Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Sedm dílů a pořád mě to nechytlo. Ani N.P. Harris, který velmi osvěžoval Hvězdnou pěchotu a je i v HIMYM oslavován a oceňován, mně nezasáhl. Vlastně mi spíš přijde trapný - ani zdaleka ne tak trapný jako Howard z TBBT. Fakt nevím, ale unylé pohledy hlavního představitele mi přinášejí spíš husí kůži zhnusení než dojetí. Jako já jsem těkžej romantik a netradiční pohled na milostné vztahy a sexualitu mám hodně rád, ale HIMYM prostě nic originálního nepřináší, zajímavého (ne nutně originálního) pomálu. Vlastně jsem se ještě ani jednou nezasmál - pointy vtipů buď předvídám nebo mě zajímají velmi málo. Všem, kteří srovnávají s Přáteli (především těm, kteří favorizují HIMYM) doporučuju představit si, že oba seriály běží aktuálně zároveň. Protože co je nové, vypadá lepší - jak je taky vidět na vývoji různých žebříčků na čsfd a imdb. PS: Patří se ale dodat, proč na to teda koukám - je to pohodička, která nezklame, a taky se hodí to znát, když to všichni tak žerou. PPS S odstupem času můžu říct, že mi těch sedm dílů stačilo až nad hlavu, další už jsem neviděl a vidět nehodlám, protože je to fakt hrůza...

Dobrý ročník (2006)

Film oslňující a podmanivý svou snadno vstřebatelnou, těžko setřesitelnou atmosférou a výbornými, charismatickými herci, představuje klišé, které neomrzí a je perfektně věrohodné. Závěrečná scéna nenuceně předvede ideál venkovské idylky tak lákavě, jako bychom totéž už milionkrát předtím neviděli. Možná mi je to tak blízké, protože tak si představuju štěstí.

Letní bouře (2004)

Nemám rád filmy, kde je mi za hrdinu trapně. Tady jsem se cítil, hlavně ze začátku, hodně trapně. Jinak ale hlavně díky výborným hercům mírně nadprůměrný zážitek. Přesto je hodnocení na čsfd silně nadhodnocené, protože film nejen nevyníká kvalitou zpracování, ale ani originalitou. Od jiných teenagerovských romancí se odlišuje poněkud explicitnějším zobrazením erotiky, především té "chlapecké". To na 80%, které tu film drží, rozhodně nestačí. Pokud se ti moje kritika nezamlouvá, koukni se na Fucking Amal, to je trochu jiná liga.

Rocky Balboa (2006)

Nedá mi to, ale Rocky Balboa víc než naplnil veškerá očekávání, která jsem k tomuhle filmu měl. Než jsem si ho pustil, zkouknul jsem všechny koukatelné prequely a udělalo to ze mně velkýho fandu Slye. Minimálně první dva díly a tenhle poslední obsahují skutečné ideové poselství. I když řada vět působí jako slogany či laciné průpovídky, na mě působí velmi přesvědčivě a pozitivně. Rocky je jedním z mála věrohodných ztělesnění amerického snu, protože ukazuje, že člověk musí dřít a vydat ze sebe všechno a i pak je odkázán na své štěstí, ale nakonec může dosáhnout toho, po čem touží nejvíc. Jo a neúspěchy nesmí svádět na okolnosti, na vnější svět. Člověk někdy potřebuje, aby mu někdo zopakoval základní pravdy, byl znovu ubezpečen, že dobro je dobro a zlo je zlo a pravda a láska NAKONEC zvítězí nad lží a nenávistí.

Intimita (2001)

Svou poetikou a podáním příběhu mi Intimita připomíná filmy produkované Alainem Sarde. Na sexuální scény (především tu úplně první) se dívám fascinovaně, protože odráží něco, co v žádném pornu neuvidíte - intimitu. Nemám pochopení pro míru odmítnutí filmu Intimita tady na čsfd - má své slabé momenty, ale ty silné jsou obzvláště působivé. Mám pocit, že ti, kteří ho tu posílají do odpadu třeba jen neudrželi pozornost kvůli rozvláčnosti příběhu. Já byl naopak lapen od začátku do konce a po druhém shlédnutí přidávám pátou star.

Umírající zvíře (2008)

Skvělé, struhující, ještě lepší než My life without me, minimálně po herecké stránce, kde Kingsley září, a ostatní mu zdatně asistují.

Můj život beze mne (2003)

Mám dneska náladu přesně na tenhle typ filmu. Před chvílí jsem dokoukal Sweet Hereafter, a doporučuju ho všem, kterým "My Life Without Me" přišel pomalý nebo stoický, aby viděli. jak to vypadá "pomalý". Nemůžu sice říct, že bych se s některou z postav plně ztotožnil a pochopil ji, ale to se mi stejně stává málokdy a většinou je to jen iluze. Hlavní hrdinku jsem pochopil tak na 50%. Nebo spíš na 10%? V každém případě to bohatě stačilo na vychutnání tohohle filmu, jehož shlédnutí považuju za největší zážitek s filmem za dlouhý čas. Update: Napodruhé s podpůrným účinkem silé kávy mi tenhle kus způsobil prudkou fyziologickou reakci - dýchavičnost, brnění konečků prstů, mráz po zádech a slaná voda z očí. Radím dobře, radši na to nekoukejte!

Sladké zítřky (1997)

Lecos už bylo řečeno, připojím se spíš kriticky - vadila mi scéna, kdy řidička Dolores vyjmenovává mrtvé děti - je příliš emocionálně vypjatá na to, že divák k mrtvým dětem nemá žádný vztah, Atomův šíp mě tak minul. Například scéna, kdy Ian přesvědčuje druhý rodičovský pár, je prostě famózní.

Lepší už to nebude (1997)

Dívat se na tenhle film je jako dát si luxusní dezert. Pokaždé objevíte nové bohatství chuti, popřípadě vychutnáváte to, které už znáte. Bezkonkurenční romantická komedie.