Dantovské peklo (2010)

Strhující pojetí klasického příběhu. Dantovské peklo si nebere servítky jak v oblasti násilí, tak sexu a pekelný kruh za pekelným kruhem zaplavuje diváka litry animované krve a pokrytectvím mladého Danta, které ho fackuje až k zavěrečnému souboji se samotným Pekelným Pánem. Velmi osvěžujícím způsobem na mě působilo zvláště střídání stylů rozdílných výtvarných škol. Fungovalo to v Animatrixu a funguje to i zde. Troufám si i říct, že bez tohoto prvku, by se mi film po vizuální stránce okoukal už v první půli. Jsem velmi spokojen...

Ip Man (2008)

Wing Tsun se mi jeví jako jednoznačně nejvíce nekompromisní systém sebeobrany a to netvrdím jen proto, že se jej účím. Vpodstatě se jedná o v základu jednoduchou a v komplexním náhledu velmi sloužitou myšlenku: nejlepší obranou je útok a to naprosto zničující útok. Ale teď k filmu. Je jasné, že v některých pasážích je film nadsazen a nedrží se zcela historických reálií, to je konec konců vždy dílem umělecké licence režie, avšak jako filmový snímek je velmi kvalitně proveden. Dramatizace snímku se mi velmi líbila a akční stránka nezůstala pozadu. Myslím, že 4 hvězdy si zaslouží a už se těším na pokračování. A vy, mí hltalové Kung-fu snímků, přijděte si zacvičit Wing Tsun a staňte se srdcem i tělem silnými jako Yip Man... Příležitosti tu jsou. Pozn: Lépe sledovat s titulky v původním znění. Český dabing působí místy komicky.

Souboj Titánů (2010)

Mohlo to být horší, mnohem horší. Musím přiznat, že jsem se nechal dost nahlodat kritiky a přisupoval jsem k tomu to filmu od začátku s mírnou nedůvěrou. Né, že bych byl po shlédnutí okouzlen, ale vyloženě mě to nenaštvalo. Nejvíc mi tam chyběla motivace Persea, k záchraně Argosu. Prostě se asi bere jako fakt, že když už jste ten demigod a tím pádem asi hrdina, tak je to samozřejmé. Nevěřil jsem Perseovi ani nastíněný důvod pomsty a nakonec ani city k jakékoli z postav. Prostě tam jen tak existoval a společníci se kolem objevovali a mizeli včetně dam. Myslím, že by se režie měla pro příště zaměřit trochu víc na charaktery postav, když už z jakéhokoli důvodu není shpona překvapit po technické stránce.

Repo Men (2010)

Opravdu strhující sci-fi a velké překvapení. Law a Whitaker jako kámoši už od školních lavic, kuchají neplatící zákazníky transplantační zlokorporace. Přiznávám, že jsem si tyto dva herce neuměl představit v jednom snímku, ale šlape jim to skvěle od brutálního začátku, až po trpký a šokující závěr. Bůh nás chraň před budoucností, jak ji stvárnil režisér Miguel Sapochnik.

Jak vycvičit draka (2010)

Dobrodružství jako řemen. Dramatická akce, inteligentní humor a draci! Už dlouho jsem neviděl tak dobře zpracovaný animovaný film. Možná i roky. Je skoro až neuvěřitelné, jak se animační technologie neustále a velkou rychlostí posouvají dopředu. Pohybové a mimické zpracování je v Jak vycvičit drak prostě krásné, stejně jako vykreslení živlů.

I na kovbojky občas padne smutek (1993)

I bez těch bizardně velkých palců hlavní hrdinky, by to byl špatný snímek. Takhle to byl špatný bizardní snímek. Uma nám všem ukázala, že velké palce jsou nejen dobré ke stopování, ale i ke krácení dlouhých chvil mezi stopováními. Pokud jsem film sledoval (i když to bylo těžké) dobře, nic víc tam nebylo.

LEGO: Clutch Powers zasahuje (2010)

Někdy vtipné, někdy hloupé, někdy zábavné a někdy nikoliv. Zkrátka Lego pro děti 6-12 let. Obsahuje drobné díly, které by mohly menší děti vdechnout a větší děti našlápnout bosou nohou.

Legie (2010)

Není to dobrý film. I přes vděčné téma konce světa, mám neodbytný pocit, že snímek byl odfláknutý, jak ze strany režie tak herců. Co se akce týče, je nemastná, neslaná, nezapácha ani nebarví, prostě jakoby to byla pouhá intermezza, mezi nezajímavími skoropsychologickými žvásty, kterými nás postupně zasypou všechny postavy. Líbila se mi však pankově černá křídla andělů a velmi upřímná posedlá babička hned z kraje filmu. Skoro to vypadalo, že film bude krutě sarkastický až drzí, čímž by mohl být i zajímavý. Nestalo se.

Paranormal Activity (2007)

Buď to nebylo až tak stašidelné nebo už začínám být velmi otrlým divákem. Lehce mě zamrazilo pouze při scéně, kdy stín táhne Kattie za nohu z postele. To je velmi znepokojivá představa. Dovolím si srovnat tento snímek se Záhadou BlairWich. Ta byla mnohem vypjatější a děsivější, přostože vlastně ukazovala o mnoho méně. Při sledování Paranormal Activity jsem se chtěl bát o dost víc, škoda. I tak je ale vidět, že je za pár babek možné natočit hezky koukatelný film.

Kniha přežití (2010)

Tato tématika mě vždy velmi zajímala. Vize nepříznivé budoucnosti, plná prachu, špíny a morálního úpadku lidství, mi tak nějak připadá pravděpodoběnější, než vznášející se auta, cesty mezi hvězdami a protetická nesmrtelnost člověka, kde vám na počkání vymění jakoukoli část těla, za umělou. Přišlo mi hlavně líto, že jsem z hrdinou sdílel tak kratičkou část cesty. Akce bylo dost a byla velmi rychlá. Mě už někdy zmáhájí bojové scény trvající mnoho a nebo více minut. Skutečné střety jsou totiž značně krátké a jejich zbytečné natahování, ubírá na věrohodnosti. Jsem rád, že zde to tak nebylo. Další věcí je zajímavě nastavéná náboženská zápletka filmu. Ta mě osobně nikdy neurazí. Já se bavil.