Masožravá Julie (1969)

Ano, kreslená adaptace, ale námětu Miloše Macourka, nikoliv Raye Bradburyho:-) O všežravé rostlině, která ovšem vypadá skoro jako malá holčička.

Leo na honu (1972)

Vcelku průměrný animovaný film, vhodný spíš pro menší děti. Ve Zlíně (Gottwaldově) byly vytvořeny mnohem lepší filmy.

Kosmodrom r. 1999 (1968)

Vtipná "sci-fi" groteska na téma "Jak to tady bude vypadat za ... let"

O místo na slunci (1959)

Stačilo pár jednoduchých "čar" a hned mělo Československo animovaný film nominovaný na Oscara...

Neposlušná písmenka (1964)

Zajímavý nápad, kdy celý film jsou vlastně pouze "dlouhé úvodní titulky". I zpracování je výborné.

Ukolébavka (1947)

Kombinace živého dítěte s animovanou loutkou se Hermíně Týrlové povedla, i když je děj filmu vlastně zcela prostý.

Příhody malého jednorožce (1981)

Tak toto je ten "Poslední jednorožec", který jsem kdysi viděl se školou v kině a byl jsem tenkrát totálně unešen. Bohužel jsem ho od té doby neviděl, tak nemůžu hodnotit podle vzpomínek z dětství. Snad se mi ho někde podaří sehnat.

Poslední jednorožec (1982)

Tak jsem celou dobu žil v představě, že toto je ten film, který jsem kdysi se školou viděl v kině. Ale po jeho shlédnutí jsem byl zklamán. Ne snad kvalitou tohoto filmu, ale proto, že to není on. Ten co jsem tenkrát viděl byl dle IMDb japonský film Unico (1981) o dost dramatičtější a napínavější. Ale ani tento film není špatný.