Auta (2006)

Na otázku kolikrát jsem tento poklad mezi animáky viděl bych asi dost přesnou odpověď nedal. Jisté je jen to, že to bylo už víckrát než bych spočítal i kdybych měl 2x více rukou :). Ve všech směrech dokonalý film. Od animací, přes nádherné scenérie až po kulervoucí hlášky. Ferrari rulez :) Opravdu klasa které na záda kouká snad jen Hledá se Nemo. A zase Pixar. Jak jen to dělají? :)

Hon (2012)

O tom, že kvalitní snímky vznikají i mimo Hollywood už dávno víme. Kupříkladu severská trilogie Milénium z pera Stiega Larssona se mnohým musela vrýt do paměti. Zde se, ale jedná o jiný případ. Opravdu skvělý snímek podtržený skvělým výkonem Madse Mikkelsena. Napínavé až do posledního momentu závěrečných titulků. Bravo.

Sherlock (2010) (seriál)

Ať už jste milovníci původních příběhů z pera Sira Arthura Conana Doylea nebo novějších, upravenějších zpracování Guye Richiho, tuto další verzi Sherlocka si doslova zamilujete. Ve všech směrech geniální kousek, kterému na kráse ubírá snad jen velmi dlouhá doba mezi druhou a třetí sérii. PS: po shlédnutí 4. série je snad už definitivní konec. Poslední díl, navzdory své dokonalosti nemohl vyvážit nevyrovnanost předchozích dílů a Sherlock tak ve mě zanechal rozporuplné pocity.

Rivalové (2013)

Nevědouc zdejšího hodnocení ani jiným způsobem neovlivněn názory na snímek jsem se na něj vydal do kina. Zážitek to byl doslova strhující. Celou dobu jsem byl zamáčknutý do sedadla a vychutnával si toto strhující dílo které nám letos naservíroval Ron Howard. Perfektní hudba, kamera (nejlepší záběr v posledním závodě v Japonsku na mokrou trať skrz průčelí helmy jednoho z jezdců). Nejvíce bych si ovšem dovolil vyzdvihnout výkon Daniela Brühla aka Niki Laudy. Ten si se svou postavou vyhrál natolik, že se nemusí být, že by nebyl minimálně nominován na zlatou sošku. Zde předpokládám i něco více. Snímek roku? Vypadá to tak.

JFK (1991)

Je téměř k podivu jak se dokáže změnit lidský úsudek. Zatímco jsem na začátku byl přesvědčen o Oswaldově vině (mimochodem skvěle zahrané Garry Oldmanem, který mohl klidně dostat více prostoru) po necelých 3 a půl hodinách jsem byl na vážkách zda li nebyl opravdu "obětním beránkem" jedné velké mašinérie. Oliver Stone se opět pustil do jeho oblíbené žánru a sice pošramocených amerických dějin a zrestauroval nám jeden z nejspekulativnějších atentátů v historii Ameriky (a že jich bylo). Osobně jsem byl velmi potěšen filmem jako celkem, ať už vyzdvihnu skvělý scénář nebo herecký koncert Kevina Costnera.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Po několikátém shlédnutí stále nenacházím ta správná slova. Opravdu vysoce emotivní zážitek. Stopáž by klidně snesla i větší délku, při které by se zde mohli objevit věci které zde oproti knize chybí. Režisérská verze posunuje zážitek ještě o třídu výš, to vše vyšperkované dokonalou muzikou Howarda Shorea. Můj jasný favorit mezi fantasy snímky. Vše zde napsané bych řekl o celé trilogii, takže to zmíním jen zde. Jediné co mě opravdu mrzí, že jsem si snímek nevychutnal v kině. A vůbec je třeba to opět shlédnout :).

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Pokud nechci PB úplně potopit tak budu hodnotit jen 3 série. Ohledně 4. série není moc dobrého co by se dalo říci. Co se týče zbytku tak je to naprosto strhující a napínavá podívaná. Počátkem tohoto seriálu jsem začal stahovat seriály na internetu neboť jsem většinou nebyl schopen vydržet na další odvysílaný díl v televizi. To o něčem vypovídá, no ne ??

Já, padouch 2 (2013)

Tvůrci moc dobře věděli co v prvním díle bavilo a rozhodli se zde přitvrdit. Malí, žlutí prckové byli prostě boží. Takový malý, žlutý hnací motor druhého dílu. Kdykoliv se objevili na plátně, dostával jsem záchvaty smíchu. Gru a všechno okolo byla jen vycpávka, ale působila natolik dobře, že nejde než ji všem doporučit.

Earth (2007) (TV film)

Neskutečné obrázky ze života planety Země. Zejména v HD kvalitě je to něco úžasného. Netřeba vidět další snímky s touto tématikou. Jedním filmem bylo přebito vše. Tento snímek bych povinně zařadil do výuky přírodopisu na základních školách. Až mi bylo toho medvěda na konci líto :).

Pot a krev (2013)

Hned na úvod musím říct, že Michael Bay u mě nemá problém, jeho snímky se mi už od jeho prvotiny líbí a tady se nebude nic měnit. Naprosto naplnil moje očekávání a možná je i v pár bodech předčil. Co se týče obsahu ten mi sedl taky jen nemohu uvěřit se něco takového opravdu stalo. Kluci asi moc píchali jinak není možné aby mohli všechno takhle dojebat. :) Tady asi nezůstane u jediné projekce. Opravdu jsem se dobře bavil.