• Fantasy

Nenávist (2004)

Opravdu nechápu proč má tento horor tak nízké hodnocení. Hororů jsem viděl tuny od starých klasik jako Pátek 13. (Mezi námi všech 9 dílů NUDA), Helloween (ješte horší prospal jsem se 5-ti díly a zbytek jsem už neměl chuť sledovat), Noční můry v Elm street (místy je to spíše komedie), Hellraiser, Vřískot (to už se dostáváme k mým oblíbeným), Kruh, Vetřelci, a spousty méně známých... ale nic se v atmosféře a strachu nevyrovná snímku Nenávist. Zkouknul jsem, vypnul počítač, uznal že je to mistrovské dílo, přísahal jsem si že se na to už nikdy nepodívám a při zapnutém světlu jsem se snažil usnout... Zkrátka nejhnusnější film co jsem vidět (V žánru hororu je to samozřejmě bráno jako poklona)

Vlkodlak (2010)

Tak především hlavní "hrdina" není typ na Vlkodlaka ale na Frankensteina (to by maskérum odpadla spousta práce). Už v lidské podobě je mi ten pán tak nesympatický, že jsem potají doufal, že až ho chytnou tak ho upálí na hranici. Románek s ženskou, které před týdnem roztrhali manžela na kusy, což jí nijak nebrání si hned narazit neboštíkova bratra bych raději přehlédl... Na druhou stranu je osvěžující, když je v hororu něco jiného než milion zombíků. Jinak byl celý film hrozně utahaný až nudný, především začátek, kdy hlavní hrdina celou dobu jede na sídlo a nic se neděje - asi tak chtěli divákovi ukazat, že ona vesnička je opravdu v hrozném zapadákově - ale snad to šlo udělat i jinak než 10 minut čumět na vlak nebo kočár. Koneckonců ona celá první polovina filmu jsou jenom nudné dialogy... No a závěr mě velice potěšil neboť jsem se celou dobu bál Happyendu. Svatba a šťastný život v prokletém baráčku až do smrti - to by už byl poslední hřebíček do rakve. Sečteno podtrženo z filmu si odneseme jedno ponaučení "Horší než člověk z kterého se stává vlkodlak je šílený člověk z kterého se stává šílený vlkodlak" :D 2 Hvězdy Obsazení (-) / Příběh (-) / Atmosféra (-) / Oreginalita (*) / Závěr (*)

Obchodník se smrtí (2005)

Jak by jistě řekl pan Chocholoušek "Takovýto film se podaří natočit maximálně jednou za 10 let". Na jedné straně charismatický pašerák zbraní Orlov a na druhé straně mladičký agent Interpolu, který jestě neztratil víru v zákon a spravedlnost, Vám dokáží tak zamotat hlavu, že vlastně nevíte kdo tu je ten správný "klaďas" a komu fandit. I přesto, že hlavní hrdina za celý film vystřeli vlastně jenom jednou a to ještě tak napůl (kdo viděl chápe :D), je film neuvěřitelně šťavnatý a nedává prostor nudě. Navíc závěrečné rozuzlení, ze kterého vyjdou obě strany jako poražené ( jeden přichází o rodinu / druhý okusí hořkost reality ) mi naprosto vyrazilo dech svou genialitou. Jsou filmy kde jsou 2 minuty moc - a pak jsou filmy jako tento kde jsou 2 hodiny málo (Jen doufam, že nepřijde nějaký "rejžovník" a nepokusí se zničit celou úžasnou atmosféku kolem tohoto filmu natočením béčkové dvojky ) Obsazení (*) / Příběh (*) / Atmosféra (*) / Oreginalita (*) / Závěr (*)

Monstrum (2008) odpad!

Kolegové, určitě hodnotíte ten stejný film co jsem viděl já? Nevím co bych k tomuhle ... "dílu" napsal a tak Vám jen ukážu proč moje hodnocení dopadlo tak jak dopadlo... Začal jsem obsazením. Občas je velice osvěžující vidět film bez profláklých obličejů, které vidíte v každém druhém filmu ale tady by se aspon bylo na co koukat. Příběh. Tak nevím, možná sem místy usnul tak mi něco uniklo ale v podstatě tam jenom pobíhají lidi po New Yorku a když je kousne nějaký netopýr tak se rozprsknou a to je tak celkem všechno. Atmosféra. No pokud máte rádi Blair Witch, tak Vám ta rozklepaná kamera možná nažene trochu strachu a nejistoty ale na mě to mělo nulový efekt. Oraginalita. Tady jsem si nejvíc pohrával s myšlenkou, že tomu dám hvězdičku za oraginální blbost, ale v podstatě to je Godzila natočená kameramanem ze Záhady Blair Witch, jen té Godzily je tu méně. A závěr - to byl jediný důvod proč sem se na to koukal až do konce (chyba), protože sem si říkal na konci tu potvoru ukážou - určitě to bude pecka ... No pokud si umíte představit křížence slepice a netopýra (Nevim kde se vzal ten obrázek co je tady v Galerii - ale ja v tom filmu videl neco uplne jiného než postiženou velrybu) tak se na ten film nemusíte koukat a prodloužíte si život o hodinu a pul. Obsazení (-) / Příběh (-) / Atmosféra (-) / Oreginalita (-) / Závěr (-)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Jsem spokojen. Průměrný příběh vynáší prudce vzhůru dvojice hlavních hrdinů jejichž výběr byl jedním slovem geniální. Charismatický princ, který je od pohlednu prototypem kladného hrdiny a nádherná, dalo by se říct až kouzelná princezna, která za svým nevinným obličejíčkem skrývá jazyk ostřejší než břitva. Další je skvělé obsazení záporáka, který i když má být ze začátku tím hodným pánem, tak stačí jeden pohled a je jasné, že tenhle osman po večerech nekrmí holuby v parku (nebo nehází seno velbloudům, nebo co tam v Persii dělají důchodci :oD) . Jeden z mála filmů, kde mě snad víc baví dialogy na dlouhých cestách pouští, než akční scény. Vše je oslazeno jemnou dávkou humoru což mi vůben nevadilo spíš naopak. Jedinou hvězdičku musím strhnout za konec ... představoval jsem si, že zaporák zařve nejakou horší smrtí ... i vyhození z okna by mě uspokojilo víc :D Obsazení (*) / Příběh (*) / Atmosféra (*) / Oreginalita (*) / Závěr (-)

Souboj Titánů (2010)

Jednoznačné zklamání roku :( Zdá se mi, že se tvůrci tak snažili nabýt film akcí, že ty akční scény nejak postrádají akci :) Vše je dělané tak narychlo, že atmosféra prostě nemá šanci - jako byste chtěli 9-ti hodinového Pána prstenů namačkat do 1,5 hodiny. Ve srovnání s oreginálem jsou některé scény až úsměvné - boj s Medůzou ve stylu "Nevadí, že po Vás střílí z luku hlavně zavřete oči, stůjte na místě a máchejte kolem sebe mečem" :) Další zklamání - ta mumie přihnilá k palubě lodi měl být Cháron? ... tady se asi někdo moc díval na Piráty z karibiku :) Podobu Krakena (který si na plátně taky moc nepobude) nám prozradili už v traileru, takže taky žádné milé překvapení ... No a souboj Perseus vs. Hádes obytý ve 20 sekundách ... raději snad ani nemluvit ... Obsazení (*) / Příběh (*) / Atmosféra (-) / Oreginalita (-) / Závěr (-)