Vikingové (1999)

Nechápu hodnocení ostatních, protože pro mně je tento film naprosto kultovním. Nejen, že má ten správný šmrnc McTiernanových akčňáren, ale navíc má i hlavu a patu. Děsivé odkrývání pravdy o ohnivé sani, ukázkové dechberoucí poslední momenty před boji, výborné souboje a celkově kompaktní příběh jsou hnacím motorem tohoto výborného akčně-historického snímku.

Rozparovač (1997) (TV film)

Jedna z možných verzí o Jacku Rozparovači. Tentokrát známe pachatele hned od začátku a tak máme možnost sledovat nitky k rozřešení případu, které inspektor Hansen nachází a dává dohromady. Byť se jedná o docela zajímavě natočený film, nemůžu si pomoct, ale nijakým způsobem mi tento film nepřipadl děsivý; prostě jsem se u něj nebál tak, jak jsem očekával, že budu, obdobně jako u jiných filmů tohoto ražení. Takhle se jednalo o příjemnou oddechovou detektivku s pár krvavými záběry (mrtvol, nikoliv vražd) a nevýraznými hereckými výkony. Docela mně zarazila herecká účast Michaela Yorka - tento herec má opravdu na to, aby si role vybíral a ne se nechal upíchnout kamkoliv. 50%.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Pro mně osobně horký kandidát na komedii století. Perfektní herecké výkony, parádní gagy a neuvěřitelně "srandoidní" situace, prostě výborná komedie, která určitě jen tak nezestárne. Vřele doporučuji všem, kdo se chtějí královsky pobavit.

Sametoví vrazi (2005)

Výborný český kriminální film. Konečně se na trhu objevila česká kriminálka, na kterou se dá koukat. A na tuto se dá nejen koukat, ale při koukání vás pěkně mrazí v zádech, hlavně když si pomyslíte, že se to skutečně stalo. Škoda jen, že ve filmu není zřejmé plynutí času, takže divák neví, jaké časové období bylo mezi jednotlivými činy apod. Takhle má pocit, že se vše událo během pár dní nebo týdnů, přičemž ve skutečnosti to bylo třeba za rok, dva (jedinou "pomůckou" je narození dítěte, ale to nestačí).

Kickboxer (1989)

Tenhle film prostě nejde hodnotit jednoznačně z hlediska kvality scénáře, kamery, režie apod. Tento film je nutné hodnotit s ohledem na dobu, kdy vzniknul a jaká v té době byla nálada, filmové povědomí, divácká náročnost apod. A skutečnost je taková, že se nejedná o špatný film, ba co víc, jedná se o dobrý film, ať už si říká kdo chce co chce. Každý na tento film koukal poprvé určitě "s hubou dokořán" a teprve s odstupem času (několika let) si je člověk schopen vybavit jak nějaké chyby, nedostatky apod. Osobně mohu říct, že tento film byl v mém dětství modlou obdobně jako Commando, Predator apod. Nicméně jsem jej shlédnul docela nedávno a opravdu musím potvrdit, že se jedná o výborný snímek pro všechny fandy akčně (a karate, kung-fu apod.) založených filmů.

Deník princezny (2001)

Hned na úvod chci upozornit všechny potenciální čtenáře tohoto komentáře, že byť se jedná o čistě béčkový film, já jsem vydržel až do konce bez větších problémů ... a proč? Tento film je "typická" teenagerská komedie ze studenstského prostředí ... mno, spíše z prostředí žáků něco jako základní školy, takže prostě a dobře film s děckama, který nemusím a asi ani drtivá většina diváků nad 15 let (anebo i starší, záleží na tom, kdy je přejde puberta). Na druhou stranu film není možno zařadit do škatulky "pro děcka" anebo "pro puberťáky" anebo zde jinak řečeno jako "odpad", protože režisér velmi vhodně zvolil odlehčenou formu tohoto snímku, tzn. že se zde neřeší nic "strašně důležitého" pro puberťáky a film je tak vlastně docela zábavný a není nudný. Příběh je vlastně pohádkový, ale není potřeba nad ním přemýšlet a plyne jakoby sám od sebe. Námět mi připadal podobný filmu s Eddiem Murphym "Cesta do Ameriky", prostě a dobře zábavná komedie, která nezatěžuje divákův mozek a snaží se ho pobavit. Navíc se mi líbila postava ztvárněná Hectorem Elizondem, obdobně jako doprovodný sluha ve zmíněném filmu s Murphym. Závěr: zábavná komedie, bohužel "s děckama".

Slečna Marplová - Mrtvola v knihovně (2004) (epizoda)

Detektivky Agathy Christie patří bezkonkurenčně mezi ty nejlepší, co kdy spatřily světlo světa. Jsou dokonce natolik kvalitní, že se většinou daří i jejich přepracování do filmové či seriálové podoby (viz mnou oblíbený Hercule Poirot, ať už ve filmu, či v seriálu). Příběh slečny Marplové "Mrtvola v knohovně" se vyznačuje několika paradoxy. Za prvé je to velmi zajímavá pointa filmu a hlavně pak rozuzlení je zcela nečekané a bravurně slečnou Marplovou zdůvodněné, no prostě vynikající. Bohužel filmové zpracování už se takovou kvalitou nemůže pochlubit. Film je jakýsi takový prázdný, nezáživný a i herecké výkony jsou ostudné (například pohybové kreace policejního ředitele byly spíš k pláči než k smíchu). Navíc z častých střihů kamery z obličeje na obličej při častých rozhovorech mi začínalo být šoufl, nehledě na to, že rozhovory byly zcela plané a oproti Poirotovi "netlumočily" otázky diváka, na které by určitě znal odpovědi, a které by postupně slečna Marplová odkrývala. Je fakt, že jsem nečetl knižní předlohu, takže nemohu posoudit film z hlediska porovnání fakt a podání příběhu z knihy a ve filmu, ale pokud by se nejednalo o detektivní příběh z pera Agathy Christie, který byl opravdu více než zajímavý, hodnotil bych tak maximálně 1*. Takhle hodnotím 3*, přesněji řečeno 50%, za zcela podprůměrné filmové zpracování vynikající a zajímavé detektivky. Bohužel.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Díky výbornému hereckému obsazení jsem očekával megafilm, který naváže na úspěch Desperada. Bohužel, výsledek mně nijak nenadchnul ... akce je tam spousta, proti tomu nic, ale žádná přestřelka mi prostě neutkvěla v paměti, protože nic mimořádného a inovativního ukázáno prostě nebylo. Nebýt nesmyslu s vydloubnutýma Deppovýma očima, se zaschlou krví na obličeji, kdy vypadal jak novodobý indián , možná bych hodnotil i 4*, protože je na co se koukat. Takhle jen 3 a 1/2*.

Kurýr (2002)

Zajímavý akční snímek, který rozhodně zaujme každého akčně založeného diváka. Škoda jen, že ve filmu nebyla nějaká "chytlavá" událost, která by v divákovi zanechala něco, co by si z filmu "odnesl" a zapamatoval. Takhle se jedná o výborný film plný akce, který však propluje kolem vás jako jeden z mnoha.

Timecop (1994)

Určitě jeden z nejlepších filmů s van Dammem v hlavní roli. I přesto jde o normální béčko, které neurazí žádného diváka, ale ani nenadchne filmové kritiky. Já filmový kritik nejsem a tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že se mi film líbil, a že se na něj podívám klidně ještě jednou i víckrát. Téma filmu je více než zajímavé a režisér nevyužil ani zdaleka všech potenciálních dějových zvratů, které cestování v čase nabízí. Možná by ovšem pak byl film překombinovaný, težko říct, takže hodnotím 75%.