Ran (1985)

"V tomhle bláznivém světe je šílenost nebýt šílený". "Když se člověk narodí, tak pláče. Celý život pláče, a pak umře."

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pro všechny trouby, co nevěřili, že by Winter soldier mohl být opravdu dobrý film musí být tohle kopanec do rozkroku. Ano je totiž o fous lepší než jednička a o několik levelů lepší než všichni Thorové, Hulkové a poslední Ironman . Ale není se co divit (i když někteří se asi divit budou) jde totiž o dost jinou záležitost, než na kterou jste byli doposud v komiksových adaptacích zvyklí. Z hlediska Marveláckého univerza se jedná o stěžejní záležitost a pro fanoušky povinnost (kdo četli předlohy tak tuší). A kdo by to byl řekl, světe div se, právě přátelsko-parťácké spojení Kapitána se snad nejslabší postavou Black Widow je zcela uvěřitelné a velmi sympatické. Mě snad jen zamrzelo, že díky dabované verzi jsem bohužel po "Her" neměl další možnost slyšet Scarlett v originále a třeba určit míru hlasové stylizace ve zmíněném filmu. No, jasná volba na co jít do kina.

Clint Eastwood (2010)

Dokument super ale fakt bacha na spoilery!

Vánoční koleda (2009)

Vážně nechápu proč jsou z tohohle všichni tak odvaření. Stokrát omleté téma, v podstatě jen zkopírované do nové a pěkně hnusné animace s digitálním Carreym. No jak vidno tak uživatelům čsfd opravdu stačí ke štěstí málo. Když už Disney, tak já dám vždy raději přednost Mickeyho vánoční koledě z roku 1983, která má toho opravdového "ducha" a atmosféru vánoc.

Jean Marais - Autoportrét (1995) (TV film)

Vynikající záležitost nejen pro ty, kteří se pokládají za fanoušky Jeana Maraise. Někdo možná namítne, že se jedná jen o výcuc z jeho divadelní tvorby a vztahu s Jeanem Cocteau, ale když si uvědomíte, o jak významnou část jeho života jde, stačí to, aby jste si udělali nejen obrázek o tom, kdo to vlastně Jean Marais byl. Popis jeho učinkování ve Fantomasovi opravdu oželíte :-).

Ledové království (2013)

Více Olafa a Svena a méně zpěvu a bylo by to za čtyři, možná i za pět.

Pom Poko (1994)

Na mě nejvíce zapůsobil konec, který je velmi silný, takže i když se během sledování budete chvílemi nudit (stopáž by se dala zkrátit tak o deset minut), jsou zde i tak působivé okamžiky, které vám to v pohodě vynahradí. Takže i když jsem byl většinu filmu rozhodnutý pro čtyřhvězdičkové hodnocení, závěrečná scéna změnila můj názor. Jinak bych asi nedoporučoval rodičům tohle pouštět svým ratolestem, když už tak je to minimálně pro děti školního věku.

Speed Racer (2008)

Emil Hiršů už měl asi plné zuby poustevničení na aljašce a vrátil se z divočiny přímo do supr čupr barbie omalovánkového světa. Chvílemi sem měl dokonce pocit jako bych koukal na Grinche, chybělo už jen aby Kdovíci začali pět ódy na vánoční svátky. Ale tak víte co, ve světě kde můžete svého potomka pojmenovat Speed Racer je všechno možné. Po téhle psychojízdě se vám prostě pěkně zamotá palice.

Winter Days (2003)

Spíš než fantazijní bych tohle dílo označil jako fantasmagorické (fakt by mě zajímalo co ti animátoři hulili za matroš). Animačně se mi nejvíc líbil Raoul Servais, Aleksandr Petrov a Katsushi Boda. Vtipnou pointou jednoznačně zaválel Mark Baker.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Emoce? Kde, jaké? Žádné jsem nezaznamenal. "Slzopudný" konec, který jsem odhadnul už na začátku filmu, mě nechal v podstatě chladným. A anglicky hovořící náckové už jenom dotvořili tuto velice naivní podobu nejstrašnějších událostí v lidských dějinách.