Lásce na stopě (2001)

Veľmi pekný a povznášajúci romantický film, kde osud zohráva hlavnú úlohu v živote dvoch ľudí, o ktorých síce od začiatku viete, že patria k sebe, ale celý film si nie ste istí, či si naozaj k sebe nájdu cestu. Oni totiž všetko nechali na osud. A tak sledujete dva príbehy a čakáte, kedy sa konečne pretnú, pretože, očividne, by sa tak stať malo. Prežívate s nimi všetky prekážky, aby ste nakoniec s príjemným pocitom sledovali záver, ktorý je veľmi nežný a nie priveľmi presladený. Tento film je zaujímavý tým, že zatiaľ čo ostatné romantické filmy s akousi samozrejmosťou rátajú so zásahom osudu a nakladajú s ním veľmi neuvážlivo, tu zohráva osud vlastne podstatnú časť príbehu a bez neho by nebol možný ani samotný príbeh. Preto celý film vyznieva príjemne, na nič sa nehrá a navyše, ponúka dvoch sympatických mladých hercov, ktorí sa k sebe hodia a do filmu prinášajú príjemnú atmosféru.

Ptačí svět (2001)

Nádherny dokument plný fascinujúcich záberov a zaujímavých informácií zo sveta sťahovavých vtákov. Za každým záberom je vidieť neuveriteľnú, namáhavú prácu filmárov.

Zeptejte se Cindy (2001)

Dobrá komédia s dobrými hereckými výkonmi, sympatickými hlavnými postavami a výbornými vedľajšími postavami (asistentka Iris alebo správca pošty v redakcii), s dostatkom humoru a bez trápnosti. Odporúčam po dlhom dni na zvýšenie nálady a odľahčenie atmosféry. Scenár je síce podľa šablóny a predvídateľný, ale rozhodne nie je prvoplánový a svojou jednoduchosťou sa postará o príjemnú a nenáročnú filmovú zábavu. Angie Harmon je sympatická a pre väčšinu neznáma, takže istým spôsobom aj prekvapením. Navyše skvele pasuje k hlavnej hviezde Charliemu Sheenovi, ktorý tradične podáva dobrý výkon v úlohe nenapraviteľného chlapíka, ktorého ťažké životné okolnosti spôsobené jeho nenapraviteľnosťou vedú nakoniec k jeho náprave. No a poklonu vzdávam najmä Dennise Richards a Rosanne Arquette. Obe hrajú prihlúple, povrchné a po peniazoch a umelej kráse bažiace ženské (každá, samozrejme, v inom podaní a s iným pozadím) s takou ľahkosťou, že Vám na konci filmu aj začne byť ľúto, prečo sa vo filme neobjavili na dlhšie.

Až tak moc tě nežere (2009)

Príjemný herci, dobrá hudba a romantická atmosféra. Ale to je všetko, čo tento film ponúka. Po vzore Love Actually sa snaží o prerozprávanie prepletených príbehov o láske a ľuďoch, ktorí ju prežívajú iným spôsobom. Celkom slušné na súčasnú americkú romantickú komédiu, ale nedostatočné v porovnaní s inými skvostami žánru. Skrátka to nezaujalo a po paár dňoch po pozretí si už ani presne nepamätám, o čom to vlastne celé bolo.

Volný pád (1993)

Skvelý herecký koncert Michaela Douglasa a Roberta Duvalla.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nestarnúci seriál s perfektným humorom a neodolateľným Alanom Aldom v hlavnej úlohe. Klobúk dole pred všetkými hlavnými aj vedľajšími postavami, ktorý tento seriál vyšperkovali a zaradili ho medzi seriálové klenoty.

Drž hubu! (2003)

Najlepšia francúzska komédia posledného obdobia. Scenáristi dokázali perfektne skombinovať osobnosti Gérarda Depardieu a Jeana Rena. Výsledkom je výborná krimi-komédia, ktorá očarí predovšetkým prvotriednymi hereckými výkonmi, výborným zmyslom pre humor aj originalitou niektorých vtipov (napr. konské oči :)). Videla som ho asi 3-krát a bez váhania si ho pozriem zas.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ja si nemôžem pomôcť, ale bolo to príliš dlhé, príliš nudné, príliš prekomercionalizované a všetko príliš, čo mi vadilo na prvých dvoch dieloch. Posledná bitka bola zbytočne rozťahaná. Frodovi tak dlho trvalo hodiť prsteň do Hory osudu, že už aj diváci v kine ho povzbudzovali, aby sa mu to konečne podarilo. A keď na konci ukázali ešte aj dve svadby, jednu korunováciu a aj Samove deti, tak už som fakt stratila s týmto filmom trpezlivosť. Ako dvojhodinová rozprávka fajn. Ale nie ako komerčná trilógia s pomalým dejom, ktorý sa takmer nikam neposúva, a dlhými, miestami až nudnými bitkami. Tomu potom zodpovedá aj nudný a naťahovaný záver. Posledných 20 scén vo filme byť ani nemuselo.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Skupinka podivných rozprávkových postavičiek dve hodiny behá po lúke. V tom istom čase malí hobiti zase pomaly sedia v korunách chodiacich stromov. A o tom je film? Aspoň že na záver sa strhla nejaká tá bitka, ktorá bola ako obyčajne rozťahaná, aby sa v nej mohlo ukázať všetkých tisíc postáv príbehu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Síce pekné filmové megalomanské dobrodružstvo s krásnou výpravou ako reklamou na Nový Zéland. Avšak bolo to príliš zdĺhavé rozprávanie o tom, ako partia divných postavičiek ide do nejakej hory utopiť prsteň, ktorý má byť zdrojom zla. Prvý diel bol vcelku ešte zaujímavý. Malo to príbeh, akciu, zaujímavé súboje aj vcelku dobré postavy. Veľmi pomalý a akoby umelo naťahovaný dej však moje hodnotenie značne znižuje.