• Krátkometrážní

Poslední templář (2009) (TV film)

A toto že má byť nástupca Da Vinciho kódu? Chaotickejší film som už dlho nevidel. Nielen že od prvej polhodiny divák prestáva mať obraz o tom čo sa vlastne deje, ale začína byť desivo nudný. A to nehovorím o druhej časti kde sa to všetko začína zdvojnásobovať.

Hannah Montana (2009) odpad!

Vzhľadom úcty k tomuto skvostu nebudem používať vulgarizmy ani iné umelecké jazykové prostriedky na vyjadrenie zážitku k tomuto filmu.*** Už po prvých 20 minútach som musel film sledovať spriamený v pozore aby som ako tak odvrátil nekontrolovateľnú túžbu zaspať, ba dokonca upadnúť do kómy. Zo scenárom je to na úrovni šutendtského filmu žiačok 7. ročníka základnej školy, s hereckými výkonmi by väčšie čaro urobili aj ochlpený a retardovaný orangutani zo ZOO a nakoniec pochybujem o celkovej dĺžke tohto filmu ktorý je uvedený hore, pretože mne pripadal minimálne 4x dlhší.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Na tomto filme nevidím nič zlé až na pár múch ale tie nestoja za reč. Možno pomohlo to že som predlohu nečítal, alebo zase skvelý Tom Hanks (ako vždy), ale mňa to zaujalo a pripútalo až do konca- ktorý si samotný zaslúži jednu celú hviezdičku.

Zea (1981)

Puf.

Avatar (2009)

Nebyť pár chýb... vlastne je to jedno. Avatar je kult. Cameron sa síce snažil vytvoriť jedinečné dobrodružstvo, čo sa mu s časti aj podarilo ale pozornejší divák odhalí nasledujúci dej a dej samotný nieje nič nové pod slnkom. Zatiaľ čo po dejovej stránke to mierne zaškrípalo, po vizuálnej stránke by nešlo vytknúť vôbec nič, spolu s hudbou ktorá má celom zážitku obrovskú zásluhu, rovnako ako aj úchvatná konečná bitka. Je pravda že Cameron vytvoril šalát s hneď niekoľkých revolučných filmov, ale mne Jimov šalát veľmi chutil !

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

88 minútový veľkofilm v ktorom pochoduje nafukovací kyklop po kulisách "Ríma" a trhá nevinným ľuďom umelé časti tela. 95% z nich sa pri tom sa tvári tak vážne, až je to na posmech; už len veta: "choď ohlásiť stráže a povedz im že kyklop je na slobode a zabíja ľudí", áno, znela presne takto... žeby zase slovenský dabing ?. PS: Tá aréna V "Ríme" mi v skutočnosti pripadala o niečo väčšia.

2012 (2009)

"ENGINE START!". Zasmial som sa.

Tsatsiki, maminka a policajt (1999)

Typický Európsky rodinný film. Je vidieť že niektoré scény sú okopírované s Amerických komédii, napriek tomu Tsatsikyho cesta za novým "tátou" dokáže príjemne pobaviť.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Čakal som príjemnú zábavu ale na tomto by sa zasmial len zhúlený,nadržaný teenager ktorý si môže dovoliť stratiť 105 minút života. Na moje očakávania je to rádioaktívny odpad. Joe McGinty si zaslúži pochvalu za to že už žiadny další "Charlieho Anjely" niesu.