Kinobox (1993) (pořad)

Uznávám, že filmový magazín by z podstaty měl přinášet filmové novinky, a to tak, aby si nezasvěcený člověk mohl udělat obrázek o tom, co se ve světě filmu děje. A právě v tom asi tento pořad selhával, ale mě to vůbec nevadilo. Koukal sem na něj stejně jenom kvůli scének Kohouta/Holého, které mě vždycky dostaly do kolen. A taky kvůli chytlavé znělky, které se jen tak nezbavíte.

Pan-dane to Tamago-hime (2010)

Na Mijazakiho velice netradiční hudební doprovod, kdy jede orchestr v podstatě od začátku až do konce filmu ve velmi svižném tempu a ději tak přidává na dramatičnosti. Zdejší čarodejnice mi jinak velmi nápadně připomínala tu z Howla. Musím také zmínit animaci, která, ačkoli se jedná "pouze" o kraťas, je prostě nádherná a vymazlená. Celkově moc příjemný zážitek.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Ani zdaleka tak špatné, jak sem si podle některých komentářů představoval. Jako předlohou nedotknutý jsem ale měl trochu problém orientovat se v motivech snad všech zúčastněných postav a dlouho sem si k nim hledal cestu. Ale když už se mi to povedlo, tak mě děj vtáhl velmi rychle a závěr byl pro mě velmi napínavou záležitostí, kdy jsem chvílemi ani nedýchal. Někomu možná může vadit oproti jiným filmům studia Ghibli občas až příliš uvolněné tempo a nebo v určitých pasážích nedotažená grafická stránka, ale to pro mě není až tak podstatné. Za takový debut by se nemusel stydět žádný režisér.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Jo Ferrell opět válí, ale i přesto není nevtipnější postavou ve filmu. Tou je paradoxně týpek, co toho řekne za celou dobu nejméně a to Brick, kterého ztvárnil naprosto geniálně Steve Carell - kdo viděl pochopí. Svěží odpočinková komedie. Těším se na pokračování.

Legenda (1985)

Opět jedna perla z dětství, která ve vás prostě zanechá hluboké stopy a asi i tak trochu náklonost k fantasy žánru. Atmosféricky dokonale zpracovaný pohádkový příběh o boji dobra se zlem s tak neskutečně vypiplanými postavičkami, že z toho srdce plesá. Opravdu jsem neviděl fantasy, která by v tomhle mohla Legendě konkurovat viz. skřítkové, víly, skřeti a v neposlední řadě také velmi charismatický záporák, ze kterého by měl respekt i Hellboy :-). Ovšem na druhou stranu je taky pravda, že druhá polovina filmu, za tou první o poznání zaostává. Ale ta atmosféra, ta atmosféra! Chytne a nepustí. A také abych nezapomněl génius Goldsmith.

Kostičky (1994) (pořad)

A teď vypněte nás prosím, ať nebolí vás hlova.

Waynův svět 2 (1993) odpad!

Zprznění klasiky, nic víc. Jednička byla ve své ujetosti zábavná a s hlavními hrdiny se dalo ztotožnit alespoň v jejich fanouškovství rockové hudbě. Nicméně dvojka už bohužel nenabízí ani to. Totální srágora a český dabing (bez skvělého Vildy Čoka) to prasí ještě víc. S tímhle určitě čas neztrácejte.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Takové naděje vyvolávající trailery a nakonec z toho taková ubulená limonáda. Nebýt Sherlocka, tak by mě skoro mrzelo, že sem vyhodil prachy za Cinestar.

Panda a malá panda (1972)

Po tomhle se i Totoro bude tvářit jako existenciální drama :-)

Key and Peele (2012) (seriál)

Taky vám příjde že je Jordan Peele totální Lister (Craig Charles)? Ta podoba je neuvěřitelná :D