Frasier (1993) (seriál)

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Scenáristi odviedli perfektnú prácu. Humor je inteligentný a neošúchaný, zápletky sú neopozerané, postavy sú originálne, do hĺbky prepracované, ich charaktery sa postupne vyvíjajú a perfektne pasujú do príbehu. Dej je zaujímavo vyskladaný a takmer každá epizóda ho posúva ďalej. Jednotlivé série sa od seba kvalitatívne až tak veľmi nelíšia a držia si svoju vysokú úroveň až do konca (hoci vo 8. sérii na chvíľu tvorcom došiel dych, asi preto, že tragicky prišli o jedného člena tímu). Niektoré epizódy sú tak perfektné, že ich poznám už naspamäť. Najlepšou postavou je neodškriepiteľne Niles. Eddie je na druhom mieste. A na treťom je príležitostná postava Lilith, ktorá vždy vnesie do deja výborné zvraty a atmosféru. A určite by som spomenula aj nezabudnuteľnú postavi Marris, ktorá (asi našťastie) nikdy nenašla svoju prestaviteľku. Treba oceniť aj slovenský dabing, ktorý je fakt výborný a český mu nesiaha ani po členky. Najlepší je však originál, lebo dabingom sa napriek všetkej kvalite aj tak stráca množstvo vtipov (českým ešte o veľa viac ako slovenským). Odporúčam divákom, ktorí majú predovšetkým radi inteligentný humor.