• Fantasy

Ranma ½ Special (1994) (seriál)

Tak Reawakening memories je jedním z těch super dílů, které mě hodně bavily, zvláště moment uspání draků píštalkou bylo tak uklidňující:D, navíc je to podle mangy, takže kvalitka. Dávám 2 palce nahoru.

Ranma ½ OAV (1993) (seriál)

Návrat k manze je záruka kvality. Opět perfektní práce, příběh a hlavne sranda.

Ranma 1/2 - Season 1 (1989) (série)

Ranma staví na naprosto dokonalém nápadu změny pohlaví díky upadnutí při tréninku bojového umění do prokletých pramenů, které ho pak z Ranmy po polití studenou vodou promění v děvče. Dokonalý nápad a strašne moc srandy...ALE...problém je ten, že kvalita se jednotlivých sérií různí, neboť dochází ke stále většímu odklonu od předlohy, takže seriál obsahuje pak od 4. série nechutné množství fillerů, které uz nejsou tak dobré, jako třeba v první či druhé sérii, po prvních dílech 3. série dochází pak k díky fillerům odklonu od kvality. Manga byla samozřejmě lepší, ale i když taky by se tam dalo najít několik věcí, které zas tak super nebyly. Celkově první 3 série super, extra mega nářez je 1. série a při troše zamhouřeného oka i druhá. pak už to padá, zvlástě od 4. série, pak si odečítejte po jedné hvězdě. Seriál bohužel nebyl dokončen podle mangy, kdy konec mangy je dokonalý, protože se díky fillerům dostal do podprůměru a navíc předbíhal vydání jednotlivých dílů mangy. Těžko řict, jak toto celéh hodnotit, kdybych to měl shrnout jako celek, tak je to na 60%, díky posledním 3-4 sériiím, ale nebudu svině, mně se nápad o pramenech a celková komediálnost zatraceně líbila, takže dám plný nášup, ale vězte, že jako celek to rozhodně tak vyrovnané není. Naštěstí jako málá náplast vyšlo asi 12 dílu OVA, které opět staví na manze, a ty díly jsou opět perfektní. Nejlepší postava je starý Happosai, jeho japonština je odzbrojující, pak ještě Shampoo:D BTW: všech 7 seríí jsem dal za 6dní, až tak sem byl pohlcen.-)

Nouzový východ (2008)

Kate a Leo se po Titanicu opět potkali v jednom filmu a zase je z toho bravurní film navíc miluju, jakým stylem dělá svoji prácí Sam Mendes, který si opět povolal ke svému filmu Thomase Newmana, který stojí za soundtrackem. Film stojí na vyýkonu Kate Winslet, Leo hraje tradičně velmi dobře, ale tady Kate spolu, pro mě velmi mile překvapen, Michaelem Shannonem Lea přehrávají. Skvělý film.

500 dní se Summer (2009)

Hm, tohle sem nečekal, ale tohle je vážně povedený snímek. Velmi chytlavě natočen s perfektním soundtrackem a výborně hrajícím Gordon-Levittem, který mi vzhledem hodně připomíná Heath Ledgera:-) Marc Webb tu naservíroval perfektní mix komedie (scény s vykřikováním Penis xD či když Tom přijde zdrcen za šéfem a on mu dá za úkol spíše přát přání na pohřby:D) a romantického filmu, který má i rozumnou stopáž. Velmi příjmné překvapení a s hodně věcma, které ve filmu padly, bych se dokázal ztotožnit. Chvíli jsem váhal, ale tohle bude za pět.

Michael Clayton (2007)

George Clooney je výborný herec a má čich na filmy a to dokazuje i tímto snímkem, pomalu by se dalo říci, že na co šáhne, to stojí za to. Skvělá režie, obsazení a soundtrack. 85%

Zelená zóna (2010)

Greengrass jede, po Bournech je tu téma USA a Irák a musím říct, že se mi to líbilo mnohem víc než třeba oscarový The Hurt Locker. Škoda je jen toho očekávaného závěru, jinak by to bylo na pět, takhle "jen" hodně slušný film s Mattem Damonem, který mi nedal vydechnout ani minutu. 85%

Dostaň ho tam (2010)

Film je v některý detailech vynikající, kde se vyskytuje spousta narážek a spousta cameií např. v podaní Paula Krugmana či Larse Ulricha. Ale i když jsem se občas pobavil, tak jako celek mě to minulo a často i nudilo. Obvykle bych tímto humorem neopovrhoval, ale tohle se mi moc nelíbilo. 40%