Schneider vs. Bax (2015)

Stylový thriller, který ví, co chce sdělit. Vtipné momenty jsou ale až příliš často střídány nudnými pasážemi, při kterých máte chuť přetočit stopáž o několik minut dopředu. 60 %

Dvojníci (2016)

"-Já jsem alergickej na pyly." "-Na motorový pily?" Film, který dokáže i z Jakuba Koháka udělat nudného patrona. Nejvtipnější je tak nakonec starý bard Petr Nárožný, jehož grimasy vydají za víc než celý rádoby humorný scénář. 40 %

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zootropolis boduje zejména originální koncepcí zvířecího města a etudou snů v podání lenochodů na dopravním inspektorátu. Potěší i mile pitoreskní vyobrazení některých druhů savců, nenápadné narážky (králičí porodnost, Lemming Brothers) a v neposlední řadě také chytlavá titulní píseň. Naprosto ale nefungují emoce a morální poselství se pak vyloženě míjí účinkem. 60 %

Řachanda (2016)

Všechny klady Řachandy, jež jsou vměstnané do několika humorných okamžiků a zdařilého hudebního podkresu, přebíjí "herecký" výkon jednoho z hlavních představitelů. Vladimír Polívka přehrává tak, až je to k nesnesení. Nelze se něj dívat, nelze jej poslouchat. Režisérka ho neukočírovala a místo toho se zaměřila na pšoukání trpaslíků a dokonalé znázornění afektovaného homosexuála. U pohádky je navíc dost zvrácené, když je rádoby kladný hrdina představován násilnickým oportunistou bez charakteru. Scénárista by si měl jít hodit mašli. 40 %

Decibely lásky (2016) odpad!

Pravděpodobně nejhorší režijní debut v historii české kinematografie. Jedná se o spleť na sebe špatně navazujících obrazů bez špetky vtipu, nápadu nebo alespoň náznaku zápletky. Výkřikům typu "Je to tak blbé, že se vám to bude líbit" nevěřte, jelikož Troškovy výlety do Kameňákova jsou oproti této slátanině studnicí inovativního humoru. Nikdy mi nebylo v kině tak stydno. Těch pár bodů je za tři snesitelné skladby Michala Davida 10 %

V objetí ďábla (2015)

Po Agoře další Amenábarova obžaloba křesťanství. Tentokrát již ne tolik dějově a filmařsky silná, přesto stále nutící k zamyšlení. 60 %

Domácí péče (2015)

Ve svém žánru precizně odvedená filmařina, navíc šikovně obohacená decentním moravským humorem. Ale hlavně...těm dialogům se dalo věřit! 70 %

Osm hrozných (2015)

Divácké orgie, v nichž má každý záběr své opodstatnění. Tarantino použil již poosmé tentýž mustr a i tentokrát je to trefa do černého. 80 %

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

S přibývajícími minutami roztahanější a dějově pustější, přesto stále zábavný a filmařsky poctivý survival. 70 %