Kocour v botách (1969)

Skvelý mix klasického Kocúra v čižmách a Troch muškatierov v kreslenom prevedení. Prešibaný kocúr Pero, ktorý je vyhnaný z domova pretože nechcel jesť myši sa zľutuje nad najmladším synom mlynára a rozhodne sa mu pomôcť z nemilej situácie, do ktorej ho uvrhli jeho bratia. Keď je na scéne Pero, o zábavu je vždy postarané, či mu garde tvoria myši, mlynár Pierre alebo najatí zabijáci, ktorí sa usilujú o jeho život. Príbeh je napínavý a nechýbajú mu ani výborné humorné scény. Keď k tomu pridám ešte brilantný slovenský dabing výsledkom nemôže byť nič iné ako úžasný animovaný filmy.

Pa a Pi (1986) (seriál)

"My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem .... " je úvodná pieseň, ktorá ešte aj po 20-tich rokoch vyčarí úsmev na mojich perách. Rozmýšľam, ako je možné, že mačky sú vždy v kurze. Od starovekých egypťanov až po terajšiu Hello Kitty :p

Jonáš a velryba (1966)

Keďže je to určené pre deti mohlo to byť aspoň viac poučné. Napríklad odkedy má pán doktor telefónne číslo 12345?... Aspoň, že tam tak okrajovo spomenuli pozitívne účinky otužovania a rybaciny.

Král a skřítek (1980)

Pekná balada o nenásytnosti po bohatstve. Naozaj, nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Femminile & maschile (2004)

Muži a ženy sú preto taký rozdielny aby spolu mohli vytvoriť dokonalý pár. Škoda že dnes to platí čím ďalej, tým menej; možno aj preto, že je tu snaha tieto rozdiely odstraňovať.

Yes & No (2000)

Ako vidíme riadiť sa zákonmi a predpismi nie je vždy najpohodlnejšie. No kam ten dnešný svet speje keď sú zvýhodňovaní ľudia, ktorí si robia všetko podľa seba neberú ohľad na druhých? Najlepšou cestou pre nás je istotne kompromis medzi týmito dvoma rozhodnutiami.

Europe & Italy (1999)

Každý národ ma iné zvyklosti. No všetci sme tu európania a tvoríme jeden vydarený celok.

Dancing (1991)

Chytlavá hudba a hopsajúca animácia, len ten príbeh mi akosi nič nehovorí.

Sigmund (1984)

Veľké sny malého chlapca. Kto z vás nikdy nesníval aké by to bolo zúčastniť sa Olympiády?

Adam (2002)

Brunna Brozzetta moc nemusím. Nesedí mi jeho zmysel pre humor ani spôsob animácie.