Statečné srdce (1995)

Slyšíte to? Freedom!!! Jen si všichni vzpomeňmě na vaše pocity po tomdle výkřiku. Já osobně jsem kromě dojetí nad celým příběhem skutečně cítil svobodu, kterou Willam Wallis vydechoval. Dokonce jsem i byl poprvé v životě hrdý na to, že jsem skot a to jsem ve skotsku nikdy ani nebyl :-) Jen si ze srdce přeju, aby ta celá novodobá 3D šaškarna ukončila a natáčeli se znovu pořádné duchaplne filmy, filmy jako je statečné srdce...

Kniha přežití (2010)

Parádní depresivní, ponurá a surová atmosféra postapokaliptického světa kde neexistuje mýdlo. Okořeněná výborně hrajícím osazenstvem v čele s Gary Oldmanem. Navíc Danzel byl pro tuto novodobě westernovou roli tak přesvědčivý, že jsem mu vše od začatku až do konce naprosto žral i s naviákem a jako přílohu jsem si dal časopis udice.. Kvalitu celého díla pro mě jen potvrzuje všemožná kritika tohoto filmu, která ať sem ji pročítal z jakéhokoli úhlu, je směřována pouze na jeho Biblické poselství a ne na nalezené mouchy a nedostatky, což všechno jen geniálně dává zapravdu všemu co se v oné Knize ve skutečnosti píše a to je pro mě poslední kapkou která převážila mé misky vah od čtyr na pětihvězdičkový film. PS: Vážně budeme odsuzovat film jen kvůli tomu, že se nám narozdíl od většiny ostatních pokusil něco, ač kontroverzního, sdělit?!

Solární armagedon (2006) (TV film) odpad!

Přestřelky, asteroidy, oteplování planety, výbuchy aut, ulice plné mrtvol, vědecká zhodnocení, gangsteři a poldové… V tomhle filmu najdete snad všechno na co si vzpomenete, bohužel tak katastrofálně zvládnuté, že bych ho zařadil spíše do kategorie katastrofálních než katastrofických a s výkony všech herců je to zrovna tak. Filmům, které jsem byl schopen alespoň dodívat celé dokonce obvykle dávám čestnou * a až objevím aspoň jeden klad nebo důvod ji udělit solárnímu armagedonu milerád to udělám. Inu když se matička země začne nepříjemně oteplovat, pořiďte si auto z mrazákem, které nebouchne na sluníčku, postřílejte všechny sousedy oblečte si bundy a teplé oblečení a čekejte na déšť ;-)

Přátelé (1994) (seriál)

Patřím k těm lidem které naprosto uchvátili především prvni čtyři serie.. ne počkat uvědomuji si, že patřím k těm uživatelům které byla nadšeni hlavně s užasného závěru seriálu ...ne vlastně si uvědomuji, že ať už sem sledoval prvni, pátou nebo desátou serii, tak přátele svůj šmrnc nikdy neztratili, stále byly tak užasně zábavní a sympatičtí, že sem si po konci posledni epizody připadal skoro jako bych ztratil skutečného přítele. A stejně jako nedokážu říci, která série se mi líbila nejvíc, tak si ani nedokážu vybrat nejoblíbenější postavu, od Joeho, přes Phoebe až po Guntera byli všichni prostě skvělí a o nikom se nedá říct, že by tam byl jen do počtu. Takže pokud se chcete dozvědět jak chovat kuře a kachnu, kolik existuje druhů celeru, proč se neopíjet v Las vegas, jak se píše Boskodiktisaurus nebo proč nikdy nejezdit letadlem s rozbitou filánží, tak se jen pohodlně usaďtě k obrazovce a bavte se :)

Esmeralda (1997) (seriál)

Když už blbost, tak pořádná a když už kýčovistost, tak se vším všudy... Nenapadá mě žádná, byť sebemenší maličkost kterou bych mohl tomuto seriálu mohl započítat jako klad, ale narozdíl od všech telenovel, které následovali se Esmeralda stala alespoň pořádným fenoménem. A už kvůli babičce ..10% :)

House (2008)

Housu nelze upřít pokus o to sdělit divákovi něco více než je u novodobých hororů zvykem, bohužel než se k tomuto závěru dostaneme musíme si protrpět pořádnou kupu dávno omrzelých horových klišé, nevkusnou scénovou přeplácanost a vyloženě strašné herecké výkony v čele s Leslie Easterbrookovou, které nám brání v tom abysme se se mohli s hrdiny sžít a cítit s nimi což je u hororu tohoto tipu nutnost. Záchranit to nemohl ani solidně zahraný ďábelský policista v podání Michaela Madsena... Film nás určitě nevyděsí, pravděpodobně ničím nepřekvapí, možná dokonce ani nepobaví, ale přesto nás nakonec může zaujmout svoji dějovou hloubkou.

Prokletý ostrov (2010)

Pokud už máte stejně jako já dost filmů s dějem předvídatelným asi jako v seriálu "Nečekané příběhy", zkuste přeladit na vlnu napětí a kvalitního filmového zážitku tajuplného ostrova nechte se unášet proudem, který vás zanese vždy jinám než očekáváte a když už máte konečně pocit, že jste ho prokoukli tak si uvědomíte, že jste místo toho možná celou dobu pluli proti proudu a nakonec vás smete přílivová vlna stejně jako nebohého Teddyho Danielse. Od obrazovky jsem odcházel s myšlenkou: "No a jak to vlastně dopadlo?!" a i při opětováném přemítání nad každým detailem filmu si stále nejsem jistý jestli jsem měl závěru uvěřit nebo jsem se stal stejně jako Teddy 68 obětí, která podlehla manipulačním metodám psychyatrů s Shutter Islandu. A když už divák nemůže věřit režiserovi a ani vlastnímu rozumu, tak vám nezbude než se pokusit odhalit tajemství pomocí bláznů, kteří hodně mluví, ale nikdo je neposlouchá... PS: Zatím jediný film, který jsem si po jeho shlédnutí pustil okamžitě znovu.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Let the wind blow high, let the wind blow low, Through the streets in my kilt I´ll go. All the lassies shout hello! Donald where´s your troosers?? Kdo se nenechal odradit první,možná poněkud slabší, sérií a ví jaký má text výše zmíněné písně smysl pro tento seriál, tak asi nebude hodnotit tak nízko jako se u tohoto seriáliu stalo zvykem. Výborná, zábavná (akční a sexy :D) druhá série, která se opíra o již tolikrát osvědčené téma patří pro mě mezi absolutní seriálobvou špičku. Navíc jako jeden z mála seriálů skutečně pochopil, kdy už je čas přestat a nasadit důstojný závěr a nenechat tak rozplinout původní náboj v kolotoči opětovaného ždímání již vyčerpaného tématu! Prison break a The Lost by se měli co učit...

X-Men (2000)

Rozhoně nepatřím mezi pravidelné návštěvníky comixconu a ani mezi skalní komoxové fanoušky a tak sem se tomudle filmu mnoho let vyhýbal. Naštěstí sem se nechal přemluvit a...a todle zpracování si mě prostě totálně získalo. Hned sem běžel do půjčovny pro další pokračování a i kdyby vyšli další díly, tak na mě v kinech asi nebudou muset dlouho čekat. Nemá smysl hodnotit filmové triky každý asi vidí, že jim lze těžko něco vytknout a tak bych chtěl vyzdvihnou především scénář a na svůj žánr až překvapivě dobré herecké výkony, ale hlavním důvodem proč x-men patří mezi mé nejoblíbenější filmy je mnohem jednoduší... prostě mě to bavilo a moc! :-) Choose your favourite x-men and enjoy...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp fiction si tak trochu hraje na na obyčejnou béčkovou gangsterku...ovšem jestli to byl účel, tak tvůrci na celé čáře zklamali, protože jejich film rozhodně není obyčejny a už vůbec ne béčkový :) Možná by se dal použít jako příklad a návod k tomu jak udělat z jednoduchých scén dokonalou kultovní záležitost, kterou by byla škoda vidět jen jednou nebo dvakrát... Scény tipu: "Já nevim, asi hrbol.." sem si vážně výrazně vryl do paměti. A ty skvěle procítěné natahované scény prostě žeru!!! Celkové hodnocení: svižné, vtipné,originální, zábavné, šokézní a hlavně..LEGENDÁRNÍ! Inu opět smekám pane Tarantino!