Transformers: Zánik (2014)

Akčná pecka, po ktorej som si kládla otázku: Kam zájde Michael nabudúce? Zatiaľ najlepšie zobrazení Autoboti - najmä cool Crosshairs a Hound. Charizmatický Wahlberg podal aj napriek preňho zle napísanej postave slušný výkon. Tucci a Grammer boli úplne skvelí. "Sklamaním" je Jack Reynor, naopak prekvapením Nicola Peltz. Perfektná hudba k perfektnej akcii!

Terapie láskou (2012)

Netradičná (a o to lepšia) romanca s pre mňa prekvapivým Bradleym Cooperom, zaujímavou (aj keď asi nie na Oscara) a neokukanou Jennifer Lawrence a geniálnym Robertom De Nirom (ktorý na Oscara rozhodne bol). Veľmi pekný scenár s podarenými dialógmi. Hrdinovia s psychiatrickou diagnózou, ktorí sa životom pretĺkajú akosi svojpomocne a stále to nie je ono, aj napriek tomu, že sa snažia byť šťastní. Ich bláznovstvo ich privedie do množstva až tragikomických životných situácií, v ktorej by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť. A práve preto ústrednej dvojici fandíme ešte viac a ich príbeh pohladí naše srdce.

Temný rytíř povstal (2012)

Len slabý odvar dvojky, ktorý postráda charizmatického záporáka, dáva dosť málo priestoru vedľajším postavám, ktoré dvojku slušne herecky potiahli (Oldman, Cane, Freeman) a príbehovo je až príliš prekombinovaný. Hudba na prvé počutie tiež neprináša veľa nového. Nolan z toho síce spravil opäť monumentálne divadlo, ale po predchádzajúcom dieli je to len prešľapovanie na mieste. Škoda. Chýba mi Heath Ledger :(

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Lepšie, akčnejšie a vtipnejšie než jednotka. A niekoľko nezabudnuteňých hlášok, ktoré si zapamätám snáď navždy :)

Skyfall (2012)

Najlepšia bondovka v novodobej ére! Akcia, uveriteľnosť, perfektná kamera a hudba a vo vedľajších úlohách naozajstní majstri. Tlieskam Judi Dench, Javierovi Bardemovi a Ralphovi Fiennesovi! A Daniel Craig je skrátka výborný Bond!

Temné stíny (2012)

Prekrásne obrazy, atmosféru dotvárajúca hudba a Burtonova typická vízia temného sveta. Opäť hviezdi Johnny Depp, ktorého však skvele dopĺňajú vedľajšie postavy v podaní Evy Green, Heleny Bonham Carter a Michelle Pfeiffer a ich mužských kolegov Jackie Earle Haley a Johny Lee Miller. Má to humor a má to atmosféru. Možno nie presne takú, na akú sme u Tima zvyknutí. Tento film je však odľahčenou nadsázkou jeho predošlých diel a myslím, že veľmi vydarenou.

Na ostří nože (1997)

Zaujímavo vystavaný napínavý príbeh v prekrásnom prostredí, zachytený výbornou kamerou a v sprievode perfeknej hudby. A k tomu štandardne vynikajúci Hopkins a nadštadardne vynikajúci Baldwin. Škoda, že záver máličko pokryvkáva za zostatkom filmu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Akčný film nabitý najslávnejšími akčnými hercami posledných troch dekád s poriadnou dávkou akcie, hlášok a sebairónie. Krása!

Bitevní loď (2012)

Megalomanský blokbaster plný klišé, s jednoznačne danými hrdinami, predvídateľným dejom a so zmyslom pre sebairóniu a dobrý humor, s bombastickou akciou a skvelou hudbou. Popcornová zábava a fantastický oddych.

Nový svět (2005)

Príliš dlho sa vo filme nedeje nič, čo by ma zaujalo, až ma nezaujal film samotný. Ale so všetkou cťou ku krásnym obrazom a hudbe...