Star Trek (2009)

J. J. Abrams je mistrem v oboru, na co sáhne, to dotáhne do velmi zdárného konce. Jeho Star Trek byl vizuálními orgiemi, u kterých se rozhodně nezdráhal popustit uzdu svojí fantazii. Naservíroval nám tak kupu humoru, akce, sympatických herců a především spousty monumentálních výbuchů. Nastavil hodně vysokou laťku Justinu Linovi, který převzal jeho vypiplaný Star Trek. Opravdu moc doufám, že nepokazí tuhle našláplou serii.

Temný rytíř povstal (2012)

Nejlepší díl nejlepší série o Batmanovi, od začátku až do konce, byl Nolanův Batman jako zjevením, ať už šlo o herce, kteří tam padly, jak vystřihnutí z komixový učebnice. Pro mě to bylo především uvěřitelností, žádný sci-fi vychytávky, Batman působil věrohodně, prostě si můžete říct, kdyby batman existoval, klidně by to takhle mohlo vypadat. Poslední díl je opravdu fenomenální napínavý akčňák, s přehlídkou perfektních hereckých výkonů především Banea, toho nešlo neobdivovat.

John Wick (2014)

Rozhodně vítaný a velice příjemný návrat Keanu Reevese snad od Constantina. Rychlá nenáročná akce, která mapuje cestu bývalého nájemného vraha za pomstou po štěněti zabitého nafoukaným zbohatlým Rusáčkem. Po dlouhé době jsem měl velkou radost z přestřelek, kdy padouši byly nemilosrdě usmrcováni do hlavy a k vidění byla i růžová mlha, narozdíl od tuctových stříleček kde je k vidění jen prach z nebožáků á la Equilibrium. Boogeyman navíc sem tam prohodil nějakou tu vtipnou hlášku, takže já jsem naprosto spokejen, královsky jsem se bavil.

Temný případ (2014) (seriál)

Opravdu velice temný seriál o zvrácených okultních choutkách v nejvyšších kruzích společnosti s hutnou atmosférou, která se dá krájet. Bezchybné a naprosto úžasné herecké výkony Woodyho a Matthewa Vás donutí věřit naprosto všemu co řeknou nebo udělají. Dalším maximálně využitým aspektem je prostředí Louisiany, které je pro zvrácené okultní vrahy jak dělané na míru, ve zdejších močálech s četnými hurikány se totiž kdekdo lehce ztratí. Celkem utahané vyprávění příběhu rozhodně není na škodu, naopak měl jsem prostor na seznámení se s postavami a vžití se do jejich situací, navíc jsem si tak opravdu užil tu zmiňovanou temnou atmosféru. Pro mě je tahle minisérie nejlepším seriálem vůbec hned za Band of Brothers a The X Files. A poslední dvě epizody jsou naprosto strhující.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tento film, jsem z části viděl prvně jako malý kluk na Vánoce, když táta koupil video a starší brácha přinesl nějaké ty kazety, mezi nimi právě i Přelet nad kukaččím hnízdem. Hrozně mě to nudilo a dalo se říct, že jsem to nenáviděl. Jelikož už jsem nyní dospělý muž, rozhodl jsem se, že je správný čas podívat se na to podruhé. Musím říct, že to byla opravdu skvělá podívaná, Jack Nicolson hrál svojí životní roli ostatně jako všichni v tomto filmu, herci byli tak přesvědčiví, že jim nešlo nevěřit, že to jsou duševně nemocní lidé. Ze všech zdí sálal smutek, deprese, beznaděj a přesto jsem se každou chvíli smál, bylo to tak smutné a přitom to bylo tak zábavné. Celou atmosféru dokreslovalo to, že se film natáčel ve skutečné léčebně se skutečnými pacienty. Po dobu natáčení bydleli samotní herci přímo v léčebně mezi pacienty, to už se dnes moc nevidí. Úžasné dílo Miloše Formana, díky němuž jsem hrdý na to, že jsem Čech, že jsem Miloš a narodil jsem se také v Čáslavi.