Pomsta (2019)

Keď nerátam sériu Undisputed, tak sa jedna s prehľadom o najlepší Adkinsov film. Príbeh je pomerne jednoduchý a aj tu hraje rolu pomsta, tak ako u väčšiny jeho filmov, no tento krát film začne v polke a prostredníctvom flasbackov sa nám postupne odhaľuje čo sa stalo. A práve tým je tento film odlišný od jeho predošlých. Navyše mu tato rola extra drsňáka veľmi sedí a akcie sú v jeho podaní opäť lahodne a záver je brutálny masaker. 75% - 4*

Alfa (2018)

Fajn prechádzka prírodou, zimou, snehom, blatom, vetrom, slnkom, vodou, dažďom, ale to je asi tak všetko. S traileru som mal pocit, že dostaneme trošku skromnejšiu verziu Emmerichovho 10,000 BC a nebol som ďaleko, iba som neratal s tým, že dostaneme úplne vykastrovanú verziu a v podstate len prechádzku, ktorá nám ukáže ako sa s kamarátiť s vlkmi. Na druhu stranu, je to dosť krátke, dobre to plynie a dobre sa na to pozerá, čiže šancu tomu môžte dať. 70% - 3*

Za sklem - Série 2 (2017) (série)

2. séria - 70% Druhá séria mi prišla o chlp lepšia ako ta prvá, predovšetkým postavy zaujali a casting nových tvári sa vydaril na výbornú. Škoda, že to nieje trošku viac akčnejšie, pretože každá akcia ponúkla tak spomalený záber, trošku sa to zostrihalo a to bolo všetko. Inak dialogy, príbeh zaujali a nájde sa aj pár zvratov. Koleník mi tu prišiel trošku nevýrazný, ale Maštalír to opäť zahral frajersky a dobre mu sekunduje Zuza Kanócz. Spokojnosť, nenudil som sa a hlavne to ma len par dielov, čiže to nieje zbytočne naťahované ako niektoré tie seriáli od Amíkov.

Za sklem - Série 1 (2016) (série)

1. séria - 65% TV hnojka konečne naliala prachy do niečo iného ako do ich nekonečného Paneláku, či do nudných súťaží. Po príbehovej stránke to nie je žiadny True Detective, ale to som od toho ani neočakával. Akcie tiež nič moc neponúknu, takže ani Kobru 11 nečakajte. Čo ma ale zaujalo bol casting. Koleník hraje svoj štandard, ale Maštalír a Magálová to až prekvapivo dobre ťahajú. Ostatný sú viac menej herecké polená dobré tak do krbu na zimu. Nie je to úplne nezaujímavé, ani nudné a predvídateľné, nájdu sa tu kupodivu aj zvraty a sem tam aj nejaké tie lepšie dialogy. Nadávkami sa šetrilo, ale boli tam, takže aspoň to nevyznelo trápne, keď si chlapci mohli aj normálne zanadávať. Do tých lepších vecí patria aj úvodné titulky, či kamera, pretože tak krásnu pestro farebnú Bratislavu som ešte nevidel :). Záverečná scéna už bola podla mňa zbytočne prekombinovaná, ale uvidíme ako s tým naložia v druhej sérii.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Kvalitou sa to blíži skôr k X-Men 3 a Origins: Wolverine, ale aj tie ma bavili. Dark Phoenix ma moc nenudil a navyše je to krátke oproti predošlým dielom o dobrých 20 minút, čiže to ubehne ako voda. No prijal by som viac scén a aj viac akcie, pretože okrem super scény vo vlaku nič strhujúce tam nieje, tie drobné šarvátky nerátam. Simon Kinberg na to nejde cez akciu ako Singer v Apocalypse, skôr kladie dôraz na Jean Grey a atmosféru (ktorá pasuje k nastavenému Singerovemu tonu), no problém je to, že to funguje tak napol. Mladí X-Meni neťahajú tak ako starí a okrem MCAvoya a Fassbendera tu moc hereckých es čo by utiahli film nenájdete. Navyše im to ich postavy a ani príbeh moc neumožňujú, kedže stredobodom pozornosti je Sophie Turner a Jessica Chastain. No a tie moc nezaujmú. Rozlúčka zo sériou sa moc nepodarila a po tých rokoch fandenia obľúbeným mutantom tento film vo mne nezanechal žiadne emócie. Sklamanie je aj hudba. Zimmer ponúkne mix svojich posledných soundtrackov a dunivej hudby a nemôžem povedať, že by to tam nepasovalo, ale v poslednom filme by som rád počul hudbu a motív X-Menov od Johna Ottmana. Kinberg skrátka nieje Singer. Ako debut a zároveň film s X- Men serie je to fajn, ale ako finále je to slabé. P.S.: za titulkami nič nenájdete. 75% - 4*

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Mám rád korytnačky a ešte viac Batmana a za seba hovorím, že sa tento crossover vydaril. Nevedel som si predstaviť ako to bude fungovať, ale nakoniec to funguje lepšie ako som si myslel a navyše tu ma všetko svoje miesto. Batman, Batmobil, Batgirl, Robin, Alfred, korytnačky, vtipy, pizza, vynikajúci záporak Oroku Saki alias Shredder a nechýba priestor ani pre zloduchov s DC. Veľká spokojnosť. 90% - 5*

Najednou jsme rodina (2018)

Slabší rozjazd, ale dobrý koniec. Wahlberg je sympaťák a v tejto komédii šmrncnutou drámou síce nevypúšťa svetové hlášky kde by ste sa rehotali, ale skôr je tu cítiť dopad príbehu (a soundtracku) o adoptovaných deťoch. Fajn filmík na jedno pozretie. 65% - 3*

Robin Hood (2018)

Na jednu stranu sa to dá prirovnať ku Královi Artušovi od Ritchieho, pretože je to podobne odvážny a výstredný projekt. Na druhu stranu ma Robin Kapuca kvality úplne na inej strane ako King Arthur. Aj tu vyzerá vizuálna stránka fajn (teda až na tie kostýmy, nechápal som či je to vlastne sci-fi alebo tam teleportovali s budúcnosti krajčírov), predovšetkým akcie majú čo ponúknuť a je to taká podobná zmes ako seriálový Arrow. Herci v pohode, no postavy sú dosť ploche (asi tak ako Sherwoodsky les) a tak isto je nudný a ničím nezaujímavý aj príbeh. S Robinom to moc spoločne nemá, ide si to úplne inou cestou ako iné Robino Húdovky a lepšie by bolo keby, že sa to tak ani nevolá, možno by to ako iný film malo aj iné hodnotenie, ale chápem, že sa tvorcovia chceli zviesť na slávnej značke, ktorá im par doláčov prihodí. 40% - 2*

Pašerák (2018)

Pozerám, že scenár písal ten čo vynikajúce Gran Torino. Síce to nedosahuje kvality zeleného Fordu, ale ta atmosféra filmu je znova skvela aj tu. Moc som od tohoto neočakával, pretože som ani nevedel o čom to vlastne je. Nakoniec ma to príjemne prekvapilo a vtiahlo do deja. Ten Clint je neskutočný aj keď ma pomaly 90tku na krku. Vedľajšie postavy hrajú síce známe xsichty, ale moc nevyniknú, pretože rovnako ako aj v Gran Torine všetky zatieni drsný a stále výborný Clint. 85% - 4*