Díra (2019)

Jak se mi osobně příčí ta silně anti-kapitalistická message, tak musím uznat, že má dobrý point a byl to určitě působivý způsob jak ji doručit. Drsná a poutavá španělácká dystopie (viděno ve chvíli, kdy tam virový strašák globalizace kosí denně téměř tisíc obětí), 666.

Maska rudé smrti (1964)

Přišlo mi cool jako projekce v čase aktuální pandemie, moc řádění moru jsem se tu ale nedočkal. Této verzi Rudé smrti by jednak slušela černobílá (minimálně zakrýt všechny laciný barvičkatý kulisy), druhak je prkenná a rozhodně na dramatu příliš nepobrala. Díky Satanu za toho Price, protože krom jeho účasti by to byla jen totál nudná "divadelní" podívaná.

Cesta zpátky (2020)

Hlavní důvod, proč to není jen další šablonovitá self-improvement story ze sportovního prostředí, která rovnou vyšumí, nýbrž film, co chytne za srdce a stojí za pozornost, je Ben Affleck. Otázka, do jaký míry musel hrát namísto pouze vžít se do svých vlastních trablí alkoholika, i tak ale, nemyslím, že na mě kdy herecky zapůsobil víc.

Nový papež (2020) (seriál)

Magnetický, těžko uchopitelný, výstřední, šarmantní a oproti posledně cca stejně dobře zábavný pohled na Vatikán. Malkovich skvělý a Jude Law... byť tu částečně upozaděný, je v téhle roli vyloženě boží (respektive čertí). Další pokračování - kdykoli prosím. 85%

Na prahu války (2019)

Klasicky plynoucí Malick tentokrát o vnitřní síle a nezlomnosti ducha vůči zlu, v kontextu druhé světové a krásných alpských obrázků. Ale potřebnou "daydream" frekvenci jsem vyladil jen napůl a spíše se to se mnou vleklo - vlažně, bez většího dojmu, bez překvapení.

Westside Vs The World (2019)

Poměrně roztahaně (hlavní výtka) zpracovaná story legendární "backyardový" posilky bezhlavě dedikovaných mačo-lifterů. Doslova do krve, mdlob až do zlámání páteří, no excuses a rvát to tam přes vlastní mrtvolu. Sem tam není moc znát kdo je kdo a ještě bodlo dát si s přehledností a postprodukcí trochu více práce.

Velký lov - Zbožní zloději (2020) (epizoda)

Nevím no, za mě asi stačí, nechci ztrácet čas - nějaká dějinná nepřesnost a exploatace vážných témat mě tu netrápí, ale není to žádná extra zábava (jak být mohla) a spíš zabitý potenciál. Pokaždé se objeví Dylan Baker, tak top, těší tu Al Pacino, ale to je tak všechno - ksicht a posranost hlavního hrdiny už nemůžu vystát, sign off :)

Osudové dny 1. světové války (2012) (seriál)

Hezky vyprávěný a vybarvený výlet první světovou z produkce německé ZDF, který cením hlavně souvislostí se světovou následující, a to sice na příkladě několika význačných osobností zúčastněných v obou z těch nejnámrdovějších konfliktů (Hitler, Montgomery, Goering, De Gaulle, Patton, Model). Opět musím říct, že síle cyklu Apokalyps se sice nerovná, ale rozhodně stojí za přehrání. Ten sled událostí je fascinující, zatracený vagon v Compiègne...

Den D – Paříž: Obětování (2014) (seriál)

Sentimentální pohled na invazi v Den D až po osvobození Paříže, sice nedosahuje síly cyklu APOCALYPSE, i tak ale pěkně kolorizovaný příspěvek a ideální dějepis na dobrou noc.