Zkáza zámku Herm (2007)

Po vizuálnej stránke výborne spracované, miestami sami až nechcelo veriť, že sa jedná o film európskeho pôvodu. Avšak mnoho zbytočných dialógov na vyplnenie prázdnych miest a zopár nepresvedčivých hereckých výkonov mi pokazili dojem s celkom zaujímavého filmu.

Já, robot (2004)

Futuristický pohľad na našu budúcnosť. Čo všetko sa môže stať, ak robotom dáme príliš veľkú zodpovednosť a tým aj moc, respektíve si ju vezmú samy. Film je kombináciou napätie, akcie, zábavy a aj detektívnej zápletky. Bravúrny Will Smith to však zvládne na výbornú.

Ztraceni (2004) (seriál)

Určite si každý živo pamätá aký ošiaľ spôsobil tento seriál po celom svete. Po leteckej katastrofe v priamom prenose sa skupinka tých, čo prežili ocitne na opustenom ostrove kde sa dejú veľmi podivné veci. Každý má svoj vlastný príbeh, s ktorým nás jednotlivé epizódy bližšie oboznamujú. Väčšina ľudí toto stroskotanie berie ako šancu na zmenu, stať sa niekým o kom celý život sníval. No nič nie je také ako sa spočiatku mohlo zdať, začína sa boj o holí život a príbeh sa postupne zamotáva. Mojou obľúbenou postavou bol jednoznačne John Lock. Videl som len prvé dve série a zopár častí tretej. Podľa skúseností iných ľudí sa na ostatné diely ani nechystám, nech si zbytočne nepokazím dobrú mienku o tomto diele, s ktorého sa nanešťastie stala "krátka" telenovela. Na druhú stranu na vyjadrenie takého obsiahleho a zamotaného príbehu by len ťažko stačila jedna séria...

Lov na boháče (2006)

Dobre sa to pozeralo, ale za hlavný príbeh (ich spôsob života a Irenine ciele a úmysly na začiatku filmu), ktorý neschvaľujem dávam len 2*, aj keď zápletka bola skutočne romantická.

Už jsme doma? (2007)

Hotová nočná mora, kúpite nový dom, a potom zistíte, že ste sa nasťahovali do rozpadliny prežranej červotočom súcej na kompletnú rekonštrukciu.

Zná ji jako svý boty (2005)

Príbeh zobrazujúci pevné puto dvoch sestier. Rose je tá "šťastnejšia", ktorej sa v živote podarilo dosiahnúť všetko, čo si zaumienila; a Maggie je len nezamestnaná alkoholička. Podarí sa Rose dostať Maggie na správnu cestu ?

Hlasujte pro mne! (2007)

Zaujímavý dokument o živote čínskych školákov. Ich príprava a výuka v škole prebieha celkom odlišne ako u nás. Voľba predsedu triedy je výborný nápad. Deti tým získajú mnoho cenných skúseností, ktoré budú v dospelosti potrebovať. Ako vidíme triedny predseda je pre nich skutočne prestížny post a tomu zodpovedá aj tvrdá volebná kampaň. Najviac sa mi páčili emócie na konci, keď chlapec, krotý sa najviac posmieval dievčaťu ako stále plače smoklil najviac zo všetkých. Osobe si myslím, že víťaz si výhru kúpil rozdaním pohľadníc tesne pred voľbami.

Po přečtení spalte (2008)

Vtipný príbeh o tom ako sa dá s komára spraviť somár a ako sú naše životné cesty navzájom prepojené a mnohokrát si to vôbec ani neuvedomujeme. Najviac sa mi páčila postava Chada, smial som sa na ňom vždy keď sa objavil na scéne, Bead Pitt to zahral geniálne. ale treba uznať, Coenovci mali šťastnú ruku pri výbere a obsadení každej postavy. Po prečítaní spáľte je film, ktorý sa oplatí pozrieť ak máte momentálne chuť na dobrú komédiu.

Fighter (2010)

Treba uznať, že herecké výkona boli naozaj výborné, Christiana Bala som skoro ani nespoznal. No nepáčili sa mi postavy, ktoré stvárňovali. Ale čo sa týka príbehu, ten ma vôbec nezaujal, a preto som nemohol dať vyššie hodnotenie. Osobne sa mi Rocky páčil omnoho viac.

Most přes řeku Kwai (1957)

Vo vojne sa nebojovalo len na frontoch, ale úplne všade, dokonca aj v zajateckých táboroch. Tam mnohokrát išlo hlavne o psychický a morálny súboj veliteľov. Film poukazuje na skutočnú podstatu vojny a jej nezmyselnosť, človek najskôr niečo vystavia a v zápätí to všetko zničí. No v tom spočíva neustály kolobeh diania vo vesmíre. PS: Môj nickname nemá nič spoločné s týmto príbehom.