Bludičky (2010) (TV film)

I do třetice všeho dobrého mě Bludičky z děcáku u bedny dostaly. Nedostatky by se jistě našly, ale jako celek je to silný příběh natočený s velkým zaujetím a empatií do světa, který snad většina z nás naštěstí neměla možnost poznat na vlastní kůži. Plný počet dávám i za odvahu paní režisérky dát v téhle své televizní trilogii šanci neokoukané mladé herecké krvi, která se jí myslím chopila se vší ctí, neklidem i nadšením pro dobrou věc, což může být pro český film příslib do budoucna. Zasloužilo by si to filmové zpracování.

Čas sluhů (1989)

Vysoká škola manipulace a životní role Ivany Chýlkové. Na začátku ty její psí oči a pak..Místy byla fakt nesnesitelná:)Nevadily mi ani ty stylizace - figurky lidí na zastávce tramvaje apod. skvěle dotvářely atmosféru zmaru stejně jako muzika. Nesmím zapomenout na skvělé vedlejší postavy, za všechny Polívka, co nic nechce..

Léto v Berlíně (2005)

Neobyčejně podaný příběh ala Irena Pavlásková životem otřískaných kamarádek a jejich neúnavného místy až zoufalého hledání toho svého kousku štěstí v kulisách letního Berlína. Skvělí herci, atmosféra, muzika. Příjemné překvapení - nebojím se dát plný počet, i když nejde o "velkofilm". Inka, Nadja a spol. si to zaslouží.

Kurz negativního myšlení (2006)

Mám už dlouho kamarádky atrofičky odkázané na pomoc druhých a měl jsem možnost trochu do jejich světa nahlédnout. Vím, že to poslední co tihle lidé po společnosti chtějí, je soucit nebo falešné chlácholení, že důležité je myslet pozitivně a nalhávání si falešné vstřícnosti a empatie okolí..V tom je film myslím pravdivý a uvěřitelný.

Jen žádnou paniku (2006) (TV film)

Letmé nahlédnutí do světa fobiků neurazí, ale ani nenadchne.Každopádně celkem dobře vystihuje nepochopení a přezíravý despekt, který kolem těchto lidí někdy panuje. Jak říkám dobrý námět, který si zaslouží lepší provedení. Ale na to určitě ještě dojde.

Interview (2007)

Skvělý Buscemi coby starý novinářský vlk, kterého nakonec nachytá profláklá "béčková" herečka s nevalnou pověstí.Holt blondýny nelze podceňovat hlavně ty protřelé bulvárem..Má to vývoj, má to myšlenku a není to ani dlouhé ani hloupé žvanění. Srovnat s originálem nemohu, protože jsem ho neviděl.Tohle ale hodnotím chvalitebně.PS: Třeba se dočkáme i českého remaku: Jak by asi vypadalo takové interview po česku třeba mezi takovým Václavem Moravcem a vyšpulenou Agátou Hanychovou?:))

Trosečník (2000)

One man show Robinsona a Pátka vlastně Wilsona v podání jako vždy skvělého a věrohodného TH. Dramatická scéna ztroskotání skvělá. Škoda, že jinak je to hlavně (anti)reklama na FedEx, a to navíc zatraceně dlouhá,což působí rušivě.

Odpočítávání (2010)

Hrozivá hra kočky s myší, kde není do poslední chvíle jasné, kdo bude vítězem a kdo poraženým aneb cesta do hlubin teroristovi duše.Zajímavý námět a zpracování vyvolávající řadu otázek ohledně člověčenství a útočící na ty nejniternější emoce. Děsivý je film hlavně ve svém poselství, že hrozba nadřazení náboženského fanatismu a slepé víry nad vše včetně úcty člověka k člověku je skutečná a nevyzpytatelná.

Svatý rok (1976)

Bohužel poslední herecký počin Gabina - herce s kamennou tváří. Nejde si u toho nevzpomenout na pana herce Rudolfa Hrušínského, který si v komediálních rolích taky nepotřeboval pomáhat směšnými grimasami a válcoval to zevnitř. Skvěle vystavěný příběh zloděje prchajícího v kněžském převleku z vězení, který se souhrou náhod stane místo "závodářem" nechtěným "sponzorem" církve. Závěrečná vtipná pointa korunuje skvělý zážitek.

Občanský průkaz (2010)

Tak tenhle film by měl být povinný nejen na školách, aby dnešní mlaďoši získali aspoň trochu povědomí o tom, jak se tu ještě nedávno žilo, ale i mezi těmi důchodci, kteří si stěžují, že tehdy bylo líp..I když to dnešní generaci teenagerů ve věku ústřední čtveřice asi vyzní hlavně jako "hustě" ulítlá komedie, mě u hodně scén do smíchu nebylo a musím říct, že jsem se často zastyděl v hloubi duše, jakým národem práskačů a přizdisráčů jsme byli.. Jestli je to po pár desetiletích lepší, nevím, a ani netvrdím, že tenhle film k tomu může výrazně přispět. Já ho ale na každej pád řadím mezi pár těch nejlepších, které o oné době a lidech v ní byly u nás kdy natočeny. Připínám na klopu tvůrců pět pěticípích hvězd. Jejich práci čest!