2012: Soudný den (2008) odpad!

Pouze nedopatřením jsem se dostal k tomuto tragickému výplodu společnosti The Asylum. Film jsem si nedopatřením spletl s 2012 od režiséra Rolanda Emmricha. Na filmu je hned od počátku vidět, že se jedná o skutečně nízkorozpočtovou záležitost. Scénař je nejspíš hrůzným výplodem mysli absolutního náboženského fanatika. Ve filmu se nešetří efekty, které bych však nepopsal ani jako "béčkové" jako spíš "déčkové", a které jen dodávají filmu na jeho tragičnosti. Během filmu jsem se nudil a občas jsem měl kvůli nesmyslným až hruzným dialogům dokonce i chuť zvracet. Závěr celého filmu můj pocit jen umocnil. Na filmu jsem neshledal jediný klad a hodnotím ho jako totalní odpad.

Loudilové (2009)

Obecně vzato, k smrti nesnáším americké teenagerské filmy. Ale tohle bylo rozhodně příjemné překvapení. U filmu jsem se celou dobu dobře bavil a často jsem se i ze srdce zasmál. Víc k tomu psát nebudu. Prostě kdo chce shlédnout dobrou oddechovku, pojďte do toho.

Vikingové II (2008)

Tak já budu hodnější. U filmu jsem se celou dobu celkem dobře bavil. Líbil se mi především scénář. Nic se dlouho zbytečně neokecává a děj nabírá celkem rychle na obrátkách. Z děje jsem už v první polovině filmu vytušil závěrečnou trapnou americkou žárlivou scénu mezi nastávajícím načelníkem kmene a hlavním hrdinou, která se ovšem k mému příjemnému překvapení nekonala. Stejně tak se mi líbilo, že se film nesnaží nějak rozumně vysvětlovat odkud hrdina pochází, jestli je z budoucnosti, jestli je to vůbec člověk, nebo nějaká podobná rasa, prostě nic takového. Ztroskotaná loď, domestikace jedince a pojďme do tvrdé vikingské reality. Závěr je opět bez zbytečného okecávání a i ten se mi líbil. Film mi dokonce nezkazily ani opravdu béčkové vizuální efekty. S rozpočtem 50ti miliónů dolarů se rozhodně dalo udělat víc. Netvrdím, že by tento film byl nějaká hitparáda, ale určitě stojí za shlédnutí a to zvlášt pro milovníky sci-fi.

Avatar (2009)

Téměř pokaždé, když se objeví film režírovaný Jamesem Cameronem, jedná se o velkou podívanou. Z pohledu grafického zpracování Avatar pousouvá hranici o pěkný kus vpřed. Animátoři odvedli skutečně vynikající práci, a to ať už se jedná o dokonalé zpracování veškerých postav, tak i samotných scén. Z tohoto pohledu je film naprosto revolučním dílem, které nemá v současné době konkurenci. Dokonalé grafické ztvárnění je podpořeno velmi dobře napsaným scénářem, který se zaměřuje na podstatné události. Zbytečného okecávání nepodstatných záležitostí je divák naopak ušetřen a velice rychle se dostává do děje. Přestože film tvrá dvě a půl hodiny, za celou dobu jsem se ani chvíli nenudil. Závěrečné scény mi přišly být poněkud vyhrocené a zbytečně nerealistické, ale i to se dalo celkem jednoduše překousnout a celkový dojem z filmu mi to nezkazilo. Film jsem viděl ve 3D i ve 2D a mohu říci, že obě verze jsou velice dobré. Obě verze jsem viděl s českým dubingem, který jako jediný hýzdí celý film. Pro diváka, který má rád sci-fi a především fantasy, bude Avatar nezapomenutelným zážitkem. V žebříčku mých nejoblíbenějších filmů zaujal Avatar jednoznačné první místo a myslím, že ho odtamtud jen tak něco nevyšoupne. ;)