• Krátkometrážní

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Docela povedený pilotní díl, ve kterém se nám představil klasický Leonard, Sheldon (který už měl sex), potrhlá Katie (nesahající Penny ani po kotníky) a intoška Gilda (podobná Leslie).

The World of Stainboy (2000) (seriál)

Burtonova poetická knížka The Melancholy death of Oyster Boy & other stories, jejíž postavy se objevují i v těchto krátkých flashových patvarech, je mnohem zajímavější než tato série. Přestože je The World of Stainboy režírován přímo Burtonem a obsahuje řadu morbidních postav a zvrat(k)ů, stojí za starou belu a nudí.

Croodsovi (2013)

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale DreamWorks začíná válcovat animáky od Pixaru. The Croods jsou svěží, velmi vtipná záležitost s úchvatnou animací. Navíc pobaví ratolesti i dospělé, což je ta nejlepší kombinace. :) Zatím animák roku! "Release the baby!"

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Prdlá Burtonova šílenost, ve které mě Pee-Wee zpočátku neskutečně sral. Jenže pár výborných a absurdních vtípků dokázalo mou pozornost udržet. Na celovečerní hraný debut to není špatné. ;)

Láska (2012)

Láska bez emocí - Haneke mě svým více než dvouhodinovým pseudoartem nepřesvědčil o tom, že není samoúčelné..

Peníze nebo život (1932)

Výborný film V + W, u kterého se divák i po letech zasměje. Příjemně potrhlé. "Život je jen náhoda.."

Elysium (2013)

Neill Blomkamp nenavázal kvalitou na svůj předchozí District 9, přesto se o Elysiu rozhodně nedá hovořit jako o nezdaru. Jedná se o vizuálně dokonalé dílo utápějící se bohužel v patosu okořeněném socialistickým - ehm, pardon, sociálním - leitmotivem. Docela mě zarazilo, že úvodní "rozehrávající" pasáž trvá déle (to jsem poznal dle toho, že se stále nic nedělo a já se podíval na hodinky), což bych chápal u něčeho, co bude mít zásadní dějové zvraty, různé linie apod. Přestože se úvod rozkládá na době fotbalového poločasu, děj připomíná (a to v dobrém smyslu) klasické sci-fi postupy let již dřívějších. Je to takové nesmyslné oloupení diváka o delší zábavu. Na straně Zla se nám krátce představí William Fichtner (spouštěcí figurka), skvěle (jak jinak) zlá Jodie Foster a maniakální Sharlto Copley, který byl asi nejzajímavější postavou. SPOILER ALERT Když si totiž dával s Damonem na prdel, tajně jsem fandil jemu. Jak to celé shrnout? No, je to vlastně pohádka o tom, jak se Damon z obyčejného dělňase, který si chtěl zachránit život, stal někdo, kdo je ochoten se obětovat pro vyšší cíle. "Activate Kruger!" :D

Země bez zákona (2012)

Drsné, dobře zahrané - jen ta LaBeoufova postava by zasloužila pohlavek za svůj obří fail - kvůli ženské! I přestože by se dalo říct, že hlavní postavou je právě LaBeouf, snímek především táhne Tom Hardy s Jessicou Chastain. Mia Wasikowska je bohužel jen do počtu (aby mohla oblbnout LaBeoufa), naopak Guy Pearce si svého záporáka vychutnal dokonale.

Luau (1982)

Ty voe - Burton s Reesem na tripu! :D Šílená blbost, ale něco takového prostě nevymyslíte! :P

Doktor zkázy (1979)

Začátek mě nabudil, ale zbytek se téměř nedal vydržet. Přestože se jedná o jednu z Burtonových prvotin, s hodnocením výš jít nemůžu.