně napsané postavy u kterých si raději ani nepamatuji jména. Ještě lepší/horší jsou ty jejich barevný vozítka, která absolutně nezapadají do světa SW. Nemluvně o té hrozné honičce. Úplně zničená příběhová linie s tuskeny a nechápu proč něco takového vzniklo. Dokonce i Krrsantan byl nic moc a souboj který proběhl v paláci byl meh. Čvrtou epizodu bych řekl v jedné větě asi takto ''Sice bezvýznamná, ale za to zábavná epizoda.'' Ne takové hodnoty jako ta druhá, ale po té první a třetí jsem si už začínal zvykat. Pátou epizodu nemá cenu zmiňovat. Parádní začátek něčeho mnohem lepšího než je tento seriál a tím je samozřejmě třetí série Manda. Perfektní nastínění a připravení na mnohme prokreslenější příběh. Šestá epizoda je sice obrovským fan servisem ale stojí to za to! Luke a Ahsoka spolu je něco co chci vidět už od dokoukání páté série Clone Wars. Scéna s Banem na konci je jednoou z nejlepších z celého seriálu a napětí funguje na jedničku. Jen je škoda, že dvě nejlepší epizody seriálu praktiky nejsou o Bobovy. Finále se znovu vrací k Boboušovy a i když to není tak dobré jako předchozí dvě epky, musím říct že až na pár chyb a nesmyslů ve stylu super droidů kteří netrefí skupinu asi třiceti lidí kteří běží asi dvacet metrů před nimi a že všichni do těch samých droidů asi patnáct minut střílí i když od začátku vědí, že se přes štíty neprostřelí to bylo krásné zakončení seriálu. Souboj Rancora s droidy byl hodně fajn a nepůsobil přehnaně a naopak scéna Rancora s Groguem byla hezuu. Post credits scéna byla očekávatelná a čekám na návrat v Mandovy. PS: hláška ''Look out for yourself. Everything else is a weakness.'' je boží a stále si tu scénu vybavuji. Dávám 6,5/10 () (méně) (více)

mzss1

[77%] No sláva  - začíná mě toto seriálové universum ze světa SW bavit. První série Mandalariana nebyla špatná, ale soustředila se spíš na špičkovou, ale přehnanou akci. Druhá série byla už o něco lepší a tento BOBA FETT seriál, který navazuje hned na tu druhou sérii Mandaloriana mi přišel ještě o další kousíček lepší. Hlavní představitel Boba Fett mě bavil, akce byla zdařilá a oceňuji, že nebyla tak přehnaná. Dokonce i samotný Mandalorian se zde po cca půli seriálu objeví a má tu dost výraznou roli. Potěší i jiné známé postavy včetně digitálně upraveného Luka Skywalkera, jehož vlastní epizoda mě zde totálně nadchla. Určitě to má své mouchy, zpočátku mi vadilo to časové prolínání, ale poté jsem se v tom už orientoval. Finální díl byl akční, ale až moc destruktivní, ale nevadí. Dějově to bylo celkem jednoduché, ale určité aspekty bych tam doladil. Hudba byla dobrá. No, víc bych k tomu asi nenapsal, nejsem úplně ohromen, ale slušný počin to je. Těším se na třetí sérii Mandaloriana, která bezpochyby na toto naváže. ()

Kothy

Tak už i Boba Fett se dočkal vlastního seriálu. Začíná to flashbackem, jak se dostal z útrob Scarlacca v Epizodě 6 a co dělal u Tuskenů. Sledujeme jeho snahu stát se vládcem podsvětí Tatooinu. Moc se mu to ale nedaří a naráží na odpor. Akce je celkem slušná. Postupně sledujeme jeho přebírání moci na Mos Espem a jeho minulost prostřednictvím flashbacků. Prožije nějaký čas s Tuskeny na Tooinu a docela se s nimi sblíží. Pak jen vidíme cestu za pomstou a boj o moc. Objeví se tu spousta známých postava a propojí se to i s Mandalorianem. Finále je dost epické, ale ne každému asi sedlo. Uvidíme, jestli to je vše, nebo se o něj dočkáme ještě něčeho. Někomu vadí odlišné uchopení postavy proti minulosti. "Přejete si vyčistit helmy?" ()

liskam

Já vlastně ani nevím, proč hodnotím tenhle seriál takhle vysoko. prvních pár dílů mi přišlo naprosto zbytečných a trapných. Dalších pár dílů se kecalo, strašilo, chodilo a znovu kecalo posledních pár dílů bylo v celku akčních, ale zase se pro změnu chovali postavy naprosto dementně. Malej Mistr Yoda mě občas nebetyčně sere, občas totálně baví.... Takže já v podstatě vlastně ani nevím. možná je to prostředí do kterého je seriál zasazenej, možná je to časová linka kterou v rámci Star Wars tento seriál (s mandalorianem) "okupuje".... Možná je to ten potenciál který by z těchto začátků mohl vzniknout. Nevím... ale 3* se mi prostě dávat nechtějí. Takže pálím 4 kusy a 77% a vnitřně cítím že trochu nadhodnocuji. Ať vás provází síla přátelé! ()

• Boba (Temuera Morrison) řekne své mladé motorkářské partě, aby sebrala svůj „Gak“, což bylo slovo, kterým členové štábu, kteří pracovali na původní trilogii Hvězdných válek, označovali náhodné kousky technologie. (LUKICKK)
  • Mos Espa je rodištěm Anakina Skywalkera. Odehrála se tu většina scén ze Skryté hrozby (1999), a to včetně proslulého závodu kluzáků. (Veskoslav)
  • Epizóda dáva odpoveď na otázku, ktorú si fanúšikovia Star Wars kládli celé desaťročia – čo sa stalo s Boba Fettom po páde do tráviaceho ústrojenstva Sarlacca? Či prežil, to sme sa dozvedeli už v seriáli Mandalorian (od r. 2019), no celý priebeh udalostí sa odhalil až teraz. (ČSFD)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023