Dragon Ball Kai (2009) (seriál)

Súhlasím s názorom mnohých ostatných. V porovnaní s pôvodným Dragon Ball Z tomu chýba prepracovaný dej a napínavé scény ktoré vznikali nie len dlhými súbojmi, ale najme rozhovory, kde bola celá podstata súboja vysvetlená. Tu nám to všetko podávajú ako z rýchlika, človek si to ani riadne nevychutná...

Mechanický pomeranč (1971)

Po dlhom čase som sa na tento film konečne odhodlal, keďže mal u širokej verejnosti takú odozvu. Prvý pokus však zlyhal hneď po 20. minútach, už som sa na tú skazenú sci-fi budúcnosť ľudstva nevydržal pozerať, na všetky tie vulgarizmy, sexuálne narážky a všadeprítomné násilie. No dnes sme s jedným kamošom zas rozpútali diskusiu o Mechanickom pomaranči, a tak som sa rozhodol to dopozerať. Film vnímam ako výstrahu pred nebezpečím číhajúcim na nás v blízkej budúcnosti. Ocitnúť sa v takto degenerovanej spoločnosti, kde vládne totálna anarchia by určite nebol príjemný pocit, myslím, že by som sa s tým nedokázal vyrovnať. Žiť v takej dobe... asi by mi nezostalo nič iné ako sa stať superhrdinom ako Batman a bojovať za lepšiu budúcnosť ale aj súčasnosť. Film beriem ako memento s dobrým poslaním pre našu spoločnosť, ale kvôli toľkej výstrednosti a vulgárnosti čo tam bola umiestnená mi svedomie nedovolí dať vyššie hodnotenie.

Abe a Bruno (2006) (TV film) odpad!

Niekedy sa sám seba pýtam ako môže v dnešnej dobe vzniknúť niečo podobné. No asi práve to je ten problém, žijeme v svete kde je možné úplne všetko... Dialógy, kostýmy, herecké výkony a tak ďalej a tak ďalej.... Všetko to bola jedna veľká amatérština a fušerina. Aký má vlastne zmysel produkovať podobné braky ako tento ?

Absurdistán (2006)

Mola by to byť taká odstrašujúci príklad v podobe, miestami aj zábavnej, komédie, aby sa dnešná mládež učila, vzdelávala a hlavne nezlenivela a úplne neosprostela. Sám dúfam, že sa podobnej doby aká bola znázornená vo filme nikdy nedožijem.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Skutočne vydarená komédia, v ktorej je zakomponovaných aj mnoho dramatických scén, no všetko to do seba skvelo zapadá.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Súhlasím s Rentonom a ďalšími, čo tvrdia, že úplným vrcholom v žánri western je Vtedy na západe. Ale ak by som mal zostaviť top 10 westernov čo som videl, Dobrý, zlý a škaredý v tomto rebríčku určite nechýbal.

The Last Roll of the Dice (2010) odpad!

Tak reklamu na pivovar si viem predstaviť aj lepšiu lol... viem, nebola to reklama, ale uznajte, už tam na konci chýbal len názov pivovaru a od dnešných reklám by to ďaleko nemalo.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Najskôr som nechápal ako mohlo vyhrať Oscara Toy Story 3 a nie Ako si vycvičiť draka. Nedalo mi to, tak som si hneď pozrel. Uznávam, Toy Story 3 má trochu bližšie k dokonalosti, viac dokáže prostredníctvom hračiek zapôsobiť na detskú časť duše diváka. Ale zas nepopieram, že vikingovia a draci sú žáner môjmu srdcu najbližší.

Bratrstvo černé pracky (2002)

Komédia o racizme ? OK. Nebolo to až také zlé a miestami sa na tom dalo aj zasmiať.

Výzva (2003) (TV film)

Americké survival reality show nepatria do môjho obľubeného žánru. Osobne sa mi viac páčili filmy s dvojičkami Olsenovými keď boli v mladšom veku, ich herecké výkony čím ďalej tým viac klesajú pod bod mrazu.