Grave Encounters (2011)

Podle mě průměrný amatérsky nahraný horor, který mě bavil o dost víc než Záhada Blair Witch, jelikož tu byli ti duchové i vidět a o to beru jako velké plus. Herecké výkony nic světoborného, ale dá se to. Vizuální efekty se mi líbily, teda dokud ze stěn nezačli vylézat ruce, což mi připadalo dost naprd. Je vcelku škoda, že režisérská dvojice nenatočila žádné další filmy, ale nečekejte žádný moc propracovaný příběh, za celou dobu filmu se nedozvíte skoro nic. Např.: Proč vlastně duchové zabíjí lidi zabíjí nebo co s nimi vůbec dělají? Kam ti lidé vůbec mizí ? Nebo jak to, že se celá budova mění v průběhu filmu ? Za dveřmi, kterými vstoupili je najednou další chodba ? To je záhada. Ale to s těmi dveřmi beru spíše jako plus, jelikož sem to teda nečekal. Celkem sem se lekl asi 3x, což teda moc není, ale celková atmosféra blázince se jim celkem povedla. Dávám tomuto filmu 50%.

30 dní dlouhá noc (2007)

45% Musím říct, že jsem od tohoto filmu čekal více, ale zas tak špatné to taky nebylo. Sice do tohoto filmu obsadili hvězdného Joshe Hartnetta, který se mi v několika filmech opravdu líbil, jako třeba Nabít a zabít nebo Černý jestřáb sestřelen, ale k tomuto filmu mi prostě nějak nesedl a žádný moc velký herecký výkon sem tu také neviděl. Narozdíl od Joshe se mi v tomto filmu líbil Ben Foster. Ale zase tady nemůžu na tenhle film jenom nadávat, je pravda, že je to asi jeden z nejlépe natočených filmů o upírech, i když moje krevní skupina je spíše Underworld nebo Van Helsing. Na tomto filmu bych rád ocenil, jak filmaři dokázali navodit pocit opravdové zimy. Skvělé masky a efekty, ale asi nejvíc mě zklamal děj, jelikož se polovinu celého filmu naše skupinka přesouvá z jednoho "bezpečného" úkrytu do druhého a po cestě vždy někdo zemře. Děj je celý divný a nedokončený, jelikož upíři přežili, ale už dál neřeší. Také je trochu divné, že svítící lampa zabije upíra stejně jako sluneční světlo, i když světlo z plamenů jim nic neudělá. A je dost zajímavé že se šerif Eben (Josh Hartnett) po konečné proměně nesnaží někoho sežrat (jako všichni ostatní upíři), ale jen si dál povídá se svou přítelkyní. Tomuto filmu prostě dávám horších 45%.