Země kůlů (2010)

Jeden z filmů, které mě překvapily a přitom měli pod 70 %. Nick Damici se sem tedy moc nehodí, ale dá se to přežít a ta atmosféra, krása. Temné bratrstvo, které se s upíry skoro kamarádí. Trochu mě naštvalo, že se tam pak vůdce bratrstva vrátil jak super chytrej upír a zabil těhotnou holku, kterou sem moc nemusel. Prostě pěkný road movie. Moc pěkně namaskovaný upíři a celý to vypadá dost přesvědčivě. Člověk by čekal jen další béčkový horor a on se z toho vyklube skvělý film :D Tento film bych rozhodně přidal mezi hrstku dobrých filmů o upírech. Dávám 70 %.

Insidious 2 (2013)

Jednička se mi líbila, ale tenhle díl mě bohužel nenadchnul. Slibný první díl se tady zvrtne v něco, co pořádně pochopí jen režisér a já se po chvíli začal ztrácet v celkovém příběhu. Naprosto úžasně zahrané Patrickem Wilsonem, ale tenhle díl od mistra Wana prostě není to pravé ořechové. Procházky tmou, kde nic není a najednou ženská někam ukáže a v dalším záběru barák. Kameramana bych nakopal do prdele, protože tomuhle se dá říci posraná práce. Neustále to samé jako v každém hororu : otvírající skříně, najednou hraje piano. Ale zase je zajímavé, jak moc je to vlastně propojeno s prvním dílem : Otevřené vchodové dveře, které vlastně otevřel on sám v budoucnosti, čemuž sem tedy nerozuměl jak se dostal zpět v minulosti. Prostě divně zplácaný paskvil. :D Dávám 50%

Zlodějka knih (2013)

Moc pěkně povedený film, ve kterém se mi moc líbil Geoffrey Rush, který patří k opravdu nej hercům. Sophie Nelisse také moc pěkně zahrála a hrozmě mě ze začátku srala ta matka, která jí neměla ráda a jak tam pak přišel ten žid, tak mi připadal jak ňákej úchyl na Liesel. :D. Moc pěkná atmosféra, ale na knihu, kterou jsem již četl to bohužel nemá. Skvělá hudba a naprosto netypické vyprávění paní smrtky. Trošku mi vadilo, že němci umí tak skvěle anglicky, ale pan Rush asi německy neumí no :D Samozřejmě naprosto skvělý příběh. Dávám 80%

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Pěkně udělané se skvělým hereckým obsazením, jeden z nej kraťasů co sem viděl. 80%

Černé Vánoce (2006)

Nepovedený remake nepovedeného originálu, to nejhorší, co můžete udělat. Ach jo a já to musel vidět. Billy (vrah) nemá žádný pořádný a příběh a potom se tam plete jeho sestra, která vypadá úplně stejně takže je nemůžete rozeznat a vůbec nevím, kde se tam vůbec vzala. Vrah každému vytrhne oko a dá si ho do pusy ? WTF, k čemu to je ? Potom v koupelně Billy vyndavá dlaždice a pozoruje holku ve sprše. To jako maj v koupelně podlahu a pod tím už zem, nedává smysl. Opravdu nepovedený remake a pak jestě přijede sestra holky, která ani neodjela a má venku auto ? To si toho jako ta ségra nevšimla ? :D BOŽE A herecky možná tak pěkná Mary Elizabeth Winstead, která už má nějaké zkušenosti, jinak pár ječících holek a kluk, který si radši nechaj sníst oči. A u ňákých smrtí a ni nevidíte jak je zabily, jenom obrovskou louži krve, která asi těžko mohla vzniknout. Dávám 30% a ani nevim za co :D

Věc: Počátek (2011)

Pěkně povedený prequel k užasnému originálu s Kurtem Russlem. Člověk by čekal další nepovedený remake a helemese ono to nakonec tak špatné není. Kurta vyměnili za Mary Elizabeth Winstead, což je pěkná holka a ve filmu až moc chytrá holka. Filmaři se snažili by se film moc nepodobal originálu a celkem pěkně se jim to povedlo. Je to tedy celé takové moc sci-fi s vesmírnou lodí, která se snaží uletět a Mary vše zachrání. Vše kazí ne moc povedená grafika, kdyby to tak šlo jako v originálu bez kompů, ale ono ne a atmodféra zimy se taky moc nevyvedla. Moc pěkné zakončení, které opravduje jako prequel pasuje na originál. Lepší pruměr. 60%

Temné stíny (2012)

Pěkné, jak jsem čekal. Krásný kostýmy, mejkap a ty barvy a samozřejmě i skvělá atmosféra hipísáckých dob. Johny Depp se pro tuto roli hodil skvěle a o Evě Green nemluvě. Ale do tohoto filmu se i tolik nehodila Helena Carter, která je v tomto filmu samozřejmě jenom kvůli manžílkovi Burtonovi a taky se mi nelíbila Chloe Grace Moretz jako vlkodlačice. Vcelku pěkně vytvořený scénář převedený spíše do komičnosti podtrhuje celou skvělost filmu. Jakoby staromódní vtípky Johnyho jsou fakt vtipné, i když samozřejmě nesrovnatelné s filmy Ospalá díra, Mrtvá nevěsta či Edward, ale stejně pěkný snímek Dávám 70%.

Invaze (2007)

Hrůza, děs a nevím co dál. Kamera hrozná, přeskakuje nečekaně z jedné scény do druhé a občas se úplně ztrácíte. Herecky moc pěkné, ale Daniel Craig se sem vůbec nehodí. Hrozné vtipy a hlavně ty o Čechoslovácích. Největší problém tohoto filmu je ten, že vůbec nic nedává smysl. Černošský pár v metru radí Nicole Kidman aby se chovala jako ti změnění, ale poté se sama chová úplně jinak a radši se sama nechá změnit. Nebo proč vůbec Nikol v tom krámku na konci leze do té místnosti, když vůbec neví, že tam ta zbraň je ? Napadá mě tolik nesrovnalostí, ale k tomuto filmu nehodlám už nic psát. Dávám 40%. Tento film je jedno velké zklamání.

Zrcadla (2008)

Moc pěkně zpracovaný horor s pěkným příběhem a koncem, který sem nečekal, ale nepobral jsem, proč se na konci dostal do světa za zrcadlem. Pěkné herecké výkony až na Amy Smart, která to v té vaně podle nezahrála přesvědčivě. Jinak skvělá atmosféra a efekty tak průměrné. Moc pěkná hudba od pana Navarreta, který se už předvedl v mnoha pěkných filmech. Jo a ty jeho děti mi tam taky moc nesedli, ale líbil se mi tu Jason Flemyng a moc pěkné prostředí vyhořelého domu. Dávám 70%.

The Fades (2011) (seriál)

Jeden z nej fantasy hororových seriálů, který má opravdu skvělý příběh. Ale 100% procent dát nemohu, jelikož hlavní postava Paul je v nějakých částech seriálu na hovno. Prostě se nechová tak, jak by člověk chtěl. Nechce zabíjet a je prostě moc tvrdohlavý. :D Skvělé vedlejší postavy, jako Mac, jeho ségra, jeho přítelkyně, či Sarah. Je zajímavé, že postavy, co v tomto seriálu hrají jsou spolu také k vidění v seriálu Hra o trůny, což je můj ne seriál. V tomto seriálu se taky snaží o humor a ten je mi tu hodně blízký. Seriál má celkově 2 příběhové linie. První je s "Angelic", která je vcelku dobrá a ta druhá je s vyšetřováním vražd a hledání nezvěstných, která je dost opomínaná. To je ale možná dobře, jelikož ten černoch opravdu nesympatický a pořád vzteklý. :D Vtipné jsou taky odkazy na filmy a dycky, jak každý díl začíná tím, že Mac něco říká, taky prdel :D Občas máte pocit, že nevíte kdo je zlí a kdo je hodný. Postava je třeba na začátku seriálu hodná a na konci najednou přejde na stranu zla (Sarah, i když jenom na chvíli). Jinak vcelku pěkný seriál. Dávám 80 %