poster

Vlasy

 • USA

  Hair

 • SK název

  Vlasy

Muzikál / Komedie / Drama

USA / Západní Německo, 1979, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (563)

 • kleopatra
  *****

  Myšlenka, hudba, kostýmy, choreografie, herci ..... pro to všechno Vlasy miluju. Jen tak něco mě neohromí, ale tohle je moje krevní skupina. Okamžik, kdy Treat Williams mašíruje vstříc svému osudu, je tak skvěle nastřihaný, propojený s hudbou a tak dojemný a výmluvný, že bych chtěla (vlastně nechtěla) vidět toho, koho nechá chladným.(5.2.2004)

 • Cival
  **

  I mistr tesař se někdy utne. Bohužel byl v tomto případě tesařem MIloš Forman a utnul se na mém milovaném žánru - na muzikálu. Forman nedokázal vůbec využít všech výhod, které muzikál nabízí, nedokázal přenést pohyb, energii, lásku a svobodu z písniček odpovídajícím způsobem na plátno. Když někdo zpívá v muzikálu x minut do statické kamery, chce se mi brečet...(27.5.2002)

 • Galadriel
  *****

  Tohle je podle mě opravdu špička muzikálové tvorby všech dob. Soundtrack doma poslouchám každou chvíli a ani opakované shlédnutí filmu nebývá na škodu. Výjmečně silný příběh (nejen na muzikál), dobrá choreografie (i když některá místa jsou pojatá trochu "nemuzikálově", patří to ke stylu filmu a má to zase něco jiného do sebe, než klasicky zpracované žánrové filmy), opravdu dobře vybraní herci a neuvěřitelně silný zážitek nejen z konce filmu. Miloš Forman ukazuje, že mu žádný žánr není cizí.(4.5.2003)

 • Gemini
  *****

  Vlasy si mě získaly od první scény. Spíš bych měl říct od prvního záběru. Treata Williamse jsem zatím viděl jen v několika rolích, a to podstatně odrostlejšího a taky zarostlejšího (Everwood), a to tedy nic extra nepředváděl. Jak můžete od kohokoliv s kým máte takovéhle zkušenosti čekat něco TAKOVÉHO? A pak už to jde ráz na ráz, sled barevných, neskutečně vitálních tanečních čísel a úctyhodných pěveckých výkonů, živé obrazy vpalující se do paměti (obzvlášť katedrála mě dostala), a celý ten střet dvou generací, názorů na svět, ale i životních stylů jedné jediné generace, se najednou zlomí do jedné z nejvíc zdrcujících obžalob války v celé historii. Na Bergerův výraz a můj pocit totálního šílenství systému a obrovské nespravedlnosti při poslední scéně nikdy nezapomenu. Teď a tady je to pro mě čistá stovka.(19.3.2007)

 • Radyo
  *****

  Nedoceněný muzikál Miloše Formana, dle mého názoru jeden z těch nejpovedenějších, a to nejen díky skvělé hudbě. Je ale škoda, že John Savage a Treat Williams nedotáhli svou slibně nastartovanou kariéru po tomto filmu někam dále. Tady oba odvádějí vynikající výkony a zasloužili by si nějaké ocenění.(14.8.2002)

 • Matty
  *****

  Nejhodnotnější muzikál. 100% Zajímavé komentáře: Gemini , Dadel, kiddo, pshimi, meave, Cimr(25.2.2005)

 • Djkoma
  ****

  Muzikály jako takové nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem. Moulin rouge je pro mě naprostý vrchol, ale Vlasy mě dokázali zaujmout a ukázat trochu něco jiného. Miloš Forman se nikdy moc nebránil experimentům a riskování svého jména a Vlasy jsou důkazem. Některé písničky jsou legendární a konec filmu, i když je tak půl hodiny před koncem jasný, je perfektně vygradován do pochodu armády a zvuků "Berger theme" a mé oblíbené "Let´s the sun shine in". Nevěřil bych, že český režisér je schopen natočit něco natolik svérázného a přesto vkusného.(18.2.2007)

 • Malarkey
  ***

  Vlasy jsem chtěl vidět už jenom proto, že je natočil Miloš Forman. Nicméně je třeba se připravit na fakt, že se jedná o muzikál a pokud Vám sedí sedmdesátková a osmdesátková muzika hippies generace, tak si to patrně i užijete. Já jsem s muzikou dost šíleným způsobem zápasil, ale jednotlivé postavy to perfektně vynahradily. Pan Forman totiž ani v tomto případě nezapomněl vykreslit pocity jednotlivých postav a tak, i přes pro mě nezajímavou hudbu, bylo na co koukat. Vrcholem je závěr, u kterého stálo tu hodinu a půl vyčkat.(5.3.2012)

 • Cervenak
  *****

  Neznášam muzikály. Okrem South Park: Peklo na Zemi, Moulin Rouge a Vlasov. Pri zábere na vojakov pochodujúcich do temných útrob lietadla ako do pece v koncentráku som vždy pohnutý.(20.7.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Už je to hodně dávno co mě kámoš zval na soukromou projekci filmu Vlasy. Bohužel jako lákadlo uvedl : je to o "hipících" a je to "muzikál". Nevím co si o mě myslel, ale tohle mě fakt spíše odpuzuje než láká. Přitom stačilo říci jedno --udělal to Miloš Forman. To je záruka toho že nebudu muset zkouřit, abych film pochopil. Nicméně je jen můj problém, že se mě nelíbí tato hudba a jako "dítě" jsem spíše plevel než květina. Je jen můj problém, že si nedokážu tento film díky tomu vychutnat jako většina z Vás. Film má však v sobě hodně myšlenkové síly a emočních nábojů /zejména konec/ na to aby mě zaujal a donutil repsektovat Vaše vyšší hodnocení.(19.2.2007)

 • T2

  Rozpočet $11miliónovTržby USA $15,284,643Tržby Celosvetovo $-(14.6.2009)

 • Radek99
  ****

  Patrně nejlepší filmový muzikál západní kinematografie (nemám přehled o východní muzikálové produkci, možná některé bollywoodské či tradiční asijské muzikály jsou mnohem lepší?) s angažujícím se přesahem a skvěle choreograficky ztvárněnými hudební čísly. Politický a protiválečný akcent filmu, který si už do svého názvu vetkl symbol svobodomyslnosti druhé poloviny 20. století - délku mužských vlasů. A Miloš Forman dokazující, že i muzikálem se dá názorově a myšlenkově mnohé sdělit.(18.2.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Hippie-muzikál, kterému vůbec neškodí, že byl natočen až v době všeobecného vystřízlivění. Své neztratil dodnes a je jednou z nejhlasitějších Formanových poct svobodě čehokoliv. Velmi sympatický, příjemně volný a dostatečně humorný příběh. Překvapivě propracované postavy. Životní a bohužel poslední skutečně vyčnívající role Treata Williamse. Za povšimnutí stojí (a mě to obzvlášť potěšilo) i generálská rolička režisérského mága Nicholase Raye, který mimochodem zesnul právě v roce 1979 :((30.12.2005)

 • Superpero
  *****

  No comment.(29.12.2005)

 • hirnlego
  ****

  Muzikály nejsou nic pro mě - Vlasy sice obsahují spoustu nesporných (a vesměs pěkných) hitů, ale že bych byla z děje filmu nějak moc unešena, to ne. Ovšem za ten neskutečně krutý závěr je ta čtvrtá hvězda nejspíš opravdu zasloužená...(18.2.2007)

 • TheMaker
  ***

  Těžké zklamání :-( John Savage vůbec neumí hrát, jen ve filmu stojí a čumí - co to je sakra za herce ? A to jsem se na film tak těšil až ho konečně uvidím. Hudba taky nic moc, vetšina písní se mi moc nelíbila. No nevím, asi jsem čekal něco jíného. Konec je sice skvělý, ale celkový dojem z filmu nezmění.(13.5.2009)

 • Dever
  ****

  Ak by mal celý film kvalitu prvých 40 minút, bol by to pravdepodobne najlepší muzikál 19 storočia. Veľká škoda, že sa Miloš Forman snažil druhú polovicu filmu režírovať skôr do obyčajnej komédie, než do muzikálového žánru a práve preto, som sa ku koncu filmu začal do cela nudiť čomu dopomohla určite aj dlhá stopáž, ktorá mohla byť o 20 min kratšia.(25.4.2012)

 • kiddo
  *****

  „Osoba, která upraví, zfalšuje, úmyslně zničí, úmyslně poškodí či jakkoli pozmění tento dokument může být pokutována až do výše 10 000 dolarů či uvězněna až na dobu pěti let anebo obojí,“ přečte na začátku filmu jedna z hlavních postav a hned na to onen dokument s úsměvem spálí. Nebývá zvykem, abychom se jedinou, sotva půlminutu trvající scénou, dozvěděli o filmu prakticky vše. Pokud si to zjednodušíme a definujeme hippies jako hnutí bouřící se proti zažitým konvencím, potom tuhle poučku můžeme směle aplikovat i na Formanův snímek. Vlasy jsou muzikál značně neobvyklý jak po formální, tak obsahové stránce. Choreografie je tu v souladu se zásadami hippies poněkud dobrovolná a neučesaná, má daleko k obvyklé muzikálové uniformitě, stejně tak texty písní můžeme označit za „ne zrovna klasické“, do češtiny přeloženo „jako hodně podivné a spadlé z Marsu“. Skutečně, napoprvé můžete buď zírat s otevřenou pusou nebo se rovnou v křečích sklátit pod stůl. Děj: žádný není. Film se nese volně neobtěžkán dějovými zvraty a zápletkami a jeho jediným úkolem je nastínit ducha svobody a nezatíženosti zodpovědností. Napoprvé tak na vás může film působit opravdu hodně podivně, pokud vám ale jako mně z neznámé příčiny uvízne v hlavě a vy mu dáte druhou šanci, může veškerá tahle až trochu nepříjemná neobvyklost najednou začít sloužit svému účelu. Naplno vypluje na povrch vynikající provázání hudby, která má neskutečný drajv, a volně plynoucího filmu, postavy přestanou vypadat jako karikatury a vyjeví se jejich emocionalita a svobodomyslnost, přitroublé texty začnou dávat smysl. V kontextu lehké upjatosti mé osoby je trochu zvláštní, že jsem schopná si tak hluboce zamilovat film, který je o schopnosti lidí hodit všechnu zodpovědnost za hlavu. Pomalu se začínám těšit, až mi moje vlastní Vlasy dorostou.(19.2.2006)

 • novoten
  ***

  Poutavý příběh, nádherný soundtrack a strhující závěr. Jenže Forman mezi to nevložil božskou choreografii, nezaměnitelnou atmosféru ani nic, co by měl dobový muzikál mít. A to nedokážu odpustit tím spíš, že se nejedná o originální počin. Písně jsou dokonalé, ale jsou jen poskládané za sebe tak, jak je fanoušci muzikálu očekávají a tak, jak mají a musí být. Ale chybí moment překvapení a dostávám jen božskou hudbu, kterou v této filmové podobě neberu.(2.5.2005)

 • Viktooorka
  *****

  miluji muzikály, jednoho Hippymana mám taky ráda, válka nás zasáhla a může zasáhnout vždycky.. a láska ta stoprocentně :-) Takže!: celý příběh mě pohltil.. písničky bavily a rozbrečely.. a Treat Williams okouzlil..(31.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace