Banditi (2001)

Sebejistá dvojice lupičů - gentlemanů, které nakonec nerozloží zevnitř ani jejich přitažlivá "oběť", přestože to tak do poslední chvíle má vypadat.Trefně to ostatně vystihuje slogan filmu: Kam zákon nemůže..Konec dobrý - všechno dobré i včetně těch mazaných paruk:)

Vdáš se, a basta! (2007)

Tuctovka plná klasických klišé a rádobypravd, kterou nezachrání ani přesvědčivě nesnesitělně horlivá matka Diany Keaton.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Hezká pohádka o chlapovi s gulama co ukáže třem "zoufalkám" jak se žije.Líp než Nicholson ten archetyp vnitřní podstaty všech chlapů nemohl nikdo zahrát. Jinak pohádka se vším všudy - kde se vzal tu se vzal ztepilý princ co probudil mávnutím svého proutku ze zakletí tři krásné princezny, které jaká to náhoda jsou zrovna volné a všechny čekají na toho jediného pravého pod slunkem..Spanilá jízda a malá óda na polygamii:)

Škola princů (2010) (TV film)

Z těch tří letošních vánočních veřejnoprávních televizních pohádkových premiér pro mě vzešla "vítězně" asi tahle.Postavy tří respektive čtyř princů a tří rádců se celkem povedly a bavily a ta ostatní omáčka kolem se s tím dala při rozumné stopáži strávit. Mezi důstojné nástupce klasických pohádek, navazující na dvacet a víc let starou zlatou éru jasněnek, růženek nebo dorotek máchalových, se ale nezařadí ani omylem.K nim se u mě zatím přiblížil možná Strachův Anděl páně.Tak zas za rok..

Ať žijí rytíři! (2009)

Chce se mi nebýt shovívavý a rovnou napsat, že to byl paskvil, ale vlastně ani nevím co to být mělo.Celkově podivně nemastný neslaný byl příběh,výprava a v neposeldní řadě role.Rytířské scény byly tak nemotorné a toporné, že byly až tragikomické, kulisy většinou nezajímavé, herci blábolili a omýlali podivné dialogy bez vtipu a nápadu a tím vším byl divák natahován na skřipec podprůměrnosti ještě nesmyslně dlouho.Uf,tak možná radši zpátky k dalším osvědčeným x..borďákům..

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Opět jedna krásně vymazlená fantasmagorie z Burtonovy ďábelské dílny. Ulítlý pohádkový příběh plný čokolády co má grády pohrávající si s charaktery postav ad absurdum. Čokoládovna plná malých domorodců a dalších bizarností neměla chybu stejně jako její dekadentní stvořitel pan Wonka v závěsu s kohortou zkažených fracků v kontrastu s prosťoučkým Karlíkem. Dědo, já chci taky na exkurzi! Taky je mi teď jasné, u koho se jedna místní čokoládovna nechala inspirovat těmi zlatými kupóny..

Californication (2007) (seriál)

Někdy mě hodně pobaví a někdy naopak vyděsí, to když v tom najednou najdu nějakou podobnost se mnou nebo mým životem.. Taková chvála bohémství a životním ztroskotancům nahlížená "sexisticky přízemním a pudově primitivním" pohledem promiskuitního flákače a stárnoucího hejska, který ovšem stále a opravdu miluje jen tu svou jedinou - osudovou..:)

Labyrint lží (2008)

Nechci, aby mi na netu řezali hlavu, takže jestli se to posere, tak mě zastřel..Celkem platný pokus o sondu do prostředí boje s terorismem a zvědavé nahlížení pod její pokličku s veškerou technikou co je k mání.Leo více než méně přesvědčivý agent v terénu a dost americký a cynický Rasl. A pro zpestření nevinný románek s domorodkou, kolem níž se pak odehraje zásadní závěrečná zápletka. Vyšel mi z toho slušně odvedený thriller, který ale mohl jít víc do hloubky postav.Prostor a hlavně čas na to byl. Body zvedám za skvělou hudbu a Mike Pattona na konci.

Expendables: Postradatelní (2010)

Vítejte ve světě postradatelných leč pořád pořádných chlapáků - žoldáků! Tolik akčních hrdinů a testosteronu pohromadě už jsem dlouho neviděl. Ale tahle chvála chlapáctví nebyla trapná ani samoúčelná. Přes vcelku poklidné místy dost užvaněné ale docela vtipné pasáže, kde se to hemží chlapáckými narážkami a gesty (a kde se mj. dozvíme, že američtí chlapáci znají slivovici nebo že jsou někdy skoro naměkko hlavně ti ze staré školy) už Rambo a jeho parta směle směřuje ke zdárnému velkému finále - líté řeže plné cákající krve a destrukce všeho živého i mrtvého, která z filmu dělá akčňák se vším všudy. A jako tečka odlehčený závěr s trochou té nedělní chlapácké chvilky poezie:)

Zápisky o skandálu (2006)

Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysli a přátele je si třeba pečlivě vybírat, než si je člověk pustí k tělu. No a taky třeba co je v domě není pro mě, i když je to rajcovní mladý sameček..dobrý film o bezcitném citovém vydírání.Budu si dávat bach,kdo mě v parku osloví..:)