Aladin (2019)

Ako Disneyovka fajn, ale ako film od Guya Richtieho by to mohlo byť aj lepšie. Nieje to čista Ritchieovka ako uňho býva zvykom, no ten režisérsky rukopis je tam cítiť trošku v tých dialógoch a strihu. Tak či tak je to celkom zábava. Príbeh síce ničím nestrhne (čo je ale u Disneyoviek bežné) a tak isto ani záporna postava Jafara ničím nezaujme. Aladin ma tromfy niekde ide. A to v tanečných scénach a v hercoch. Egyptského Aladina Mena Massouda síce nepoznám, ale celkom mi tam zapasoval, tak isto aj krásna Jasmína Naomi Scott, no najlepšou postavou je tu Džin v podaní Willa Smitha, ktorý po dlhšej dobe zas pričuchol k roli, ktorá mu neskutočne sedí. Džín je tu ten najväčší vtipálek, najlepší kamoš a najlepšia postava skratka. K plusom si pritajme ešte drahú a nádhernú výpravu, kostýmy, či opäť skvelú hudbu od Alana Menkena. Fajn zabavička. Oblúbený soundtrack: Speechless (Full), The Wedding, Friend Like Me (Finale). 75% - 4*

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Spider-Man nikdy nebol môj obľúbený super hrdina, no napriek tomu som videl všetky filmové verzie a po neuveriteľných chválach som sa mrkol očkom aj po po tomto. A ja vám ja neviem, znova ma ten spider-man akosi nebavil. Úvod mi prišiel celkom nudný a všetko zaujímavé sa odohralo až na konci, pre mňa celkom dobra komiksová - akčná - vtipná zábava, kde sem tam príde aj na lepší nápad, inak viac v tom nevidím. Hudba fajn ladí a slovenský dabing opäť super. P.S.: áno, za titulkami je samozrejme scéna. Obľúbený Soundtrack: Shoulder Touch. 70% - 3*

Alien: Isolation (2019) (seriál)

Ani neviem ako to mám hodnotiť takto samostatne, pretože keď som hral hru tak to bolo iné žrádlo. Každopádne stojí za pozornosť, fanúšikov poteší. Prvý diel zo siedmich, zvyšok v bočnej lište - https://www.youtube.com/watch?v=iMD0CeR1bBM 80% - 4*

Athénám (2012) (TV film)

Minimálne pre tých, ktorých zaujali filmy 300 a 300: Vzostup impéria je tento dokument celkom bohatý na informácie. Spracovanie a počítačová animácia je taká všelijaká, ale o to tu nejde prvoradý je obsah a v dvoch dieloch je všetko pekne zhrnuté. Prvé ťaženie do Grecka a bitka u Marathonu, ktoré Dareios prehral. V druhom diely už nastupuje Xerxes a jeho dobytie mestských štátov, bitka u Thermopyl, nástup Themistoklesa do popredia generálov, či víťazná bitka pri Salamis. Celkom dobrý dokument, ktorý pekne zmapoval grécko-perzské vojny. 75% - 4*

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

8. séria - 80%. Nevidím to síce až tak biedne ako ostatný a uznávam, že je to slabšie oproti ostatným sériám, no napriek tomu mám pocit, že sa náročnosť divákov trošku zmenila voči seriálu za tie roky. Rovnako ako siedma, tak aj osma séria je zbytočne uponáhľaná a kludne to mohlo mať aj desať dielov a áno nájde sa tu par dier v scenári a nelogických blbostí, ale dokazal som to tvorcom zhltnúť, pretože ma to jednoducho baví a dobre sa to pozerá. Som spokojný s tým ako to skončilo, stále je na čo pozerať a aj v poslednej sérii ma seriál stále čím prekvapiť. The Journey Ends. Obľúbený soundtrack: The Rains of Castamere, Jenny of Oldstones, The Night King, The Last of the Starks.

John Wick 3 (2019)

Fantázia a masaker v jednom balení! To, že John Wick spravil dieru do sveta v akčnom žánri a že sa okamžite zaradil medzi tie najlepšie akčne filmy bolo jasne od chvíle, kedy sa potvrdilo pokračovanie. Tretí John Wick znova ponuka vynikajúce a oku lahodiace akčne scény, kde nechýbajú štýlove prestrelky, kopanice, kotrmelce, milión vystrielaných nábojov, katany, mačety, nože, sekery, samopaly, brokovnice, pištole, motorky, kone, psy, šikmáči, dvojmetroví valibuci alebo nepriestrelné saka, či čaptavé behanie Keanu Reevesa. Toto všetko je zabalene v kapitole 3. No tento krát sa film nerozbieha, ale už začína rozbehnutý (a to doslova, tuším tam je záber v behu a v daždi). Kedže dvojka skončila tak ako skončila, tretí diel sa nikde nezdržiava a nemá tu pohodovú atmosféru prvých dielov, ale už od začiatku je to adrenalínová akčná jazda. Natočiť akciu, ktorá nenudí a veľa krát prekvapí nápadmi (aj po dvoch dieloch) to sa len tak nevidí. Kaskadéri by si za toto zaslúžili na oscaroch vlastnú kategóriu. John Wick hravo nakopáva zadok aj Avengers: Endgame a stava sa filmom roka! Obľúbený soundtrack: Deconsecrated. 90% - 5*

Tron (1982)

Tron: Legacy je vymakaná audiovizuálna bomba, ktorá funguje skvelo aj bez prvého dielu. Nemal som v pláne sa na prvý diel niekedy pozrieť, pretože ma to spracovanie celkom odpudzovalo a nakoniec je to pre mňa ten najväčší problém. Tie kostýmy a to spracovanie som nevedel zhltnúť a prišlo mi to strašné. Nechápte ma zle, staré filmy mi problém nerobia (Star Wars, Alien) ale toto nie je jeden s tých nadčasových filmov. V dnešnej dobe sa na to pozerá dosť ťažko, no verím, že v dobe uvedenia to musel byť celkom zaujímavý a originálny zážitok. 50% - 2*

Soupeři (1977)

Ridley Scott vie historické filmy. To je proste fakt. No tento krát, vo svojich začiatkoch mi to neprišlo ešte to pravé orechové. je vidno, že núdza o pekne závery nieje, tie Scott presadzuje stále aj v neskorších filmoch (Kingdom of heaven, Gladiator, Robin Hood) a to je jeho silná stránka, tak ako aj dobová atmosféra, akurát ma ten príbeh toľko nebavil. Prišlo mi to malo strhujúce, za to záver sa vydaril. 60% - 3*