Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tři dny již uběhly od shlédnutí v Ostravském multiplexu a stále nevím co o tomto filmu napsat. J. J. Abrams měl nelehký úkol a zda se ho zhostil dobře či špatně je už na každém jednotlivém fanouškovi. Já osobně jsem se na film těšil od jeho ohlášení a poslední půl rok poctivě odškrtával políčka v kalendáři. O to víc je pro mě zjištění, že vlastně nevím co si o filmu myslet deprimující. Mnoho scén jak už bylo řečeno jsme přeci jen už někde viděli a celá zápletka jako by z oka vypadla Epizodě 4. A dokonce i John Williams jako by nebyl úplně ve své kůži, když pomyslím na hudbu původní trilogie. Přesto je úžasný zážitek vidět na velkém plátně titulky plující vesmírem, znovuobjevený Millennium Falcon, či Hana Sola a jeho věrného Chewieho. A u dokonale propracovaných akčních scény v čele s X-wingy zaplesá srdce každého zarytého SW fanouška. Až další díly v kanónu ukážou jak povedený tento díl je a jedno je už teď jasné. Je to o několik tříd výše než Lucasova "nová trilogie". A já nemůžu jinak než vyzvat ostatní: "Jděte a užijte si to stojí to za to a dejte vědět co si o tom myslíte."

Temný případ (2014) (seriál)

Od úvodní TOP znělky přes skvělý příběh posazený na vynikajících hereckých výkonech (McConaughey se od Dallas Buyers Club změnil v opravdu skvělého herce) až po strhující závěr je to to nejlepší co se na HBO za poslední roky zrodilo. Fincherovo Se7en roztaženo do 8 hodin. Bravo a děkuji. (Hodnocena pouze 1. série).

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jen pár vět k druhému dílu: Medděd mě naprosto a totálně zklamal. Dle mého názoru totálně zazděná postava s potenciálem, který vůbec nedostala. Tauriel ačkoliv neměla vůbec co nabídnout se stala nejkrásnější elfkou která ve Středozemi žila. A Benedict se svým dabingem Šmaka mi nahání husí kůži ještě teď. Opravu stojí za to v originále.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nejhorší výlet jaký jsem do Středozemě zažil nastal právě v tomto případě. Už po druhém díle bylo jasné, že jediná kapitola z knihy nemůže vystačit na celý film, ale to, že ho tvůrci vycpou vatou na 144 minut mě doslova srazilo do kolen. Okolí Nového Zélandu je určitě to nejkrásnější a Tolkienovu dílu padne jak ulité nicméně si to u mě Jackson pokazil. Ale jen na chvíli protože Pána prstenu miluji a vždy budu. Nicméně jedna projekce tohoto takzvaného "Hobita" úplně stačí.

San Andreas (2015)

Nebýt naprosté předvídanosti děje (jak jsem taky mohl čekat, že hlavní postava umře. Hanba mi) a otravného patriotismu americké vlasti (máme zničené téměř celé LA, ale stejně tam tu vlajku pověsíme. Jsme přece hrdí Američani) mohlo to být daleko lepší. Takhle to je slabých 60%. Charismatický The Rock to drží nad vodou.

Šéfové na zabití (2011)

Příjemná oddychovka se skvělým hereckým obsazením a zatraceně nadrženou a sexy Jennifer Aniston, u které bych se nebál dalšího shlédnutí. Od takového snímku nelze očekávat více. O několik tříd výše než druhý díl.

Zmizelá (2014)

Geniální Oscarová Rosamund Pike ve snímku geniálního tvůrce pana Davida Finchera, kterému bych po tomto také přál konečně potěžkat si "pozlaceného plešatého chlapíka". O tom, že Ben Affleck konečně dokázal, že umí i hrát ani nemluvě. Konečně si může zařadit pořádný herecký výkon hned vedle scénáře za Good Will Hunting a režiji za Argo. Ještě je přece jen brzo na nějaká unáhlená rozhodnutí, ale stejně ti Davide držím palce.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Píše se rok 2010. Studio DreamWorks už si nějaký ten rok užívá na vrcholu s animáky jako jsou Shrek, Madagascar či Kung Fu Panda. V již zmíněném roce se však zčista jasná zjevuje snímek, který dostane DW ještě o stupínek víš. Tím počinem je Jak vycvičit draka. Dokonalá animace spolu se skvělou zápletkou a příběhem mají dát jasný signál Pixaru, že jim nic jen tak nedarují. Nyní je tu rok 2014 a pokračování skvělého dílu, který dle mého překonává v některých místech svého předchůdce. Ještě lepší animace opět vyšperkovaná dokonalým příběhem a úžasnými draky mě donutili si po několika letech přerovnat žebříček nejoblíbenějších animáků. Určitě doporučuji zajít si do kina a vychutnat si Bezzubku na velkém plátně. Stojí za to.

Strážci Galaxie (2014)

Strážci galaxie jsou trošku zvláštní. Chtě nechtě se nabízí srovnání s jinou týmovou partou Marvelu a sice Avengers. Zatímco Avengers měli tu výhodu, že do jejich vydání už téměř každá hlavní postava měla samostatný film, Strážci galaxie jdou na diváka s čistým štítem. Což mi náramně vyhovovalo. Tvůrci se s tímto problémem parádně poprali a film si tak užije i někdo kdo nemá o takové partičce nejmenší ponětí. Co se týče postav, tak tam vládne Rocket. Jeho ztvárnění Bradley Cooperem je opravdu fantastické. No, ale nesmím zapomenout na "I am Groot" . Tato replika mě pokaždé dostala do kolen. :-D. Vin Diesel si holt také uměl vybrat. :).

Na hraně zítřka (2014)

Tady to ani nejde jinak. Takové Sci-fi tu už dlouho nebylo. Tom Cruise mě posledními filmy moc neoslňoval, ale tady při spolupráci s (nádhernou) Emily Blunt mě zasáhl přímo do srdce. Nepodívat se po dobu téměř dvou hodin na hodinky - tomu říkám dobře odvedená práce.