Captain America: Občanská válka (2016)

Vzhledem k tomu že jsem měla ještě v živé paměti předchozí díl, tak jsem od Občanské války neočekávala nic moc. A byla jsem překvapená. Film se mi líbil. Uvěřila jsem důvodům rozkolu hlavních hrdinů a v závěru i agónii Starka nad smrtí svých rodičů. Představení Spidermana bylo zábavné, přítomnost Paula Rudda potěšila, Black Panther byl skvělý. Některé vedlejší postavy však byly naprosto zbytečné, taková vata. Například Vision, nebo Scarlet Witch a taky Martin Freeman. Souboje, hlavně ty v závěrečné fázi, byly výborné a drsné. Filmu by určitě více prospělo, kdyby některé vedlejší postavy prostě vynechal a nerozptyloval se a soustředil se lepší propracování hlavního děje a tím i kvalitnější dialogy. Jinak naprosto špatná hudba, která vůbec negradovala a "nehrála" společně s dějem a diváky. Myslím, že film dobře rozehrál a připravil nastupující dvojdíl Infinity War.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Film mě nijak nenadchnul. Ben Affleck jako Batman mě neoslovil. Nevadilo mě že je starší a unavený a sešlý. Prostě jsem mu nevěřila, role mu nesedla. Hodně jsem si připomněla jeho roli v propadáku Daredevil. Bylo to hodně podobné. Henry Cavill jako Superman mě už zklamat nemusí, to už udělal dřív. Jako Clark Kent má výraz jako že se mu chce na malou. Jako Superman že se mu chce na velkou. A přitom to dříve nebyl tak špatný herec - například jeho role vévody ze Suffolku v Tudorovcích, nebo film Tristana a Isolda. Nevím co se stalo. Navíc je opravdu nyní nějak divně mohutný, obézní. Naopak se mi kupodivu líbil Jesse Eisenberg jako Luthor, jeho ztvárnění bylo zajímavé a sedlo k němu. Představení Gal Gadot se taky povedlo. Jeremy Irons naprosto nevýrazný a zbytečný.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Doplňuji hodnocení po shlédnutí 12 z 17 dílů druhé řady. Je to sračka a teď se k nim neuvěřitelným a blbým způsobem přidal historik - naprosto nesympatický a trapný a šmírácký herec Nick Zano. Ten přebral jakousi roli vůdčího typu a je to hrozné. Ani nevím proč nechávám dvě hvězdy. A tak jsem se na tento seriál těšila.Hodnocení první řady : Po třech dílech nemohu a ani nechci hodnotit jinak než slovně. Líbí se mi komentář ConyM. K tomu bych dodala že ty dvě okřídlené potvory jsou nesympatické a vadí mi. A nic na tom nemění fakt, že teď jeden ten trapný pták umřel, protože víme že se zase objeví a tak pořád dál a dál. Mohli vymyslet jiný důvod vzniku padoucha než ty dva. Doplňuji hodnocení po celé první sérii - nic moc.

Miliardy (2016) (seriál)

Pilot mě velice zaujal, jsem zvědavá jak si seriál povede dál. Ani miliardář, ani státní zástupce nejsou jenom kladní nebo jenom záporní, oba dva se spíše pohybují v šedé zóně. Každý má co skrývat a každý se bojí že bude odhalen. Příběh je dobře rozehrán, bude to boj dlouhý a neurputný, něco pro náročnějšího diváka. Hodí se sklenička dobrého vína a vychutnávat tento příběh. Doplňuji hodnocení po skončení první série na maximální počet hvězd. Luxusní záležitost a nemůžu se dočkat druhé série.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Vzhledem k značné kritice jsem raději nečekala nic kvalitního, ale opak byl pravdou. Přízračná nevěsta se mi líbila přibližně o 90% více než třetí řada seriálu Sherlock. Ta pro mě byla, po dvou super řadách, zklamáním. S filmem jsem spokojená. bylo to nápadité - to že se celý příběh Sherlockovi zdál v "rauši" - a po probuzení se do snu opět vrátil aby ten případ skutečně vyřešil to se mi opravdu líbilo. Nicméně feministická linka byla příliš násilná a toporně naroubovaná. Stačilo pouze jemně naznačovat, vzhledem k 19. století.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Luxusní záležitost jakou umí pouze Britové. Od začátku to nemá chybu a jenom jsem si užívala skvělou a famózní podívanou. Výborné herecké obsazení, všichni hrají skvěle - zvláště Maeve Dermody se postupně rozehrála ke skvělému finiši. Izolovaný ostrov, jeden dům, postupně všichni umírají, místy až mrazivá atmosféra, na povrch vyplouvají tajemství. Jednoznačně doporučuji.

Spectre (2015)

Za pár hodin budou vánoce a tak tady je moje vánoční přání : Milý Ježíšku, prosím, ať je Spectre poslední bondovka s Danielem Craigem. Děkuji. A ten můj slib že omezím to pití vína, samozřejmě platí.

Quantico (2015) (seriál) odpad!

Vzhledem k tomu, že první (poslední?) řada ještě pokračuje příští rok, tak prozatím pouze slovně. Začátek byl slušný, měl nasazení, tempo a svižnost. Pokračování už ne. Indická lepá děva s umělými magickými rty deklamuje jak na školním představení v Horní Dolní, naprosto amatérsky a bez talentu. Všichni ostatní v tu chvíli musí působit jako výplň pro její šou, problémem je že ta šou je plytká, strašná a v posledních dvou dílech směšná. Vypadá to že FBI je naprosto v koncích a Priyanka jí řídí a všichni (včetně dezorientovaných velitelů) jsou napadeni nějakou dementní nakažlivou chorobou, která prudce snižuje IQ až na hranici šumící trávy. Nutno dodat, že hlavní hrdinka to vše zvládá v každé situaci s profesionálním pečlivě nakresleným makeupem. I když se právě vyhrabává z trosek. Pro mě prozatím velké zklamání. Doplnila jsem hodnocení po celé první sérii - odpad! Dále sledovat nebudu.

Ty, já a apokalypsa (2015) (seriál)

Hodnotím po shlédnutí celé série a líbilo se mi to moc a moc. Velice netradiční, vtipné a setkání britského a amerického způsobu života bylo velmi neotřelé. Rob Lowe byl naprosto nejlepší, nechce se mi věřit že skutečně umřel a v případné druhé sérii se neobjeví. Ale vzhledem k tomu že řeky se rozestupují a mrtví promlouvají skrze malou holčičku, může se ještě stát cokoliv. Bohužel, seriál byl zrušen a štve mě to.

Národ Z (2014) (seriál)

Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala k tomuto seriálu. Nakonec jsem sjela celou první řadu v jenom zátahu a neuvěřitelně mě to chytlo. Druhá řada je taky prostě vynikající. The walking dead mě nechytlo, bere se strašně vážně. Z Nation je i dost humorný, s napětím a skvělými postavami. Je jasné že tento seriál není určený pro typické masové publikum, ale bylo by fajn kdyby místní chytráci hodnotili až po shlédnutí jedné řady. Doufám že třetí řada bude následovat. Doplňuji - třetí řada se mi líbila taky. Jsem spokojená.