Love Hina Again (2002) (seriál)

Stejně hloupé jako celá série i se speciály. Nesnížím tedy hodnocení. Sestra Keitara byla opravdu postavou naroubovanou, aby to měli tvůrci jak utnout, což se jim nakonec povedlo a já jim jsem za to vděčný. Pozn.: Než se příště podívám na nějaký seriál, musím si přečíst, co se tady o něm píše.

Love Hina (2000) (seriál)

Toto je ovšem zoufale málo směšné na to, že si to přivlastnilo nálepku komediální seriál. Keitaru chudáka správce po chvíli začne člověk litovat, jelikož je v jednom kuse mlácen z nějakého zvráceného rozmaru dívkami, pro které by skočil pod rozjetý vlak, kdyby mu řekli. Naneštěstí tyto útoky na Urashimu-sana velmi rychle omrzí a jejich vtipnost vyprchá jak bublinky v odstáté limonádě. Nejvíce je pak bit dívkou, která jej nejvíce miluje, což je velmi deprimující a minimálně zábavné klišé. Nakonec jsem už fandil každé jiné dívce, která se z jakéhokoli důvodu rozhodla urvat váhavé Keitarovo srdce. Člověk by se až rozcuchal z ustavičného kroucení hlavou, když se na scéně objeví robotické želvy, nebo Su-chan s poruchou dospívání. V každém díle se pak vyskytuje větší, či menší uskupení stařešinů, kteří vysypou z rukávu v tu nejméně vhodnou chvíli, to nejvíce matoucí moudro. Jejich význam mi zcela unikl.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Restart dříve natočeného animé podle původního manga komiksu. Někde jsem četl, že se Bratrství drží komikosvé předlohy mnohem více, než Hledání kamene mudrců. Sám jsem komiks nikdy nečetl, ale mohu napsat toto: Je jisté, že obě animé se drží stejné linie pouze prvních pár dílů, poté jsou to různé seriály se stejnou základní myšlenkou. Stěžejní rozdíl mezi oběma seriály se nachází v postavě Liry, která je nepostradatelnou v Hledání kamene mudrců, avšak v Bratrství se nevyskytuje. S tím souvisí i vlastně i podstata vzniku homunkulů. Bratrství je oproti předchůdci hnáno neustále dopředu, vyskytuje se zde mnohem méně vaty, je více akčnější a zábavnější i přesto že je jej o plných 13 dílů více. A protože celková kompozice příběhu je lepší než u Hledání kamene mudrců a není zde více hvězdiček k rozdávání, nezbývá mi, než snížit mé původní hodnocení u tohoto seriálu a tedy Bratrsvtí dávám za pět a Kameni mudrců pouhé 4 a to s okamžitou platností.

Fullmetal Panic! - The Second Raid (2005) (série)

Živější a akčnější série bez pošlapání obsahu. Jestli jsem dal první řadě pět hvězdiček, tak této rozhodně ubírat nebudu. Vztahy postav se vyvíjejí, tak jak jim divák fandí. Objevují se i nové zajímavé postavy. Z těch namátko postava zcela šíleného záporáka Gatese a tak trochu lesbických a hodně vražedných dvojčat Fan a Lan. Akce je drnější a lépe animovaná. Co závěrem? Seriál jsem zkouknul v podatatě v jednom prázdninovém dni a byl to dobrý den.

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

He, he! Ještě teď mám slzu v oku od smíchu. Opravdu. Krátké epizodky v tomhle duchu jsou přesně tím pravím, co potřebuju na odreagování. Možná sice trochu ecchi, takže spíše pro dospělejší publikum, ale to já už dlouho jsem, takže naprosto v pořádku. Upřímě se divím, že se Sagarův bojový exoskelet špatně prodával. Vůbec nechápu proč:-) Kdo neviděl, nepochopí. Kaname a Sósuke kolem sebe neustále krouží jako dva satelity bez toho, aniž by se kterýkoli z nich vyznal tomu druhému. Což je na romanticko/komediálně laděný seriál hrubý nedostatek.

Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

Dobrý vtip, dobrá akce a doré sci-fi. Já jsem se opravdu bavil od první do poslední epizody. Snad bych vytknul příliš šablonovitého hlavního záporáka Gaouru (doufám, že jsem mu moc nepoplet jméno) a poněkud upozaděné téma, kdo vlastně k čertu jsou ti "whispered" a odkud se vzali. To ale nic nemění na tom, že se mi animé líbilo, oblíbil jsem si i postavy a nemůžu jinak než zdvihnout všech pět prstů.

School days (2007) (seriál)

Jsem velmi pohoršen a o svém pohoršení tu teď něco napíši. Každý následující díl mě rozčiloval víc, než díl předcházející. Chování postav mě iritovalo až k nepříčetnosti. Po prvních pár dílech jsem tušil tragédii, i když se seriál choval z počátku jako naivní studentská komedie, a nemýlil jsem se. Trest nejvišší a šílenství je dostatečnou odměnou pro milostný trojůhelník Makoto, Sekai a Kotonoha, ke kterým jsem nepociťoval žádné sympatie. Sprostost, ale závěr to opravdu oživil.

Chrno Crusade (2003) (seriál)

Čekal jsem akční řež mezi jasně vymezným zlem a dobrem. To jsem ovšem nedostal. Zlo a dobro vymezné jednoznačně bylo, to ano, ale akce mohlo být více. V první části jsem se dočkal spíš komediálního ztvárnění a k závěru přelití do tragédie Shakespearovských rozměrů. Rozetin neblahý konec se předvídat dal, už jen z povahy její role věřitele Chronova života. Tak moc temný závěr jsem, ale vzhledem k počátečním epizodám nečekal. To by bylo plus. Dle mého by ale seriál v klidu obstál v kratší verzi. Dejme tomu 13 epizod.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - 2nd GIG (2004) (série)

Rychlejší, akčnější a dle mého i zajímamvější děj GITS:SAC2, je pro mě příjemným překvapením. Sociální problematika uprchlictva na Japonských ostrovech a hrozící státní převrat se pro mě staly dostatečnou potravou, abych tuto řadu zkouknul, takřka na jeden zátah. Většina členů sekce 9 byla oproti předchozí sérii mírně polidštěna v epizodách, věnovaných jednotlivým agentům a já přitom neměl pocit nepříjemné vatáže. Největší charaterový skok jsem zaznamenal u Majora, která snad opravdu kdysi dávno byla i lidskou bytostí. Co se animace týče, byla samosebou kvalitnější, z toho lze ale obvinit jen technologický pokrok. Hudební doprvod se mi zdál méně agresivní a rušivý, než tomu bylo v původním SAC, i když titulní píseň SAC2 byla o třídu níž, než Inner Univers ze SAC. To se ale při kvaltě tohoto songu dalo vlastně čekat.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Kvůli naprosto strhujícímu závěru si u mě GITS: SAC vykřesalo 4 hvězdy. Rozjezd seriálu byl ale zoufale pomalý. Naštěstí jsem tomu už u animé přivikl, a tak se nenechám jen tak odradit. Zde se mi to vyplatilo. Navíc je tam Motoko - sakra nebezpečný kyborg.