Jmenuji se Khan (2010)

Tento film jsem zhltl jako malinu. Je to podle mého objektivní film ohledně náboženství, ras a podobně. Měl bych pár ne až tak hrozných výtek - například je občas zbytečně natahovaný sentimentálními scénami. Hlavně na konci. Táákže za pět.. Ale hvězdiček. Děkuji tomu, kdo mi film doporučil :-* a doporučuji ho ostatním dále ;) ----- ještě dodám: Je zajímavé, kolik emocí může vyzařovat z člověka, který neví, jak je vyjádřit.

Muži v naději (2011)

Příliš bizarní (vztahy) a chvilkami sentimentální, ale občas i rozesměje. Z těch českých novodobých komedií patří k těm lepším. 4*

Video Game High School (2012) (seriál)

Kdyby se všechny epizody nesly v duchu té první, byl by to skvělý seriál.. Bohužel takto se stal jen nudným teenagerským kýčem. Škoda.

Piano (1993)

K čemu jsou výborné herecké výkony a skvělá hudba, když příběh jako celek je o ničem, nezajímavý a nudný? Vyvstává už jen otázka: Kdo jim to hrál při sexu na piáno?

Společnost mrtvých básníků (1989)

Kam až to může zajít, když sedmnáctiletého kluka naučíte svobodně myslet, ale kvůli tolik zažité americké kázni od jeho starší generace je mu to prd platné. A někdo musí být potrestán.. Moc pěkný film.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Dokument začíná stokrát omílaným příběhem, který zná každý a to je vzestup a pád Nirvany. Ano - to je příběh, který zajímá lidi teď a bude ještě několik dalších let. Pak se ale dokument zhoupne do pomalu plynoucího vysvětlování příchodu a odchodu členů kapely, což už tolik zajímavé není. Avšak dokument je dobře natočený, dobře se na něj dívá a proto má takový úspěch. Dave chtěl úplný opak na rozdíl od Kurta. Chtěl pořád víc a víc a dosáhl rockového stropu. Když vidím nevěřícné pohledy Davea a jejich bubeníka při ovacích od 85 tisíců lidí ve Wembley, říkám si, že i taková komerce má něco do sebe. Podařilo se jim natočit dobrý, ač jednostranný, vzpomínkový dokument. V Praze jsem na nich loni nebyl, popravdě mě slyšet je na živo tolik neláká. Neláká ani po shlédnutí dokumentu. Nicméně stojí za vidění.

Nic nás nerozdělí (2012)

První část filmu, kdy se valí vlny, dobrá. Zbytek je už jen citová vydíračka (nuda), a tu já nemám zapotřebí. No jo, ale o čem jiném na to téma točit? Nicméně do konce se to dosledovat dá. Kvůli dobře natočené valící se tsunami doporučuji.

Vlasy (1979)

Možná, když jsem viděl film poprvé, jsem měl jen slabou chvilku, a proto na mě tak zapůsobil. Nicméně Formanovi se to povedlo tak, že jsem si ho oblíbil a já měl při hodnocení snadnou volbu. Pokud se vaší generaci film vyhl stejně tak, jako mně, a teprve se na něj chystáte, doporučuji si k němu sehnat kvalitní titulky!

Štěstí na dosah (2006)

Akorát škoda, že si protrpěl tolik věcí, jen aby získal práci, sic dobře placenou (americký sen), ale jinak hroznou (lezl lidem do prdele) . Chudák Chris. Litoval jsem ho i poté, co film skončil.

Trainspotting (1996)

Kult. Srdeční záležitost. Nadupaná jízda. Nekonečná zábava. Našlapaný černý humor... To je fuk. Pokud je tu někdo, kdo to neviděl, tak ať to hodně rychle napraví. "Say something, Mark... Fucking say something, huh?!!"