Sin City - město hříchu (2005)

Docela jsem se nudil a nebýt pár skvělých vtipných, byť brutálních, činů Mickeyho Rourka a podobných záběrů, nestál by film ani za jednu hvězdičku. Vliv Quentina Tarantina na tento film je více než zřejmý, takže jeho označení jako Guest Director není na místě, spíš Guest Director by seděl pro Millera a Rodrigueze. 50%.

Muž na drátě (1985)

Průměrná socialistická krimi. Spíše než o detektivku se jedná skoro obyčejný příběh skoro obyčejného člověka, který se připlete do loupeže, což není nemožné ani dnes. Slušné herecké obsazení zachraňuje film od propadáku. Celkem nudný průběh filmu naruší až výtečně vymyšlené a hlavně natočené vydírání druhého neznámého těsně před koncem filmu, to byl fakticky asi nejsvětlejší okamžik filmu, který jinak spadá do šedě barevně točených komunistických krimifilmů. 50%

Tombstone (1993)

Pro mne velmi příjemné překvapení na westernovém poli. Hvězdné obsazení filmu tentokrát není zbytečné a dává filmu šťávu, dramatičnost a chytlavost. Skvělá hudba a "ramenaté" záběry mstících se mužů zákona, to jsou hlavní devízy tohoto skvělého westernu. Nebýt tak trochu zpackaného romanticky laděného závěru, mohl být dojem z filmu plněhvězdičkový, takhle je to 80%.

Čas pracuje pro vraha (1979)

Slabá česká kriminálka ... příšerný děj, zápletka i rozuzlení ... Munzarův monolog na policejní stanici byl příšerný, stejně jako zbytek toho zbytečně natočeného filmu. 2* dávám jen z nostalgie k českým kriminálkám, jinak je to slabých 25%.

Poslední samuraj (2003)

Úžasný film. Prostředí japonska 19. století, vynikající hudba i střih, bezchybné herecké výkony, to je zde prostě něco geniálního. Ani vám nepřijde, že film má dvěapůl hodiny, vše uteče jak voda. Byť jsem skálopevný odpůrce amerických velkofilmů, tenhle film mě naprosto dostal se vším všudy. I zde platí - výjimka portvrzuje pravidlo. 99%

Prvotní hřích (1997) (seriál)

Vynikající detektivka, napínavá, temná, s výbornou zápletkou a ještě lepším Royem Marsdenem!!! 85%

Příběh kriminálního rady (1994) (TV film)

Hodina a půl nudy, nudy a zase nudy. Nebýt docela drsného konce (pozor, ne ve smyslu krvavém), dal bych asi méně, takhle je to 40% se vším všudy.

Rudá Sonja (1985)

Protože byl tento film natočen před více než 20-ti lety, měl bych trochu přivřít oči. Ovšem to by bylo možné pouze v tom případě, že by nevznikly filmy s Conanem, se kterými se tento film musí jednoznačně srovnávat, protože nejde o nic jiného, než snažit se vytřískat co nejvíce z Conanových úspěchů. Bohužel, nezadařilo se, film je o ničem, "herecký" výkon Brigitte Nielsen byl příšerný, film nezachránil ani Arnold. Ach jo, zase promrhaná hoďka a půl. 33%

Lovci myšlenek (2004)

Skvělý temný a hutný thriller s nervydrásajícím dějem a ponurou atmosférou osamocených lidí na ostrově, byť je děj nalajnován od začátku do konce. Určitě se nejedná o čistě áčkový titul, ale ve svém žánru určitě mezi špičku patří, to tomuto filmu nemůžeme upřít. Bál jsem se od začátku do konce, a to jak díky atmosféře, ovšem hlavně díky vynikajícímu hudebnímu podbarvení filmu ... hudba je fakticky špičková a nebýt jí, tak bych hodnotil max. 2-3* ... takhle bez debat 80%.

Sběratel polibků (1997)

Další z řady kriminálek o masovém vrahovi, bavící se týráním (ať už psychickým či fyzickým) svých obětí, řadící se mezi filmy jako Sedm, Vraždy podle Jidáše a další. Osobně se mi film velmi líbil, patří určitě mezi špičku filmů s tímto žánrem. Zajímavá byla hlavně zápleta a pak rozuzlení ve smyslu několika vrahů, to byl fakt nářez. Morgan Freeman zde odvedl výbornou hereckou práci jako vždy, dokonce se mi líbil i výkon Ashley Judd, která sice nepatří mezi mé oblíbence, ale tady mi to jaksi nevadilo. Thriller jaký má být, temný, děsivý, lekavý, mysteriózní. Pokud se chcete bát, určitě se koukněte. A pokud ne, tak taky, protože to stojí za to! 85%