• Fantasy

Vetřelci (1986)

Druhý film obsahuje více akce, ale také humoru (Hudson je prostě nářezovej týpek). Cameron posunul a udržel Vetřelce tam, kde patří - na piedestal. Legendární záležitost se skutečnou královnou:D, ale také důkaz toho, že pokračování se může vyrovnat předchozímu filmu.

Vetřelec (1979)

Legenda, první film v životě, u kterého jsem se bál, když jsem ho viděl ještě jako malý na černobílé televizi, tomu se nic nevyrovná...no, teda ano, ale to už je druhý film Aliens:P. Zaslouženě 100% a jsem zvědav co udělá Scott s prequelem.

Vetřelec ³ (1992)

Druhý nejhorší vetřelec (nejhorší je vzkříšení). To, co udělal Fincher s legendou, by si zasloužil nakopat, ho jedině zachraňuje, že od té doby už dělá jen kvalitní věci. Jakš takš se na to dá dívat, ale je to slabota.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nejhorší díl serie Vetřelců, která jasně ukázal, že 80. letá jsou nenávratně pryč a jakékoliv pokusy, kromě Scotta či Camerona, nemají ani vznikat, tímhle celou sérii pohřbili a udělali z ní frašku. Po Vetřelci 3 tenhle film jen převzal štafetu nejhoršího filmu v sérii a velká ostuda pro Jeuneta.

Fullmetal Panic! - The Second Raid (2005) (série)

The Second Raid zásadně vylepšuje to, co se v první sérii FMP úplně nepovedlo, navíc konečně tu máme pořádný závěr, tímto je druhá série lepší než první.

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

Tohle je výsměch ku "klasickému" FMP. Je to celé příliš utažené za vlasy a humor je už značně za hranicí únosnosti. Já jsem se u toho skoro vůbec nesmal, jen jsem žasnul, co z FMP někdo udělal, otřesné. Jedný dobrý díl je snad převýchova rugby hráču, kteří jsou totální loseři a díky Sousukemu a jeho vojenského tréninku se z nich stanou pěkní zabijácí. Se zavřenýma očima dávám 40%, jinak to ani nestoji za řeč toto animé. Nechápu jak se takový paskvil může někomu líbit.

Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

FMP je kvalitní animé, které skvěle kombinuje akci, sci-fi a komedii s romantikou, navíc Kaname je kus a romantická linka s Sousukem je skvélá, jen mi tu chyběl lepší a více bombastičtější konec, proto nemůžu nakonec dát plné hodnocení.

GTO (1999) (seriál)

Po Azumanze je GTO nejlepší komediální animé. První 45min díl je dokonalost sama, poté jsem se malinko nudil, ale s příchodem 10dílu a příchod další postavy, mně to neskutečně chytlo. Onizuka v celém animé předvádí neskutečné vtípky, kterým jsem nebyl schopen neodolat se nesmát. Animé však občas zabrousí i do vážnějších vod, . Celkově další vyjímečné animé pro pobavení.

Mušiši (2005) (seriál)

I když Mushi-shi nemá nějaký ucelený děj, jde pouze o epizody, které tvoří celek, tak náplň je zase pěkne odzbrojující, nj Japonci tohle prostě umí. Skvělý hlavní charakter Ginko, skvělé díly jeden do jednoho ( pro mě vzláště The Traveling Swamp, Where Sea Meets Man, One-eyed Fish, Shrine in the Sea a The Sound of Footsteps on the Grass)...no a hlavně zase dokonalý soundtrack. Pro mě srdcovka.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Perfektní zápletka, děj,"speciální schopnost" Lelouche a mecha, no co chctít víc? Od tohoto animé jsem se nedokázal vůbec odtrhnout jak mě to chytlo, navíc druhá serie je snad ještě lepší. Opět dokonalá záležitost na anime scéně a zase jedno z Must See anime.